מייגן מרקל לעולם לא תהיה נסיכה כמו קייט מידלטון

באגדה המפורסמת, שנתה של הנסיכה נדדה בגלל עדשה סוררת שהסתתרה לה בין המזרון לסדיני המשי וחצצה בינה לבין שינת יופי מלכותית. בחיים האמיתיים הנסיכה היא למעשה מלכה, קשישה בת 90+ עם כתר וממלכה של תה וכריכי מלפפונים, אבל גם שנתה נודדת. היא מסתובבת בין חדרי הארמון, גוררת מאחוריה את הגלימה וממלמלת: "גאד, אם אתה שם, תעשה את מה שאתה אמור לעשות אנד סייב דה בלאדי קווין!".

הממלכה הלא כל כך קסומה

אתם בטח חושבים שלמלכת אנגליה אליזבת' יש את הג'וב הקל בעולם: הכל מסתכם בנפנוף יד, חיתוך סרטים ושתיית כמויות בלתי הגיונית של תה. זה גם מה שתראו בגרסת הבולים והתמונות הרשמיות שיוציא הארמון. אולם בחדרי חדרים הדרמה חוגגת, הקירות מסמיקים והאווירה הכללית לגמרי מזכירה פרק מוצלח ב"משחקי הכס". כאילו לא היה לה די בכל הצרות שהילדים שלה גרמו לה לאורך השנים (כן צ'ארלס, אנחנו מדברים עליך ועל קמילה), אם המלכה קיוותה שהפאק בגנים המלכותיים ידלג דור, זה קרה רק בחצי כוח.

קצין, ג'נטלמן וילד רע:
סוד הקסם של הנסיך הארי

כולנו נמסים למראה וויליאם וקייט, אבל מי שמכניס עניין לבית המלוכה המשועמם הוא דווקא הארי – הילד הרע שכולנו אוהבות לאהוב

לכתבה המלאה

בעוד הנסיך וויליאם, הבן הבכור של הנסיכה המנוחה דיאנה וצ'ארלס, מנסה בכל כוחו להיות נסיך אמיתי מהאגדות ולשמור על תדמית מצוחצחת ונקייה, האח הקטן שלו, הארי, זה שהבין מזמן שהסיכוי שמישהו יקרא לו קינג מחוץ למזללה של המבורגרים הוא כנראה כמו הסיכוי שסבתא שלו תחייך בלי שגזים יהיו מעורבים בסיפור, מרשה לעצמו רוב הזמן לשים קצוץ על כל הפרוטוקול המלכותי ועושה מה שבראש נטול הכתר שלו. עכשיו, בואו, לא התכנסנו כדי לדון בתדמית הפרועה של הארי המזוהם, מה שכבר נעשה עשרות פעמים בעבר. אנחנו כאן כדי לדון בדרמה שייזכרו לו יותר מכולן: הרומן הלוהט שלו עם מייגן מרקל.

למרות ששם משפחתה מצלצל כמו זה של קנצלרית גרמניה, כאן בערך נגמר הדמיון. במקרה של הגברת מגרמניה מדובר באישה מנומסת ואפרורית למדי, ואילו במקרה של מייגן מדובר בהיפך הגמור: אישה בעלת מקצוע חופשי (שחקנית), גרושה (לוהטת), קוגרית (רעבה), בת תערובת להורים גרושים (אמא ממוצא אפרו אמריקאי ואבא לבן שהיה התאורן הראשי על סט הסדרה "נשואים פלוס" ). והגרוע מכל – אם תדקרו אותה, היא תדמם באדום אדום ולא בכחול רויאל. או מיי!

עושה צרות בממלכה. מייגן מרקל, צילום: Shutterstock

כשהארי פגש את מייגן

כבת תערובת, מרקל סיפרה בראיונות שסבלה לא פעם מגילוי גזענות ומצאה את עצמה נאלצת להסביר שוב ושוב מיהי ומה זהותה: "זו שאלה שאני נשאלת כל הזמן", סיפרה. "אז אני אומרת שאני שחקנית, כותבת, העורכת הראשית של הבלוג שלי וטבחית לא רעה בכלל שמאמינה ברומנטיקה של פתקים כתובים בכתב יד".

