יומנה האישי של בת ה-14 שופך אור על הסיבה להתאבדותה

בפברואר של השנה שעברה טיילור בארון נכנס לחדרה של אחותו בת ה-14 שארלוט. הוא חיפש מטען לסלולרי שלו ואז מצא את שארלוט תלויה וללא רוח חיים. המראה אמנם היה קשה, אבל לא לגמרי בלתי צפוי, משום ששארלוט סבלה זמן רב מדיכאונות חוזרים ונישנים. כעת, במהלך החקירה של מותה, נחשפו גם חומרים מיומנה האישי של שארלוט, שמגלים את הסיבה העיקרית לדיכאונות שלה – המשקל.

 

השוטר אנדרו באטרוורת' סיפר שבמחברת שנמצאה היו כמה איורים מטרידים. למשל, בעמוד הראשון היה איור של יד "עם סימנים של פגיעה עצמית בזרועות. לצד האיור שארלוט תיארה במילים פגיעה עצמית, כתבה כמה היא לא אוהבת את עצמה, וסיפרה שהיא סובלת מעודף משקל שמדכא אותה". אך למרות כל אלו, נראה שזו לא הסיבה היחידה לכך ששארלוט בחרה לשים קץ לחייה.

 

 

על פי אמה ואחיה, שארלוט היתה ילדה שמחה ופופולארית. המצב הדרדר לאחר שסבתא, שאליה היתה קשורה במיוחד, חלתה באופן קשה. "כשהיא היתה בת 12 גיליתי שהיא מזיקה לעצמה", סיפרה אימה של שארלוט, ורוניקה (42). "ראיתי סימני חתכים על זרועותיה. היא הכחישה זאת בהתחלה אבל לבסוף הודתה בכך. היא צמחה בקצב מהיר והיו לה בעיות בדימוי הגוף, כמו לרוב בני הנוער".

 

ורוניקה מספרת שהיא לא יודעת כמה פעמים זה קרה, "אבל היא אמרה שזה לא נמשך כל כך הרבה זמן. נתתי לאמא שלי לדבר איתה, כי גם היא התמודדה עם בעיה של פגיעה עצמית, ובאמת היה נראה שהמצב של שארלוט משתפר אחרי זה. הצלקות על זרועותיה התבהרו, אבל לא ראיתי שהיא חותכת גם את רגליה, כי היא תמיד לבשה חותלות יחד עם מכנסיים קצרים. רק לאחר מותה ראיתי את האיורים שהיא ציירה ביומן, של החתכים על רגליה".

 

 

כאמור, מותה של שארלוט לא בדיוק הגיע בהפתעה כשמסתכלים על ההיסטוריה הקצרה שלה: בספטמבר 2015 שארלוט לקחה מנה יתר של תרופות. היא נמצאה על ידי אימה, שמהרה להביא אותה לבית החולים לטיפול מציל חיים. בדצמבר של אותה השנה, שארלוט נמצאה חסרת הכרה לאחר שתיה מרובה. יום לאחר המקרה היא כתבה ביומנה: "אז היום הוא 30 בדצמבר, מחר הוא ערב השנה החדשה. אתמול שתיתי יותר מדי. כמעט מתתי. רק רציתי לשכוח הכול. אני פשוט לא רוצה להמשיך. הייתי כל כך קרובה, אבל זה לא קרה. למה הם היו צריכים להציל אותי. למה? אני לא רוצה להיות כאן. למה לא נותנים לי למות?".

 

כתוצאה משני המקרים האלו, הצמידו לשארלוט מטפלים נפשיים, והעדויות שלהם מבהירות את התמונה אפילו יותר, שכן מסתבר שהמשפחה, הכוללת את האם וחמישה ילדים, היתה ידועה לרווחה בשל קשיים כלכליים.  ורוניקה עצמה סבלה מבעיית שתיה וכאמור סבתא של שארלוט היתה בשלב סופני של סרטן ובנוסף נהגה גם היא לפגוע בעצמה בעבר. כך שלא נראה שלשארלוט היה איזשהו סיכוי להתמודד עם הבעיות הנפשיות שלה בכוחות עצמה, בטח לא בגיל רגיש כזה.   

 

"שרלוט קיבלה יותר מדי חופש ואני נתתי לה להסתובב יותר מדי עם החברים שלה, כי היא לא רצתה לראות את סבתא שלה מתדרדרת", אמרה ורוניקה. "היא היתה בחורה די פופולרית וחברותית. חשבתי שהשתייה היא מסוג הדברים שנערים ונערות עושים, אבל זו היתה קריאה לעזרה ואני לא ראיתי את זה".

 

 

לאור העדויות האלו, נראה שבעיית המשקל של שארלוט – בעצם, כמעט כמו תמיד – היתה רק סימפטום לנערה מתבגרת שמשתוקקת לחום וליחס. ולכן יכול להיות שבעזרת הטיפול הנכון בזמן הנכון, היה אפשר למנוע את המוות המיותר הזה. כך או כך החקירה עדיין בעיצומה.    

תגובות (0)
הוסף תגובה