צמחי המרפא שיסייעו לכן בתהליך ההנקה

פעולת ההנקה מעניקה לתינוק מזון המותאם בדיוק לצרכיו. כידוע בחלב אם ישנם נוגדנים המחזקים את מערכת החיסונית של התינוק ומעשירים את גופו בחיידקים פרוביוטיים בעלי השפעה חיובית על הגנה על מערכת העיכול של התינוק.

 

מעבר לסגולות הבריאותיות לתינוק, ההנקה מפחיתה את סיכויי האישה לחלות בסרטן השד, השחלות והרחם ואף יוצרת חיבור רגשי עם התינוק המפחית את הסיכויים לחרדות ודיכאונות לאחר הלידה. עם זאת, עבור נשים רבות ההנקה היא אתגר ורבות מהן חוששות ממחסור בחלב. לכל המניקות הטריות ולמיניקות שבדרך, הכירו את צמחי מרפא שיסייעו לכן להצלחה בהנקה.

 

האספרגוס ההודי–  האספרגוס ההודי נחשב לאחד מצמחי המרפא החשובים של הרפואה המסורתית בהודו, ואף לאחד מצמחי המרפא החשובים ביותר עבור נשים  אשר משמש כ"מנוע לשימור התפקודים הנשיים". בתקופת ההנקה נטילת הצמח תורמת לחיזוק של היולדת, לעלייה בהורמון פרולקטין ולהגברת ייצור החלב.

 

 

החילבה – בטחפגשתן אותו כתבלין. אך לחילבה שימוש מסורתי נרחב כצמח שמעודד ייצור חלב אצל אימהות מיניקות. מחקר קליני מצא כי אצל אימהות מניקות ששתו 3 כוסות של חליטה על בסיס זרעי חילבה בשבוע הראשון לאחר הלידה, כמות החלב השאוב הייתה גבוהה יותר, ולכך התווספה ירידה נמוכה יותר במשקל הילודים וחזרה של הילודים למשקל הלידה באופן מהיר יותר – בהשוואה לקבוצת הביקורת.

 

 

צמח המורינגה– מורינגה נחשב ל"סופר-צמח". צמח בעל ערך תזונתי גבוה מאוד, ובארצות רבות נעשה שימוש מסורתי בעלי המורינגה כצמח לנשים מניקות ולחיזוק כללי של נשים לאחר לידה. כיום המחקר הקליני מאשש את השימוש המסורתי ונמצא כי הצמח תורם להתחלה מהירה יותר של ייצור חלב לאחר הלידה, לכמות חלב גדולה יותר וממוצע ייצור חלב יומי גבוה יותר – בהשוואה לקבוצת הביקורת.

 

 

זרעי שומר– זהו צמח הנפוץ בשימושיו הקולינריים והרפואיים ברחבי העולם, מזה אלפי שנים –  באירופה, המזה"ת, סין והודו. תיעוד לשימוש בזרעי השומר קיים עוד מימי יוון ורומי העתיקים. זרעי השומר תורמים להגברת ייצור חלב בקרב נשים מניקות,  פעילות המיוחסת לשמנים הנדיפים שבצמח. הערך המוסף של זרעי השומר היא השפעתם סופחת הגזים שמקילה על תינוקות יונקים בחודשים הראשונים לאחר הלידה, גם כשהאם היא זו ששותה את החליטה או התמצית.

 

 

לצד תזונה נבונה, שתיה מרובה ושינה מספקת, צמחי המרפא הללו יקלו על תהליך ההנקה ויאפשרו את זרימת החלב כך שתוכלי להעשיר את תינוקך בחיידקים ידידותיים ובנוגדנים חזקים שיקנו מערכת חיסונית חזקה ובריאה.

תגובות (0)
הוסף תגובה