הסבתא רבא בת ה-106 שכובשת את יוטיוב עם מתכונים הזויים

לא מאוד קשה להפוך לכוכב רשת בימינו. אמנם לא קל, אבל גם לא כזה קשה – בכל זאת, יש אלפים כאלה שגורפים מיליוני צפיות לכל סרטון. אבל כמה מכוכבי הרשת שאתם מכירים נכנסו כבר לעשור ה-11 של חייהם?

 

עוד באון לייף:

 

בגיל 106, מסטנמה ((Mastanamma, סבתא-רבא שחיה בכפר במחוז אנדרה פרדש שבדרום-מזרח הודו, היא בין הכוכבות הכי מבוגרות שתמצאו ביוטיוב. יש לה כ-350 אלף מנויים שמתעדכנים בכל סרטון וסרטון שהיא מעלה, ולכלל הסרטונים שלה ביוטיוב נספרו כבר 52 מיליון צפיות. הסרטון האחרון שלה, שעלה ממש היום, הספיק לצבור כבר מעל ל-10,000 צפיות בשעות בודדות.

 

איך אישה בת 106 שגרה בכפר נידח מסתדרת עם כל הטכנולוגיה שכרוכה בלהיות וויראלית? אה, פה נכנסים לתמונה הנינים שלה. נינה של מסטנמה קיי לקסמן וחברו סרינת' רדי, פתחו ערוץ יוטיוב מיוחד שמוקדש לסבתא רבא ולבישוליה היצירתיים.

 

לא מדובר בתבשילי סבתא רגילים כלל וכלל. ברגע שרואים במה מדובר, ניתן בקלות להבין כיצד אספה אחריה המשפחה ההודית כל כך הרבה צופים מכל העולם. אחד המצליחים ביותר מביניהם מתהדר בכותרת הנפלאה "עוף אבטיח של סבתא שלי", ומתחתיה תמונת הסבתא הישובה לצד אבטיח על האש.

 

 

מעבר למרכיבים המפתיעים ולשיטות הבישול היצירתיות, מה שהופך את הסרטונים למופלאים עוד יותר זו העובדה שסבתא-רבא מסטנמה רוקחת את כל קסמיה הרחק מכל מטבח מאובזר, בלב שדה עם הכלים הפשוטים ביותר, על אש חיה. את הירקות היא קולפת עם ציפורניה, למשל.

 

מסטנמה לא דובקת במסורת ההודית הכפרית שלה בלבד. בין הסרטונים תוכלו לראות אותה מכינה גם המבורגרים, חביתות, "עוף של KFC" וצ'יפס בתנאי שטח – אולם התיבול ושיטות הבישול הופכים את המטעמים למשהו שלא תוכלו לטעום בשום מסעדה בעולם. היא אמנם מתקשה להבין את הקונספט של יוטיוב ושל הסרטונים שמעלה נינה, אך מאושרת לשמוע שכל כך הרבה אנשים נחשפים כעת למתכונים שלה.

 

תהיתם פעם איך מכינים ביצה של אמו?

 

למסטנמה אין תעודת לידה המוכיחה כי אכן נולדה בשנת 1911, אך משפחתה תומכת ומאמתת את הטענה הזו. בעלה, איתו התחתנה כשהיתה רק בת 11, מת שנים רבות לפניה וגם ארבעה מחמשת ילדיה. היא מעולם לא הלכה לבית ספר ובצעירותה סחבה על גבה שקי אורז במשקל 100 ק"ג. מאוחר יותר היא עבדה בבית המלון של אחד מבניה כשפית. את סיפור חייה הארוכים היא מפרטת באחד הסרטונים הפופולריים והמיוחדים ביותר בכיכובה:

 

 

אולם גילה המופלג וסיפור חייה כאישה כפרית שנולדה בתחילת המאה הקודמת הם בכלל לא העניין פה. המתכונים הנהדרים והמופרכים כל כך לעין המערבית, לצד התנאים המרהיבים בהם הם מתבשלים, גונבים את כל ההצגה. מי תיאר לעצמו שאפשר לבשל ביצת אמו ולהכין ממנה מטעמים? ואפילו לא במטבח מסודר? המורשת הקולינרית המיוחדת הזו מתועדת בסרטונים החמודים האלו בצורה מופלאה, וזה נכס היסטורי ששווה גם יותר ממיליוני צפיות ביוטיוב.

תגובות (0)
הוסף תגובה