לרענן את הבית בקלות ובזול

עם בוא האביב, האוויר מתמלא בריח פריחת ההדרים, הגשמים מתמעטים ויש יותר ימים נעימים של שמש. כולנו נתקפים בקדחת ההתחדשות. כמו הטבע שמתעורר משנת חורף ומלבלב, כך גם אנו, משילים מעלינו את השמיכות העבות והמעילים, ומגלים את השכבות התחתונות שהתחבאו להן. אם בחורף העדפנו להיות ספונים בביתנו לבושים מכף רגל ועד ראש, האביב מביא אתו חשק לצאת, לאוורר את הבית ולרענן את האווירה.
 
עוד באון לייף: 
 
האביב לא בהכרח יביא אתו שיפוץ מאסיבי. אפשרי בהחלט לתת תחושה של התחדשות וריענון עם כמה נגיעות של פריטים, שיעשו את העבודה ויגרמו לנו להרגיש שהחלל קצת שונה ממה שהיה.
 
האביב מביא אתו גם את חג הפסח שהוא חג הניקיונות. זהו תירוץ נפלא למיין, לזרוק את מה שאין בו יותר צורך, לפנות מקום לאביזרים חדשים ולפנק את עצמנו במתנה מעוצבת לחג.
 
איך נעשה זאת בקלות, ביעילות ובחסכנות?
 
צמחייה
צמחים תמיד נותנים תחושה נעימה ואביבית. בכל משתלה ניתן לרכוש צמחים במחירים סבירים. עציצי תבלין, צמחים פורחים, סוקולנטים (מיני קקטוסים) וכדומה, ולהכניסם עם עציץ הפלסטיק המקורי מן המשתלה, למכלים מעוצבים ויפים. יש בשוק מכלים  מחרס, מקש, מעץ, מפלסטיק צבעוני או מסוגים שונים של מתכות. כדאי להתאים את סוג הצמח למיכל, כך שמיכל הפלסטיק המקורי יהיה מוסתר. יש מכלים מעוצבים שניתן לשתול בהם ישירות את הצמח ויש להם חור לניקוז נוזלי ההשקיה. הצמחים יכולים להשתלב על גבי מדפים בספרייה, על שידה, על אדן החלון, על הרצפה, על שולחן הקפה בסלון, על שולחן האוכל. אין כמעט חלל שלא מחמיא לו קצת ירק.
 
 
 
 
 
טקסטיל
כריות נוי  חדשות ירעננו מראה של כל ספה או כורסא במאמץ קטן בלבד. ישנן חנויות בהן ניתן לרכוש כריות נוי מוכנות במבחר צבעים וטקסטורות. זריקת צבע בעזרת כמה כריות יתנו תחושה של שינוי מבלי להיגרר לעלויות של ריפוד מחדש של כל הספה או הכורסא. אפשר לשלב כמה צבעים, בהדפס חלק או מקושקש וכדומה. הכריות הן אמצעי נח להשתמש בגוונים עזים, מה שלא נרשה לעצמנו בספה כולה.
וילונות חדשים יתנו תחושה של חידוש בחלל ויוסיפו חמימות וחן. ניתן לרכוש וילונות מוכנים במידות סטנדרטיות, או להזמין מיצרן לפי מידה. ישנן שיטות שונות לתליית הווילון – על גבי מסילה, עם טבעות, וילונות נגללים ועוד. חשוב להתאים את סוג הווילון לצורת פתיחת החלון. כך למשל, חלון עם כנפיים הנפתחות פנימה פחות מתאים לווילון נגלל.  
מצעים חדשים, או כיסוי מיטה חדש ירעננו עבורנו את חדרי השינה ויוסיפו לתחושת הניקיון וריענון האווירה. 
 
 
 
 
 
 
צביעת קירות
צביעת קיר או שניים בחלל מסוים יעשו שנוי מהותי. נחפש גוון המתכתב עם שאר הפריטים המשמעותיים בחלל. גוון שיתאים לריצוף הקיים, או לריהוט משמעותי שכבר קיים ולא נרצה להחליפו, שיתאים לדלתות ולחלונות הקיימים. חשוב לבצע דוגמא קטנה מהצבע לפני שצובעים אותו על הקיר, כי הגוון במניפת הנייר לעולם לא יראה בדיוק כמו הגוון על הקיר. התאורה הטבעית והמלאכותית משפיעה מאוד על נראות הגוון ולכן כדאי לבצע את הדוגמא באזור המבוקש.
 
 
 
 
פריטים משלימים
אפשר גם להלביש את החלל בעזרת פריט קטן אך משמעותי כגון שולחן צד צבעוני, ארגזים צבועים בעבודת יד, שרפרף או פוף נחמד, מקבץ של מסגרות עם תמונות, כל אלמנט דומיננטי ייתן לנו תחושה של תוספת לבוש לחלל רענן, חגיגי יותר ומוכן לקבל את פני האביב.
 
לאתר שלי. 
תגובות (0)
הוסף תגובה