אייפון ובלקברי עלולים לגרום לכם קמטים

אם חשבתם  שלסמארטפונים כמו אייפון ובלקברי, יש השפעה על המוח ועל השמיעה, עכשיו מצטרפת אזהרה חדשה. מסתבר ששימוש בסמארטפונים יכול להזיק לעור הפנים ולגרום לקמטים, ואפילו מוקדם משחשבתם.

 

עיתון "הסאן" הבריטי מפרסם את דבריו של ד"ר ז'אן לואי סבג, פלסיטקאי אמריקאי המכונה גם "מלך הבוטוקס", המזהיר כי הופעת קמטים בפנים אופיינית לנשים צעירות שיש להן אייפונים ובלקברי.

 

לדבריו, הנטייה הטבעית שלנו להתבונן במסכים הקטנים ולכווץ את המצח, היא זו שיוצרת את הכיווץ והקמטים בין הגבות. לדברי ד"ר סבג, הבעיה היא כפולה שכן הנשים שמגלות את הקמטים בפניהן ממהרות לטיפולי בוטוקס ובעצם מתמכרות אליהם.

לא רק זאת, לדברי ניקולא גוס, יועצת יופי, שבין לקוחותיה נמנות השחקניות קיירה נייטלי וסקארלט ג'והנסן, התופעה הזו מוכרת לה מאוד. "הבחנתי בשינוי מהותי במצב הקמטים בפניהן של הנשים שבאות אלי לייעוץ, והמשתמשות בסמארטפונים בשנה האחרונה", היא מסבירה.

 

 ד"ר סבג מוסיף כי תופעת "קמטי הבלקברי" מצטרפת לתופעות שונות נוספות הנגרמות משימוש אינטנסיבי בטכנולוגיות הללו, כמו "תופעת  אגודל הבלקברי", שגורמת לכאבים באגודל בגלל שליחת מסרונים רבה ו "סינדרום ראיית המחשב" שמשמעותה עיניים יבשות ושורפות בגלל שעות רבות של עבודה מול המחשב.

 

ד"ר אייל וינקלר, מומחה לכירורגיה פלסטית וניתוחים פלסטיים, במרכז הרפואי שיבא תל השומר אומר כי הייחוס של הסמארטפונים לקמטים הוא בעייתי. "אי אפשר להשתלט על הבעות הפנים, ולטפל בכל קמט", הוא מסביר ומרגיע.

 

אולם יכול להיות שהאייפון דווקא יכול להיות יעיל נגד בעיות עור אחרות כמו אקנה. ד"ר גרג פירסון מיוסטון, טען כי הוא פיתח אפליקציה שמטפלת בבעיות קמטים ואקנה במהלך הדיבור באייפון. באמצעות האפליקציה משתחררים 420 ננומטר של אור כחול ו-550 ננומטר של אור אדום המשפיעים  המשפיעים על הריגת הבקטריה וגדילת קולגן.

תגובות (0)
הוסף תגובה