"כשהייתי ילדה, נתנו לנו פעם בבית הספר טופס בו היה צריך למלא את הקטגוריה שחורה או לבנה. לא ידעתי איפה לסמן אז שאלתי את המורה והיא אמרה לי לסמן את הקטגוריה הלבנה כי ככה אני נראית", סיפרה. כשהגיעה הביתה, אביה אמר לה משפט שמלווה אותה עד היום: "בפעם הבאה, תיצרי את את הקטגוריה שמתאימה לך".

אז איך מגיע נסיך בריטי שנמצא בטופ פייב לרשת את כס המלכות לזרועותיה של שחקנית אמריקאית גרושה המבוגרת ממנו בשלוש שנים? השניים, או כך לפחות מספרות הנשמות הטובות, נפגשו לפני שנה באירוע צדקה בקנדה. בזמן שלכאורה שניהם באו כדי לפתוח את הלב שלהם לאיזו מטרה נעלה ולגייס כספים, על הדרך הקארמה החליטה שמגיע להם פינוק על חשבון הבית, פתחה להם את צ'אקרות האהבה ומהר מאד השניים מצאו את עצמם מחליפים מתכונים לסקונס נימוחות ומתווכחים האם תה אנגלי באמת טעים יותר מסטארבקס אמריקאי.

נפגשו באירוע צדקה. הנסיך הארי, צילום: Shutterstock

אם עד לאותו הרגע מרקל (35) הייתה שחקנית אלמונית למדי (למרות התפקיד המרכזי שלה כרייצ'ל זיין בסדרת עורכי הדין המצליחה "חליפות"), הרי שמרגע שהארי (32) שמר את המספר שלה תחת השם "הנסיכה שלי" הכל השתנה. היא הפכה בין לילה ממישהי שאף אחד כמעט לא יסובב אחריה את הראש, לזו שכולם ינסו לנחש מתי תצליח להפיל את הנסיך על ברכיו, לגרום לו לשלוף טבעת וכתר, ולשאול אותה האם תסכים להיות כאב הראש החדש של סבתא המלכה, כי קייט מידלטון חייבת הפסקה. כך נולד לו שובר הקופות "כשמייגן פגשה את הארי: סקס, צדקה ונשפים מלכותיים".

יומני הנסיכה

מרקל הגיעה לחייו של הארי כמה חודשים אחרי שסיימה רומן של שנתיים עם השף הקנדי הידוע קורי ויטילו. לפניו גם הספיקה להיות נשואה במשך כשנתיים למפיק טרוור אנגלסון לאחר זוגיות של תשע שנים, שלפי השמועות באה לסופה אחרי שמרקל טיפחה מערכת יחסים קרובה מדי עם שחקן ההוקי קרח מייקל דל זוטו בן ה-26.

גם הארי לא בדיוק ישב רגל על רגל בארמון, הוא עשה את מה שמתבקש מכל נסיך עם ליבידו בריא: בדק שתכשיטי המלוכה שלו מתפקדים גם מחוץ לשערי הממלכה ודאג להבריק את חרבו בעזרתן של ליידיז יפות מראה אך פחות טובות התנהגות, בדיוק כמו שהוא אוהב. מייגן, כך נראה, נכנסה בדיוק בזמן. הארי אמנם כבר חצה את השלושים ועוד לא הפך לתיון נטול כריזמה כמו אביו ואחיו הבכור, אבל למזלו, ברגע שוויליאם דאג לשאת לאישה את קייט ולהבטיח את עתיד השושלת עם שני צאצאים מתוקים להפליא, הלחץ קצת ירד ממנו ואפשר לו להמשיך ולדהור על סוסים פרועים במקום לשבת חנוט בשריון קשקשים במרכבות של סבתא.

