הפסגות המרהיבות, השוות, היפהפיות – וגם הכי מפחידות, ששווה לבקר בהן בעולם

רגע לפני שנצא לדרך המתפתלת מעלה, שניה לפני שאתם ניגשים לארוז את תיק הטיולים שלכם, נזכיר כי הטיול בחו"ל בכלל ובפרט טיולים מומלצים לפסגות הרים כמובא במאמר הזה, הן חוויות קיצוניות – וחשוב להצטייד בביטוח נסיעות לחו"ל שאפשר לסמוך עליו.

 

הכי מפחיד שיש – הר הואשאן, בסין

 

הר הואשן הוא בפירוש לא לבעלי לב חלש. בגובה של מעל 2 ק"מ מעל פני הים, מציעים לנו הסינים טיול נינוח מעל קורות עץ המחוברות, יש שיאמרו באופן פרוביזורי, לדפנות ההר. אם תרצו, תוכלו להיאחז בידיות התלויות מן ההר, במיוחד כשאתם מנסים לרדת במדרונות החלקלקים, במעברים הצרים במיוחד, או מסתכלים למטה ומרגישים כי הרגליים שלכם מאבדות את היכולת לשאת אתכם. אחרי טיפוס של כ – 2,100 מטרים, תזכו לבקר בבית תה קטן, הממוקם על פסגת ההר, ולהשיב את נשימתכם עם תה סיני מקורי.

 

הכי ירוק – הר קירקג'ופל, באיסלנד

 

אם הסרט "היידי" הוא בדיוק מה שאתם מחפשים בטיול הבא שלכם, איסלנד בחודשי הקיץ עשויה לענות היטב על הדרישות הללו. ההר בעל השם המוזר קירקג'ופל, הוא הר שגובהו לא יותר מכחצי ק"מ, והוא ממוקם בחוף הצפוני של המדינה. באקלים בדיוק מתאים, תראו את פסגת ההר משתקפת באופן מושלם במים שלמרגלותיה – מראה עוצר נשימה.

 

הר השולחן – Table Mountain, דרום אפריקה

 

הר השולחן ממוקם בליבה של פנינת טבע פראית בדרום אפריקה, ומתנשא צר ושטוח עד מעל פני הים – הוא דווקא לא מאוד גבוה (קצת יותר מקילומטר אחד), אבל מציע מפסגתו נוף עוצר נשימה של השמורה הקרויה על שמו – שמורת הר השולחן, אשר בסמוך לקייפטאון.

 

הר מרו בטנזניה – למטפסים מנוסים בלבד

 

בגובה של כ – 4.5 קילומטרים, הר מרו מתואר כהר היפה ביותר לטיפוס באפריקה, וההר החמישי בגובהו ביבשת. למרגלות ההר תמצאו טבע עוצר נשימה, עדרי פילים, תוכים צבעוניים, ויערות עד. מי שהוא לא מטפס הרים מקצועי, כנראה שלא יעפיל לפסגת הר מרו – אבל תוכלו לצאת לטרק או להרפתקה למרגלות ההר, וליהנות מיופי מלא עוצמה.

 

קרדיט תמונה: shutterstock

 

הר הואינה פיצ'ו וחורבות התרבות העתיקה, בפרו

 

בגובה של כ – 1,200 מטרים, תמצאו על פסגת הר הואינה פיצ'ו בפרו את חורבות מקדש הירח של בני תרבות האינקה, מלפני כ – 4,000 שנים. יש האומרים שהטיפוס הוא מורכב, מפחיד לעיתים – בעיקר כשמזג האוויר לח או רטוב. אבל המראות מפסגת ההר במעבה הגו'נגל הפרואני שווות את המאמץ. חשוב לדעת, כי בכל יום מתירים המקומיים רק לכ -400 מטיילים לצאת לדרך הארוכה של הטיפוס אל הפסגה בכל יום, ולכן – הקדימו להגיע והחזיקו אצבעות.

 

המקום להצטלם – הבולדר של רכס הקרייג, נורבגיה

 

בחבל רוגלנד, בשמורת הטבע פורסנד, בגובה של כמעט 900 מטרים מעל פני הים, תמצאו את "הבולדר" – מעין כדור סלע שנוצר עקב זרימת המים מערבה, שפילסו ועיצבו את הרכס בצורה הייחודית. הבולדר, "תקוע" בין שתי פסגות ומציע נוף אנכי מעלף (תרתי משמע), אל הליזה פיורד – הפיורד שטוף האור, שמתחתיו. הטיפוס אל הבולדר הוא ברמת קושי בינונית, אבל כנראה שמה שידוש את הכי הרבה אומץ הוא לעבור מפסגת ההר אל הכדור התקוע בין שני ההרים. אלה מביננו שיהיה להם האומץ – יצולמו שם, וישאו עימם מזכרת לחוויה חד פעמית.

תגובות (0)
הוסף תגובה