אונס קבוצתי: תוצר של חשיפה של בני נוער לפורנו ללא הגבלה

בשבוע האחרון התבשרנו על עוד שני מקרי אונס קבוצתי שהותיר את הנפגעות חבולות פיזית אך בעיקר נאלמות ושותקות.

בשנים האחרונות ייצגתי כעורכת דין עשרות ילדות בגילאים הולכים וקטנים, אשר עברו אונס קבוצתי, כשגם גיל הילדים הפוגעים הולך ויורד. בתיק מסוים שמתנהל כעת, הורשעו 11 ילדים ממש קטנים באונס קבוצתי של ילדה בעלת צרכים מיוחדים – ביודעין שהיא כזו! 

 

5 מיתוסים על אונס

נשים שעוברות תקיפה מינית מתלוננות במשטרה, רק נשים נאות עוברות תקיפה מינית, לבוש חשוף מגדיל את הסיכויים לפגיעה מינית, תקיפות מיניות מתרחשות בלילה ואנסים הם חולי נפש. 5 מיתוסים על אונס ועל המרחק בינם לבין המציאות

לכתבה המלאה

כוח הקבוצה, נותן לאותם בני נוער אומץ. מבחן הגבריות בעידן הפורנוגרפי מחייב כל ילד מגיל 10 להראות לחבריו כמה גם הוא ?גבר? וכך נגררים ללינץ' המיני לפעמים גם ילדים טובים. האסון במקרים אלו הוא לכל המעורבים: לילדה והוריה ולילד הפוגע ומשפחתו – פשוט אסון. אין מילה קלה יותר לתאר את רעידת האדמה במשפחת הילדים הפוגעים קל וחומר קשה להבין את השבר אצל הוריה של הילדה הנפגעת.

אפשר להפסיק את זה ואפשר למגר את האלימות המינית בגילאי הקטינות על ידי הוצאה מחוץ לחוק של שידורי פורנוגרפיה והנגשתם לילדים.

 

די לצביעות של חובבי פורנו המתחבאים מאחורי חופש הביטוי – פורנוגרפיה היא פשע נגד האנושות והיא מביאה אסון לאנושות. פסק דין של בית המשפט העליון בעניין ערוץ פלייבוי היה יריית הפתיחה שאפשרה את הזוועה החברתית שאנו עדים לה כיום. 

 

יש להטיל חבות פלילית על כל מפעיל רשת או פלטפורמה שחושפת קטינים לפורנוגרפיה. זוהי זירת האונס הנצפית ביותר, היא מתווכת לילד מידע שקרי על מיניות ועל נשים ובמיוחד ומעודדת מין קבוצתי של מספר גברים עם נערה אחת. כל כך פשוט לקבוע בתיקון לחוק העונשין שחזקה שהיה אונס, כשקבוצת גברים מקיימת יחסי מין עם נערה אחת. חובת ההוכחה שזה לא היה אונס צריכה להיות מוטלת על החשודים ולא על הנערה.

 

הפורנוגרפיה הזמינה החזירה אותנו שנות אור אחורנית לתקופה פרימיטיבית בה גוף אישה הוא חפץ שניתן להשתמש בו. די לזה ודי ללגיטמציה בחסות חופש הביטוי. גם זכות של אזרחים לצפות בפורנו או ברצח צריכה להתאזן מול זכות הילדים לילדות תמימה נקייה ממיניות. המחקרים לא טועים, הם מאמצים את מה שכולנו ידענו באינטואיציה ההורית הבסיסית: חשיפת קטינים למין בכלל ולפורנוגרפיה בפרט חומסת וגוזלת את גן העדן של ילדותם

תגובות (0)
הוסף תגובה