20 הטיפים לדיאטה של לינה דנהאם שלא תרצו לאמץ

מדי קיץ בוחרים המגזינים למלא אותנו בכתבות על דיאטות שיעזרו לנו להגיע לחוף עם מינימום של בד ועם מקסימום של ביטחון עצמי מזויף. המשקיעים שבהם לא מסתפקים רק בסיסמאות השחוקות נוסח "אל תנשנשי בין הארוחות" או "תרדי תחנה אחת קודם ותלכי ברגל", ובטוב ליבם חושפים בפנינו את הדרכים המסתוריות שבהן הכוכבות יורדות במשקל. בדרך כלל הכוכבות – שמה לעשות, יש להן חיים – לא מגיבות, אבל תסמכו על לינה דנהאם שלא תתנהג כמו שכוכבות בדרך כלל מתנהגות.

 

עוד באון לייף:

 

 

השער האחרון של מגזין Us Weekly צועק בגדול "20 הטיפים לדיאטה של הסלבס" ובין הכוכבות שתמונותיהן מעטרות אותו נמצאת גם דנהאם, שלידה כתוב "איך היא קיבלה מוטיבציה?".

 

לאורך כל הקריירה שלה, דנהאם דאגה לציין שבין השאר היא נלחמת למען קידום דימוי גוף חיובי וייצוג של נשים שאינן נחשבות לאידיאל בעיני התקשורת. למעשה, בתוכנית מאחורי הקלעים של הסדרה "בנות", אותה יצרה, כתבה, ביימה ושבה כיכבה, היא הסבירה שהיא בחרה להצטלם בעירום כל כך הרבה פעמים דווקא בגלל זה. לכן (גם הפעם) היא החליטה שלא לשתוק ולהגיד בדיוק את מה שהיא חושבת על השימוש שעשו בתמונה שלה.

 

 

דנהאם העלתה לאינסטגרם תמונה של אותו השער ולידו כתבה את 20 הטיפים שבאמת עזרו לה לרדת במשקל, בהם היא ציינה:

"חרדה"

"וכתוצאה מכך בחילה מתמדת"

"בחירות שחשפו את העומק האמיתי של שנאת הנשים באמריקה"

"סיוטים שחוזרים על עצמם על העתיד המדכא"

"הידבקות השחלות שלי אל מתחת לרחם" (בעקבות מחלת האנדומטריוזיס)

 "איומים חסרי בסיס אבל עדיין מטרידים דרך המייל"

"צפייה במוסדות אהובים לתכנון הורות מאוימים על ידי קריקטורה של נבלים משופמים"

"לצאת להפגין"

"כעס שקט שמחליף את הצורך לאוכל בצורך לנקמה"

"לדאוג ללא הפסקה לבריאותן ולביטחונן של נשים שאת מכירה ושאת לא מכירה"

"להתמודד עם התכווצות של שלפוחית השתן ותדירות גבוהה יותר של מתן שתן"

ולבסוף סיימה עם: "אין לי בכלל טיפים, אני לא מעוניינת להעניק כאלו ואני לא רוצה להיות על השער הזה, כי זה מנוגד לחלוטין לכל מה שנלחמתי עבורו במהלך כל הקריירה שלי. זו לא מחמאה בשבילי, כי זה לא הישג".

 

התגובה הגאונית של דנהאם הוכיחה את האבסורד שיש בכתבות בנוסח הזה, שאין להן שום אחיזה במציאות ולרוב משתמשות בתמונות ובשמות של הסלבס רק כדי לגרום לנו להרגיש עוד פחות טוב עם עצמנו. הרי זה בסופו של דבר מה שיגרום לנו לרכוש את המגזין ולקרוא את הטיפים הגאוניים שלו, שאולי – וככל הנראה אולי לא – יעזרו לנו להיות מושלמות כמו הכוכבות.

 

אבל יותר מהכל התגובה הזו דווקא מרגיעה, כי היא מחזקת את הידיעה שגם אחרי שהסדרה "בנות" נגמרה, דנהאם עדיין נשארת בסביבה, ועדיין נלחמת עבורנו – עם הפה הגדול שלה, שצועק עבורנו את כל מה שכבר נמאס לנו ללחוש.  

תגובות (0)
הוסף תגובה