למה החלטתי לגדל את השפם שלי

"החלטתי, במהלך מרדני של אהבה עצמית, להשתחרר מעכבות ולהשאיר את שיער הפנים שלי", הכריזה הקומיקאית האמריקנית קרוליין קסטיליה בטור אישי שלה, בו סיפרה על מערכת היחסים שלה עם השפם שלה. מה הוביל אותה להחלטה ואיך היא מתמודדת עם התגובות? אם תהיתן פעם אם העולם ייקרוס עליכן ביום שבו ייראו שעבר חודש מאז הפעם האחרונה בה עשיתן שעווה, קסטיליה רוצה להוכיח לכן שזה ממש לא המצב.

 

עוד באון לייף:

 

את דבריה קסטיליה פתחה בסיפור פשוט על שיחה יומיומית עם בתה. "'אמא… את יודעת, אני יכולה לראות את השפם שלך'. זה היה מהדברים הבלתי מזיקים שילדים פולטים בזמן שהם בוחנים את העולם, בלי כוונה להיות יותר או פחות חצופים מאשר להצביע על כמה זה מגעיל כשאנשים מעשנים או שהרחובות של ניו יורק מלאים בזבל", היא כתבה. "יש דברים שהם פשוט נכונים: עישון מגעיל, ניו יורק מטונפת, ולי יש שפם".

 

קרוליין קסטיליה. צילום: פייסבוק

 

"צחקתי לעבר הילדה החדה שלי ועניתי, 'כן, אני יודעת. אני מחבבת את זה'", מספרת קסטיליה. "היא הביטה בי כאילו הייתי גור כלבים עצוב שרק צריך קצת עזרה כדי להבין יותר טוב את העולם וכל סיבוכיו. 'לא', היא אמרה, די ברצינות. 'זה רע'".

 

מפתיע שילדה בת 8 כבר הפנימה באופן כזה ודאי ועמוק ששפם הוא דבר רע, לפחות עבור נשים. או שאולי זה כלל לא מפתיע, בהתחשב בתכתיבים המאוד ברורים למראה הנכון לכל אישה שמראים את סימניהם עלינו כבר מגיל 3 או 4. ואולי בעובדה הזו מסתתרת התשובה לתהייה הבאה של האם המשועשעת. "אני לא בטוחה למה השפם שלי היווה כזה מטרד עבור בת ה-8 שלי, או אפילו איך היא ידעה ששיער פנים נראה לעין על אישה הוא איסור גדול. זה כמעט כאילו היא שמה לב בכל הפעמים האלו שהסתובבתי בדירה עם פס של חומר מסיר שיער על השפה עליונה שלי, כשדיברתי על כמה זה חשוב לעשות את תהליך ההסרה בדיוק נכון".

 

 

"זה עדיין מצחיק אותי רק מלחשוב על זה", כתבה קסטיליה. "היא הסיקה שאם אני לא אעשה משהו לגבי השפם הנראה לעין שלי, משהו נורא יכול לקרות. כמו התרסקות הפטריארכיה, או התמוטטות של תעשיית היופי, או הנורא מכל, אנשים אחרים עלולים לראות את זה. נשים + שיער פנים = מוות וודאי. כלומר, כולנו שמענו על נשים מזוקנות, אבל אי פעם ממש ראיתם אחת כזו בקרקס? אני בטוחה למדי שאלו חיות בסכנת הכחדה. בגלל שהן ניצודות. על ידי הגברים", היא מתלוצצת.

 

קסטיליה מספרת שאחרי ניסיונות כואבים וכושלים להסיר את שיער הפנים שלה בעצמה, לפני 9 חודשים היא הפסיקה לגעת בשיערות השפם שלה. "לא רציתי לסבול מכוויות כימיות יותר, ולא היו לי דייטים באותה תקופה, אז לא הופעל עליי לחץ להציג את עצמי בשום מקום כיצור רך וחסר שיער.כמו חתול ספינקס – חמוד, מתוק, מרוסן".

 

 

ומה בנוגע לשאר הגוף? "אני אגלח את הרגליים ואת בתי השחי שלי, ואפילו אמרוט את הרווח שבאמצע הגבות שלי. אבל כרגע, בשלב הזה בזמן, אני לא רוצה להתעלל בשפה העליונה העדינה והיקרה שלי יותר".

 

"יתכן שאחליט להסיר את שיער הפנים שלי שוב באיזושהי נקודה, אבל אני רוצה שההחלטה הזו תגיע ממני, ולא בגלל לחץ חיצוני או השפעה כלשהי. אם אקבל הרבה כסף ו/או תפקיד קבוע בטלוויזיה, כנראה שפשוט אעשה לייזר ואסיים עם זה. אבל עד אז, אני שומרת עליו. אפילו אם זה רע. כי אני חושבת זה די מעולה".

 

"לגדל את השפם שלי (ולסרב להסיר אותו) הפך לסמל לכל השינויים שקרו בתוכי. זה היה מעשה של מרד, בכוונה להראות לעולם שאני לא הולכת לעוות את עצמי רגשית יותר בכדי להתאים את עצמי למה שלתחושתי הן ציפיות בלתי סבירות מצד אחרים. אני בן אדם. אני אישה עם שיער חום עבה – על הראש שלי, ובכל מקום אחר. יש פיסת שיער מאוד דקה, לא כהה מדי אבל בהחלט נראית מעל השפה העליונה שלי. תתמודדו עם זה".

תגובות (0)
הוסף תגובה