התעלומה הטרגית מאחורי מותה של "הבחורה עם עיני הטורקיז"

ב-29 במרץ התגלתה גופתה של ראודה אטיף בחדר המגורים שלה בקולג' האיסלמי ללימודי רפואה בראג?שהי שבבנגלדש. די מיד אחרי שהגיעו הרשויות, הוכרז שאטיף, דוגמנית מהאיים המלדיביים וסטודנטית במקום, התאבדה בתליה. אבל משפחתה מספרת דווקא סיפור אחר לגמרי.

 

עוד באון לייף: 

 

ב-2014 הפכה תמונה של ראודה על רקע הים ללהיט באינטרנט. כולם הסתקרנו לדעת מי הבחורה היפיפה עם עיני הטורקיז. התמונה הזו פתחה בפניה את הדלת אל עולם הדוגמנות ואף הביאה לה שער ב"ווג הודו". עם זאת ראודה הסתכלה על הדוגמנות רק  כתחביב ובחרה להמשיך לדבוק בתוכנית להיות רופאה כמו אביה, כי כפי שצוטטה: "החלום שלי זה להיות רופאה ולעזור לאחרים". היא הגיעה לקולג' בבנגלדש על בסיס מלגה והתחילה ללמוד שם לפני כשנה, אך כאמור חלומה נקטע ובימים אלו מתנהל קרב על נסיבות האירוע.  

 

 

בעוד שהמשטרה המקומית טוענת שמדובר בהתאבדות, אחיה של ראודה, ראיין, אמר בראיון ל"סאן אונליין" שהיא היתה "ילדה מאושרת עם עתיד מזהיר וקריירה מבטיחה לפניה. היא היתה ידידותית, קלילה ומלאת חיים. חבריה ובני משפחתה לא מסוגלים להאמין שהיא לקחה את חייה". לטענתו, היו לאחרונה בבנגלדש מספר רציחות שבוימו כדי להראות כמו התאבדות, והחשודים בהם הם אסלאמיים קיצוניים. הוא מאמין שגם אחותו היתה קורבן שלהם, משום שהיא היתה אישיות ציבורית איסלמית ודוגמנית, שהעזה להילחם נגד כפייה דתית. "ראודה היתה אשה חזקה, שנלחמה על העקרונות שלה ולמען זכויות של אחרים", סיפר ראיין. "זה בקלות יכול לגרום לקיצונים לנטור לה טינה. סגנון הבגדים שלה נחשב כ'לא צנוע' ו'לא מוסלמי', למרות שהיא שמרה על קוד הלבוש של המכללה, כולל רעלה שכיסתה את פניה. עם זאת כל הזמן ביקרו אותה על שהיא לובשת ג'ינס, ושוב ושוב אמרו לה שהיא לא יכולה ללבוש את זה במכללה המוסלמית – שיש לה הרבה קשרים ותמיכה מצד קיצוניים. היא, כמובן, לא היתה הסטודנטית היחידה שנחשפה לסוג כזה של בריונות". ראיין גם טוען שרק לפני מספר שבועות ראודה התלוננה שמישהו ערבב לה כדורי שינה במשקה.

 

 

דו"ח הנתיחה, שנערך על ידי רופאים של הקולג', קבע שסיבת המוות היתה התאבדות. "בדו"ח הראשון הם אמרו שיש סימני חנק, אבל מאוחר יותר הם ביטלו את זה וטענו שהם כתמי לידה, אבל אין לה שום כתם לידה על הצוואר. ראינו את גופה החבול, את הידיים שלה שקפוצות לאגרופים ואת סימני הידיים על צווארה, כאילו מישהו חנק אותה. וכשהעלנו את הנושא הזה עם המשטרה, הם דחו אותנו".

 

 

על פי דיווחי המשטרה, הסטודנטים שגילו את גופתה של ראודה פרצו לחדרה, שהיה נעול מבפנים. אבל גם על זה חולקת המשפחה: "נכנסנו לחדר של ראודה ובדקנו את המנעולים על הדלת. לא היה שום סימן לפריצה – לא היו סדקים, או שקעים על הדלת", מספר ראיין.

בעקבות תלונות המשפחה, השבוע הגיעו לזירה גם נציגים של משטרת מלדיביה. אחד מהבלשים, אמין חוסין, טוען שיש סיכוי של 50 אחוז שלא מדובר בהתאבדות וסיפר שהם ממשיכים בחקירה משלהם. "האפשרות של עיכוב ראיות, הסבר לא הגיוני לסימני חנק, עיכוב בבדיקה של רשומות טלפוניות, הפרת זירת פשע, סירוב לחקירה ביטחונית, כניסה בלתי מוסברת לחדרה לאחר מותה, מנעולים שלא נגעו בהם והכי חשוב, אי חקירה של חשודים – מעידים על חוסר היעילות של החקירה", אמר ראיין בראיון.

 

עם כל זה לא מספיק כדי לעלות סימני שאלה, הרי שרק מספר שבועות לפני מותה של ראדה נעצרו 29 גברים מהקולג' בו למדה, שעל פי החשד שייכים לארגוני טרור איסלמיים קיצוניים. כרגע הם לא חשודים במותה של ראדה, אבל אין ספק שהמוות של הצעירה היפיפה הוליד לא מעט סימני שאלה. 

תגובות (0)
הוסף תגובה