נעלי עקב לתינוקות: המוצר החדש שמטריף את ההורים ברשת

לא ברור מה עבר לחברת ההנעלה פי ווי פאמפס בראש כשהגו את קולקציית נעלי התינוקות החדשה שלהם. הנעליים של החברה האמריקנית, המיועדות לתינוקות עד גיל חצי שנה, נלבשות כמו נעלי בית אך מעוצבות כמו נעלי עקב. אי אפשר לומר שהמוצר הזה נעשה בטעם טוב, וזה עוד כלום ליד הקמפיין.

 

מלבד הנעליים בדמות הסטילטו, התינוקות המככבות בפרסומות של פי ווי פאמפס הולבשו גם בחצאיות טול או נוצות, כובעים סרטים וקשתות, הדפסים מנומרים ותכשיטים מזויפים. תוסיפו לזה את התפאורה הנוצצת, הטפטים והשטיחים הפרוותיים שברקע, וקיבלתם אווירת בורדל מחרידה במיוחד.

 

אך הגרוע מכל הוא האופן בו התינוקות מוצבות ומצולמות, בתנוחות שאם אישה בוגרת היתה ניצבת בהן היו נחשבות ל"פתייניות" או מגרות. צפיה בעמוד האינסטגרם של החברה מבהירה שהתנוחות האלו הן לא עניין מקרי אלא חוזר ונשנה, ובעיקר מבחיל ברמות קשות.

 

מתוך עמוד האינסטגרם של Pee Wee Pumps

 

מתוך עמוד האינסטגרם של Pee Wee Pumps

 

הכיני את גופך לביקיני: קורס לילדות בנות 10

בית ספר יסודי באנגליה מציע קורס העשרה שילמד בנות להשיג "גוף ביקיני". רק זה חסר לנו

לכתבה המלאה

פי ווי פאמפס קיימת כבר כמה שנים, עלתה לתודעה בעקבות תלונה בעמוד פייסבוק בריטי הנקרא "Let Clothes be Clothes" (תנו לבגדים להיות בגדים). בעמוד, המנוהל על ידי הורים ומקדם מודעות סביב עיצוב ושיווק בגדי ילדים, עלה פוסט ביקורתי ותקיף המאשים את חברת ההנעלה בהחפצה של התינוקות ובהפיכתן לאובייקט מיני. הפוסט עצמו הוסר מהעמוד מסיבה כזו או אחרת, אך לפי סיקורים סביבו התגובות כללו אמירות כמו "אתם בטח צוחקים! זה פשוט חולה! צריך לאפשר לילדים להיות ילדים, לא להלביש אותם כמו זונות".

 

מגיבים נוספים לפוסט כינו את הנעליים "דוחות ומגוחכות במידה שווה", ועל הקמפיין אמרו ש"אפילו בלי נעלי העקב התמונות רחוקות מלהיות סבירות". כמה מהמגיבות תהו גם על הפרקטיקה של נעליים כאלו לתינוקות הזוחלות וההשלכות שלהן על התפתחות רגליהן. ואמא אחת שאלה, "הם מבינים שהסיבה לכך שנעלי עקב נחשבות לסקסיות היא שהעקב מכריח את הלובשת ללכת עם חזה ואחוריים בחוץ לשיווי משקל עם קשת מוגזמת בכף הרגל, המדמה (כך מסתבר) את צורת הרגל בשעת אורגזמה?".

 

להגנתם, פי ווי פאמפס מתעקשים שהנעליים לא נועדו לשימוש יומיומי אלא לצילום תמונות בלבד, ושהן בכוונה מעוצבות בגודל שמתאים לגיל שלפני הצעדים הראשונים – נעלי פרה-הליכה. העקב, לדבריהם, מתקפל תחת לחץ ולא מהווה סכנה להתפתחות הרגל, לטענתם. "בשבילי, פי ווי פאמפס לא שונות מקשתות חמודות או אוברולים מתוקים שהורים שמים על התינוקות שלהם, אמרה בעלת החברה מישל הולברוק בתגובה לביקורת.

 

מתוך עמוד האינסטגרם של Pee Wee Pumps

 

מתוך עמוד האינסטגרם של Pee Wee Pumps

 

הולברוק כבר רגילה לשערוריות שהנעליים מעוררות. "זה קרה במאי האחרון וזה יצא משליטה", אמרה בראיון בעקבות הפוסט בעמוד הפייסבוק. "אין דבר כזה פרסום רע. אם זה מביא תשומת לב, זה יעזור לך".

 

וכנראה שהיא צודקת בנקודה הזו. ההורים שמבקרים את הנעליים הללו הם מלכתחילה לא קהל היעד אליו מכוונים פי ווי פאמפס, והביקורת רק מגדילה את החשיפה שלהם באלפי מונים. אנחנו יכולים להמשיך ולבקר ולהיגעל עד מעמקי נפשנו, אבל בסופו של דבר, כל עוד לדברים כאלו יש קונים הכסף ימשיך לזרום ורעיונות מעוותים שמנצלים נשים מילולית מגיל אפס, ימשיכו לפרוח.

תגובות (0)
הוסף תגובה