האם המלכה תקבל את מרקל למשפחה? צילום: Shutterstock

מרקל מודעת היטב לעובדה שאם תרצה להתקבל לגירל סקוואד של המלכה אליזבת' צפויה לה עבודה רבה, וזה לא יהיה קל. למרות שמערכת היחסים ביניהם רק הולכת ומתחממת, וכבר כוללת חופשות רומנטיות ובילוי זמן איכות זוגי רב בין כתלי הארמון, נראה שלשניהם הדבר היחיד שבוער כרגע זו התשוקה הפנימית, ולא אבק השריפה ממטח הכבוד בחתונה שלהם, אם וכאשר תהיה כזו.

ולמלכה קשה. קשה לה עם הנשים שהבנים והנכדים שלה בוחרים להכניס לטריטוריה המלכותית שלה, שמבחינתה הן הכל חוץ מראויות לתואר מלכותי. אולי היא חשבה שאחרי השלשה המנצחת דיאנה, פרגי וקמילה זה ייגמר פעם אחת במישהי שתזכיר לה את עצמה לפני שבעה עשורים, אבל לצערה זה לא קרה. יחד עם זאת, ייתכן שהמלכה ממהרת ליפול בפח הצהוב של התקשורת, ולא עוצרת לרגע לבחון את המצב במשקפיים אובייקטיביים.

עוד לא נסיכה, אבל לגמרי מלכה

חוץ מהעובדה שמייגן גורמת לנכד שלה להרגיש כמו מלך, מרקל היא מלכה בזכות עצמה. מעבר להיותה שחקנית (די) מצליחה, היא מתחזקת בלוג לייף סטייל מצליח בשם The Tig, שאת כל תכניו העוסקים ביופי, אוכל, טיולים, אופנה ובמסרים מעצימים היא כותבת ועורכת בעצמה. היא בשלנית מצטיינת, פעילה הומנטרית – בעיקר בכל הקשור לילדים ולהעצמת נשים, מעצבת אופנה, מפרסמת ליין איפור, ותאמינו או לא, מצליחה שלא להיות הקלישאה של היפה והשתוקה.

ממש לא רק שחקנית. צילום: Shutterstock

היא דעתנית, חריפה ומשכילה – אוחזת בתואר ביחסים בינלאומיים ותיאטרון מאוניברסיטת נורת'ווסטרן היוקרתית. לפני שפנתה לקריירת המשחק היא אף בדקה את כישוריה הדיפלומטיים, התקבלה לשגרירות ארה"ב בארגנטינה ואף זכתה בתואר עובדת מצטיינת. בין לבין גם פתחה עסק קטן לקליגרפיה ואפילו הייתה אחראית על עיצוב הזמנת החתונה של הזמר רובין ת'יק וגרושתו השחקנית פאולה פאטון.

בגיל 26, מרקל עשתה אנג'לינה ג'ולי, אבל ברוורס: במקום להמשיך בקריירה של מושיעת העולם פול טיים, היא עלתה על סטילטו וקפצה ראש ישר לתוך ענני אבק הכוכבים של הביצה. בדרך לתפקיד ב"חליפות" שפתח לה את הדלת לטריילר של השחקנים השווים, מרגל תרגלה כישורי דיילת קרקע כשתפקדה כסוג של נערת גלגל (או ליתר דיוק מזוודה) בריאליטי "דיל או לא דיל".

למרות שנדמה כי עם כניסתה לעולם השואו ביז זנחה את ערכי החינוך הקתולי השמרני עליו חונכה, מרקל רחוקה מלהיות נערת המסיבות ההוללת והריקנית שהתקשורת מנסה לצייר. כן, אפילו שמצאו תמונות שלה טופלס מלפני כמה שנים, וגם על המסך כיכבה בכמה סצנות לוהטות.

