אטרקציות למשפחות בירושלים בקיץ 2107

אם יש מקום בו נעים (יחסית) לבלות בו עם הילדים ובכלל בקיץ זו ירושלים. אין כמעט לחות, מדי פעם נושבת בריזת הרים ובשעות הערב אפילו קריר לפעמים. הנה לקט של בילויים ואירועים שהושקו במיוחד למשפחות לקיץ 2017 בירושלים.

 

מוזיאון מגדל דוד: אבירים ואבירות

חוויית יום ולילה במוזיאון מגדל דוד, המעביר לילדים חוויה של לילה במחנה אבירים ואבירות במצודה מימי הביניים. הילדים יוכלו להצטרף למסדר האב?ירו?ת של מגדל דוד, לפגוש אבירים ולסייר איתם במצודה, ללכת לאיבוד במבוך הגדול, לצפות בקרב אבירים, לגלף ולצבוע חרבות ושרביטים מעץ, להשתתף בסדנת סיף, להתנסות במלאכותיד עתיקות, להתלבש ולהצטלם בבגדים בסגנון ימי הביניים, לצפות במופע אש לכל המשפחה ועוד. הפעילויות ייערכו בשעות בין ערביים, מ-16:00.  

מוזיאון מגדל דוד, ירושלים, www.tod.org.il

אבירים ואבירות במגדל דוד, צילום: עידו כהן

 

מוזיאון המדע: תערוכת אופניים

במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים חוגגים 200 שנה להמצאת האופניים. הילדים והמבוגרים יכולים לראות את התפתחות ההמצאה המופלאה הזו בראי ההיסטוריה, להתנסות ברכיבה נגד הרוח הנושבת ממנהרת רוח, לצפות בדגמים שונים של אבות טיפוס, להשתתף בסדנה להכנת ספינרים, להתנסות ברכיבה חווייתית – המבקרים יוכלו להתנסות ברכיבה על אופניים היסטוריות, חד אופן, אופני טאנדם, אופניים לזוג מפדלים, אופני יד לנכים, אופניים עם היגוי הפוך, אופנים היסטוריות Bone Shakerוכדומה, לצפות במופע מיוחד של טררם ועוד.

אוצרי התערוכה, פרופ' עידו ברונו מהאקדמיה בצלאל לאמנות ועיצוב, שהוא מעצב תעשייתי ורוכב אופניים מושבע, וד"ר אמיר בן שלום, מפתח מוצגים ראשי במוזיאון המדע, יצרו תערוכה חווייתית ומעניינת עם שלל מוצגים על פני כ-1,500 מ"ר. אחת העובדות המעניינות הן לגלות שהאחים רייט, שהמציאו את המטוס, היו בכלל מתקני אופניים במקצועם, והשתמשו באופניים לניסויים שלהם גם בתחום התעופה, ויש עוד המון מידע מרתק ומעשיר מאז המצאת האופניים ועד שהפכו גורם המשנה את פני העיר ואת צורה בה אנו מתניידים. בנוסף, אל תחמיצו את הקרנת סרט הטבע המדהים "מעוף החיים" התלת מימדי המוקרן במוזיאון. וואו.

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד, שדרות המוזיאונים 3, ירושלים, www.mada.org.il

סדנה להכנת ספינרים במוזאיון המדע, צילום: אבי חיון

 

הגן הבוטני: לילות אפריקה

עם רדת החשכה מואר הגן הבוטני בגבעת רם בתאורה מיוחדת (של גיל טייכמן וצוותו) ונודד לאפריקה. הילדים וההורים עוברים מסע בין התחנות השונות עם כתב חידה ושלל משימות ומפגשים עם שחקנים מחופשים שעוזרים להם לפצח את החידות. הם מכירים את היבשת השחורה, נפגשים עם קאי ולולו הנסיכים מאפריקה, עוברים במבוך, רוקדים את ריקוד הגשם, מחפשים זהב, מצטלמים עם כל המשפחה בג'ונגל, צועדים בשביל האומץ, לומדים מילים שיעזרו להם במסע באפריקה ועוד. הגן הבוטני בשיתוף ארגון Israel Flying Aidמזמינים את המבקרים לתרום בובות וצעצועים במצב טוב, שיועברו לילדים יתומים באפריקה. אפשר להגיע לפעילות בתחפושת אפריקאית להעצמת החוויה. 

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם, ירושלים, מדי יום עד 31.8 בשעות 22:00-17:00 (כניסה אחרונה ב-21:15), www.botanic.co.il

לילות אפריקה בגן הבוטני, צילום" יח"צ

 

גן החיות התנכ"י: פעילות סביב השעון

גן החיות התנכ"י הוותיק בירושלים מציע שלל פעילויות סביב בעלי החיים הרבים והמגוונים השוכנים בו. במהלך חופשת הקיץ ייערכו מופעי מוזיקה, סדנאות, להטוטים וג'גלינג ומפגשים עם מטפלים בשעות אחר הצהריים, סיורי שקיעה להיכרות מקרוב (לא יותר מדי) עם טורפים, ג'ירפות ופילים, סיורי לילה כולל פגשים עם בעלי חיים הפעילים רק בשעות הערב והלילה, עם אפשרות לישון בשק שינה בשטח.

גן החיות התנכ"י, דרך אהרון שולוב 1, ירושלים, הסיורים בהרשמה מראש בטלפון 02-6750116, www.jerusalemzoo.org

סיורי שקיעה בגן החיות התנכ"י, צילום: יערה פורסט תמרי

תגובות (0)
הוסף תגובה