פריטי הלבוש שמזיקים לבריאות

כולנו כבר יודעות שעקבים גבוהים מזיקים ליציבה שלנו ואף עלולים לגרום לדלקות בקרסול ולבעיות בעמוד השדרה. מאז השמועות העיקשות על הבעיות שצצו לוויקטוריה בקהאם אחרי שנים של הליכה על עקבים אימתניים, חלק מאתנו החליט לזנוח את הסכנה היפה הזו, בעוד שרבות החליטו שהיא שווה את המחיר. אבל כעת מתברר שעקבים גבוהים הם לא האויבים היחידים שמסתתרים במלתחה שלנו.

 

עוד באון לייף: 

 

בזמן האחרון יותר ויותר מומחים מזהירים שיש לא מעט פריטים – בהם כאלו שיש לכולנו בארון – שיכולים לגרום לא רק לכאבים מידיים בגב, בצוואר וברגליים, אלא גם לנזקים מצטברים בלתי הפיכים ושינוי ביציבה ובאופן ההליכה שלנו. הבעיה, מסתבר, לא היתה עד כדי כך חמורה אם היינו הולכות רק עם פריט אחד שהוא בעייתי, אבל כמובן שאנחנו בוחרות ללכת עם כמה כאלו בו זמנית, מה שמעצים ומזרז את הנזקים.

הנה כמה מהפריטים הבעייתיים ביותר על פי אגודת הכירופרקטים הבריטית:

 

 

 

סקיני ג'ינס וחצאיות צמודות  

בגדים שהם הדוקים מדי עלולים לגרום ללא מעט בעיות. סקיני ג'ינס, למשל, מגביל את התנועה של הברכיים והירכיים ועל ידי כך שם עומס נוסף על הגב והמפרקים. שמלות וחצאיות א-סימטריות מגבילות את התנועה בצד אחד של הגוף ומפרות את האיזון. חצאיות צמודות מצמידות את הברכיים זו לזו, מה שמגביר את הסיכוי למתיחה של שריר ואף לפריצת דיסק.

 

 

כפכפים

נעליים לא טובות, בין אם בעלות עקבים ובין אם כפכפים שלא מספקים תמיכה לקרסול, מאלצות נשים לייצב את גופן בצורה מעוותת, מה שגורם ללחץ על עמוד השדרה.

 

 

 

שרשראות או תיקים כבדים

שרשראות ותיקים יכולים להיות ממש כמו משקולות שמושכות את הצוואר והכתפיים כלפי מטה. הלחץ הנוסף הזה עלול לגרום אפילו לכאבי ראש.

 

 

כובעים גדולים ורחבים

אם הכובעים פוגעים בשדה הראייה, אנחנו עלולות להזיז את הראש לצדדים בדחיפות גדולה יותר ובטווח רחב מהרגיל, מה שיכול לגרום לכאבי צוואר ולפגיעה בפרקים. 

תגובות (0)
הוסף תגובה