מסוג הדברים שלא יורדים חלק בגרון של משפחת המלוכה. צילום מסך מתוך "Suits"

"גדלתי עם הורים שלא היה להם הרבה ותמיד נתנו לאחרים, וכך חינכו אותי. אני אישה צעירה עם מצפון חברתי וזו המחוייבות שלי, לעשות מה שאני יכולה ולהשמיע את קולי כשאני מרגישה שנעשה עוול", אמרה בראיון. "אני לא יורקת לבאר ממנה אני שותה. אני מאמינה שיש ערכים נעלים יותר מסלפי, אבל אני לא משלה את עצמי. בלי הקריירה שלי לא הייתי מסוגלת להעניק ולעזור לאחרים כמו שאני עושה היום, בזכות המעמד שלי. אני לא מתרגשת מכוכבים. בעיני הגיבורים האמיתיים הם המנהיגים שמחוללים שינוי כמו מדליין אולברייט (מזכירת המדינה האמריקאית לשעבר) ובאן קי מון (מזכ"ל האום לשעבר)". לדבריה. עוד היא הוסיפה, "החיים שלי נעים בין מחנות פליטים לשטיחים אדומים, ואני בוחרת בשניהם. העולמות האלה יכולים ולמעשה אפילו מתקיימים זה לצד זה. עבורי, הם חייבים".

סערה בחצר הממלכה

ועדיין, יש יותר מדי אנשים שמרקל לא באה להם טוב בעין. אחת מהן היא אחותה למחצה סמנת'ה גרנט, שמאיימת לפרסם ספר חושפני אודותיה אשר יציג אותה כאופורטוניסטית, אנוכית ונצלנית, כזו שרק רוצה להיות עם הארי בגלל הטייטל שלו. זאת ועוד, שמזניחה את הקשר עם אביה פושט הרגל וגם איתה, למרות שמקורבים למרקל טוענים שהשתיים כמעט ולא היו בקשר במהלך חייהן, ובאופן כללי מתאימה יותר לטייטל מלכת האופל מנסיכת לבבות.

והיא לא היחידה. גורמים בסביבת הארמון טוענים שצ'ארלס וקמילה מאוד לא מרוצים מהבחירה של הארי ומפעילים עליו לחץ לעשות ממנה ברקזיט, ויפה שעה אחת קודם. קמילה מחמיצה פנים בעיקר כי מדובר ב"פשוטת עם" – המחמירים אף טוענים כי קמילה רואה באילן היוחסין המעורב של מרקל גורם המסכן ומטמא את הדם המלכותי, ואף מכנה את משפחתה "גטו". ואילו מאוזניו של צ'ארלס יצא קיטור כשאחיה של מרקל נעצר בחשד שהצמיד אקדח לראשה של אישה בעיצומו של ויכוח שיכור. פיפה מידלטון, האחות של הגיסה הפוטנציאלית ובעלת תדמית פרועה משל עצמה, עתידה להגיד איי דו במאי השנה והחליטה להציב עובדה: No Ring No Bring, או במילים פשוטות, מי שלא נשואה לבן הזוג שלה לא מוזמנת לחתונה, כדי לא לגנוב ממנה את הפוקוס – דבר שהיא עצמה עשתה לאחותה קייט בחתונתה עם שמלה לבנה חובקת ישבן.

עממית, אבל לא כמו קייט. צילום: Shutterstock

נורא נוח לכולם לשלוף את הפופקורן ולהתענג על הדרמה התורנית מבית המלוכה הבריטי. אבל למעשה, אין פה שום אגדה. מרקל היא לא סינדרלה. היא לא צריכה נסיך מודרני בדמותו של הארי שינעל נעל מזכוכית על רגלה הענוגה וישסף דרקונים כדי שהשטיח האדום יהיה רק שלה. מרקל היא אישה מודרנית חזקה ועצמאית, שהוכיחה בעבר וממשיכה להוכיח גם היום שהיא היחידה שקובעת את גבולות הממלכה שלה.

אולי היא תהפוך יום אחד לדוכסית ואולי לא, אבל מה שלא יהיה, זה יהיה בזכות עצמה. כפי שהיא עצמה אמרה פעם: "עם התהילה באות הזדמנויות, אבל גם אחריות. אני רוצה להיות אישה שמשפיעה. פחות מעניינים אותי סנדלי הזכוכית. יותר חשוב לי לנפץ את תקרת הזכוכית".