המקום שעונה על הצרכים של אנשים במידות גדולות

תמיד הייתי שמנה, כזו שמסתכלים עליה ברחוב, כזו שאומרים לה "את כזו יפה אם היית יורדת כמה קילו היית בובה". מה לא ניסיתי? אכלתי אצות, שתיתי שיקויים, הכל על מנת להיות רזה. כשנשים אחרות חולמות על ביקיני, אני חלמתי על להכנס למכנס ברמודה שחור עם פסים לבנים מגולף (שנות ה- 90 המוקדמות הבנתם כן?). עוד בתקופת "ראש אינדיאני" היה קושי לבעלות מידות גדולות למצוא בגדים ועם השנים המצב לא השתפר בהרבה. בגדים קניתי לרוב בארה"ב, ובארץ "התפרעתי" עם הכ.א ברשת בגדים אחת, מקסימום שתיים שקו העיצוב היה בגדים בצורת שק, ואופנה למידות גדולות זה המודה החדשה למשך 10 השנים האחרונות.

 

בגדים הם המפגש הראשון מול האתגר של המידות הגדולות, גם למצוא נעלים מדובר באתגר לא פשוט בכלל. אגלה לכם סוד – רוחב כף הרגל שלי ושל בר רפאלי – לא באותו היקף (אפילו שלשתינו אותה מידת נעל). גם כאן, למידות גדולות קיים קושי למצוא נעלים נוחות ורחבות שלא נראות כאילו נלקחו מארון הבגדים של הדודה מהקיבוץ.

טבעות, צמידים, שרשראות –כאשר היקף כף היד מעט יותר גדול מהממוצע אצל בעלי מידות הגדולות, נדרשת טבעת מעט יותר רחבה וכן עוד הרחבה בצמיד. בד"כ אין בעיה אבל תמיד טוב שיהיה מקום שמבין שמראש יש כאן מידה קצת יותר גדולה.

 

מהמקום של התאמה לצרכים של מידות גדולות, ומציאת פתרונות לחיים מלאים ומספקים ככל האדם, יזמתי את פורטל במידות טובות, המהווה בית לבעלי מידה 42 ומעלה, ומטרתו לרכז את כל מה שבעלי מידות גדולות צריכים.

 

הצורך בפורטל במידות טובות הוא אכן במציאת חנויות לצרכים ספציפיים כמו –איפה אפשר לקנות תחתון מחטב? איפה מוצאים גרביונים במידה 50? אך השאלות האמיתיות מגיעות אלי למייל הפרטי והן מרגשות מאוד .

 

בזכות המאמרים שאני מפרסמת ברשתות החברתיות שואלים אותי, איך את עם עודף משקל כ"כ משמעותי לא סובלת מסוכרת, לחץ דם וכולסטרול? פונים אלי גם נשים וגברים בשאלות אישיות מאוד, המתארות תהליך ארוך מאוד של התמודדות עם תהליכי דיאטה שהתחילו עם המון מוטיבציה והסתיימו עם עליה במשקל והרגשה של אובדן הדרך. לכך מתווספים לעיתים בעיות בריאות כגון כאבי ברכיים, גב ושלד הנובעות מעודף משקל. כאשר אני מקבלת פניה כזו, אני שמחה לחלוק עמם את הידע והקישורים לחנויות מדרסים, מטפלי פיזיותרפיה וכו, מהמקום של חיי נוחות ורווחה .

 

מהיכרותי האישית כבעלת מידה גדולה אמפתיה היא אבן דרך לכל פניה לרבות פניות בתחום האינטימי. שאלה שהגיע מגבר צעיר מאוד שמרבית היום יושב בכיסאו (הייטק), עם תזונה לא מאוזנת לחלוטין וללא ירקות (סיבים). כתוצאה מכך הוא סבל מעצירויות כרוניות, שבגינן פיתח טחורים כמו נשים לאחר לידה. עודף המשקל הרב שנשא עליו בטח לא עזר לצמצם את הכאב. הגבר הצעיר ידע שצריך לעשות דיאטה אך הכאב שיתק את את חייו היום ולא בעוד חצי שנה – שנה הנדרשת לירידה במשקל. למעט רופא המשפחה, שהציע לו זריקות, הוא לא מצא פתרון לכאבים. פנייתו אלי היה כמקדמת בריאות להרזיה האם אני אצליח לתת לו את כדור הפלא להרזיה מהירה, אבל בתגובתי הפתעתי אותו – בחרתי לתת משקל לכאב הקיים והמגביל היום והמלצתי לו על תוספי תזונה ייעודים למניעת עצירות וכן לפיזיותרפיסט ריצפת אגן מומחה לטיפול בבעלי עודף משקל (ספק אם בקופ"ח מכירים נישה ייעודית זו). המלצתי גם על החלפת כיסא הישיבה והמזרון. כתוצאה מיישום המלצות אלו הורגש שיפור בהרגשתו והפחתה של הכאבים תוך שבועיים.

 

ניתן לחיות חיים בריאים גם במידה גדולה, ועדיין לצמצם את הסיכוי למחלת הסוכרת, כולסטרול עודף, הורדת לחץ הדם וחיים מלאים ושלמים.    

תגובות (0)
הוסף תגובה