100 ימים לשלטון טראמפ: עד כמה פגע בנשים עד עכשיו?

אמנם עוד לפני שנבחר, דונאלד טראמפ הבטיח ש"אין אדם שמכבד נשים יותר ממני", אבל מהר מאוד, ודי כצפוי, התברר שהוא מגשים את כל החששות שהיו לנשים ממנו, ושהוא פועל במרץ על מנת לרמוס את זכויותיהן. נשמע לכם שאנחנו דרמטיות מדי? ממש לא, כי הנה טעימה קטנה ממה שהוא הספיק לעשות ב-100 וקצת הימים שבהם הוא מכהן כנשיא ארצות הברית:

 

עוד באון לייף: 

 

יום 4

כנראה שנושא ההפלות ממש בוער בו, משום שרק ארבעה ימים אחרי הבחירות הוא חזר לחוק מימיו של רייגן (שאותו ביל קלינטון ביטל) ופסק על ביטול המימון של ארגונים פרטיים העוסקים בהפלות והשאיר את המימון רק על אלו הממשלתיים, שמטפלים במקרה של הפלות כתוצאה מאונס, גילוי עריות וסכנה לאם. כמובן שמי שנדפק מהסיפור הן נשים מעוטות יכולת, שלא יכולות לממן הפלות מכספן הפרטי.

 

יום 22

טראמפ מינה את טום פרייס כשר הבריאות. פרייס, מנתח אורתופדיה לשעבר וחבר קונגרס מאטלנטה, ידוע כשמרן מובהק שמתנגד לרפורמת הבריאות של אובמה ו-איך לא?- להפלות.

 

טראמפ ומלניה. האישה העיקרית שנפגעת ממנו?

 

יום 46

ככתוב למעלה, טראמפ מנסה להפיל את רפורמת ה"אובמה קר" ומאז שהוא נכנס לתפקיד הוא מקדם תוכנית בריאות חדשה, הרבה יותר שמרנית והרבה פחות מקיפה, שבין השאר מצמצמת מימונים להפלות (כן, הוא אובססיבי) ומכריחה קורבנות של אלימות מהבית להמשיך להיות בקשר עם המתעלל בהם לצורכי מס. עד לרגע זה הוא עוד לא הצליח לגייס רוב בסנאט כדי להעביר אותה, אבל טראמפ, כידוע, הוא לא אחד שמתייאש כל כך מהר.

 

יום 67

ב-27 במרץ טראמפ ביטל צו שהעביר אובמה על סביבת עבודה בטוחה והוגנת. על פי החלטת אובמה, חברות שמעוניינות לקחת על עצמן חוזים פדרליים, יצטרכו לעמוד בתנאי שכר הוגן ובנוסף לדווח על מקרי בוררות בנושאי הטרדות מיניות. אך כאמור – הודות לטראמפ, לא עוד.

 

יום 74

משרד החוץ האמריקני הודיע שהוא מפסיק את המימון של קרן האוכלוסיה של האו"ם, ה-UNPF, המספקת שירותי בריאות לנשים ברחבי העולם. במכתב הרשמי נטען שהמימון הופסק משום שהארגון "תומך או משתתף בניהול של הפלות כפויות או עיקור לא רצוני". עם זאת, ה- UNPF טוען כי הוא אינו מקדם הפלות, אלא מציע שירותים למניעת וטיפול באיידס, מניעת הריונות לא רצויים ועזרה לנשים לשמור על הריונות תקינים ובריאים.

 

יום 95

דווח שטראמפ מנסה לקצץ בשליש את תקציבי הבריאות המוענקים למדינות מתפתחות. התקציבים הללו הולכים בעיקר לטיפול ומניעה של מחלת האיידס, בריאות האם והילד ומחקר וטיפול במגפת הזיקה. ושוב, הנפגעות העיקריות הן הנשים – לא רק באמריקה, אלא בעולם כולו. 

אין ספק ששווה לחכות כדי לראות אילו עוד דרכים יצירתיות ומזוויעות ימצא טראמפ כדי להתעלל בנו. 

תגובות (0)
הוסף תגובה