לעבוד וליהנות – זה בא ביחד

15 דקות מכפר סבא, במושב סלעית, נדמה כאילו התנתקתם ממדינת ישראל ואתם כעת בליבה של טוסקנה האיטלקית. 2 דקות נסיעה בתוך הישוב, ואתם מגיעים למתחם job and joy  של סמדר ואריק גלבוע. זה הבית שלהם, החצר שלהם, הנוף שלהם, הקסם והמגע בכל חדרי הישיבות, אבל בשעות הקרובות – זה גם הבית שלכם.

מעטים האנשים נכנסים למתחם, ומגיעים לבמה בה מוגשת ארוחת הבוקר – ולא נפלט להם איזה "וואו" או "יא אללה איזה נוף" או שהם  לא שולפים מיד את הסלולרי כדי לצלם. כמעט מכל זווית של המתחם אפשר לראות את צפון הארץ, את הים, את נתניה וגוש דן וכמובן את מזרח ישראל. קילומטרים קדימה שמייצרים תחושה של התנתקות מהכרך אבל במרחק נגיעה בקושי.

הלקוחות העיקרייי – מספרים הזוג גלבוע, הן חברות, גדולות וקטנות, שמחפשות את השפיץ – את המקום הזה שבו יוכלו לקחת את טובי המנהלים והעובדים ליום שהוא לא רק עבודה, אלא גם הנאה, ומכאן השם של המקום. אם המטרה שלכם היא לקחת את צוות ההנהלה הבכירה או מחלקה מסוימת ליום שהוא רה-ארגון, גיבוש, חשיבה או יצירתיות – אין ספק שתמצאו פה את מה שאתם מחפשים.

כל מה שאתם צריכים

במתחם עצמו גם חדרי ישיבות מושקעים, מעוצבים, עם לוחות כתיבה שקופים, מקרן, אביזרים שונים , אפשרויות ישיבה מגוונות ומפתיעות. חדר הישיבות הגדול עצמו מעוצב בצורה של סטודיו, שאפשר לעשות בו סדנת אמנות אמיתית, שזו עוד דרך נפלאה לצאת מהקופסה ולעבור יום חוויתי שלגמרי הופך את הראש. בחוץ מחכות לכן פינות ישיבה וחשיבה אלטרנטיביות, שלעתים בזרימה של היום, הופכות להיות לפעמים למקום המרכזי בו קורים דברים.

את תוכן הסדנאות תוכלו לבנות בעצמכם אבל המלצה שלנו? התייעצו בסמדר ובאריק. הם יכולים להציע ולמצוא עבורכם את הפעילות הכי נכונה והכי מתאימה, לבנות לכם יום שהוא בול לצרכים שלכם. החל מארוחת הבוקר הצבעונית והנעימה והטעימה, דרך הפעילוויות השונות וכמובן ארוחת הצהריים המגוונת – בואו נגיד שאם יש לכם עובדת טבעונית, עובד שלא אוכל גלוטן ועובדת נוספת שאלרגית לחצילים נגיד, זו לא בעיה. כולם ימצאו פתרון ויאכלו עד שובע. וכמובן, הכל כשר.

ג'וב אנד ג'וי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חלום שהתגשם

הזוג גלבוע הכירו בגדוד שריון בסיני והיו הזוג הראשון שהתחתן בישוב סלעית (ועוד התקבלו כזוג לא נשוי, תארו לעצמכם). היום הם חוגגים 38 שנה בישוב, ושלושה ילדים נולדו להם במקום הפסטורלי הזה. את חייהם הם חילקו בין ישראל ושלל ארצות הבלקן כחלק מעבודתו של אריק כמנהל בכיר ב"שטראוס-עלית". סמדר היא הרוח האמנית בזוג, והמתחם משופע בשלל יצירות הפסיפס והאמנות שלה, שמחייכות ונוגעות מכל פינה.

הרעיון למתחם חוויתי באופי אחר צץ אצל הזוג בעצם כתוצאה מאורח חייו המקצועי של אריק שביקר בלא מעט מתחמים כאלה, "צרכן כבד של מקומות אירוח כאלה" הוא אומר – והשניים חיפשו לבנות משהו אחר: משהו מיוחד ואחר עם חוויה שתיזכר.  "אמרתי לעצמי, יש לי מקום נפלא כזה שלי בעצמי, מתי יגיע הזמן שנקים דבר כזה אצלנו?" אריק מספר. בכל פעם שהחלום כמעט הוגשם – הזוג הוקפץ לשליחות במדינה כזו או אחרת והחלום נדחה.

בשנת 1998, אחרי 15 שנה בחול, חזרו הזוג גלבוע לישראל, והחלום קרם עור וגידים והתגשם.

"בגלל שבילינו כל כך הרבה שנים באיזור הבלקן, בלובליאנה, ואיטליה היתה במרחק נסיעה של כמה שעות, זו האווירה שחיפשנו אצלנו בבית ובעסק שהוא ביתי. זה לא רק עסק כלכלי – זה האנשים ומה שהם מביאים איתם" מספר אריק..

"בגדול זו חוויה של 360 מעלות", אומרת סמדר, שהיא המנכ"לית והמנהלת הראשית של העסק, ואריק הוא איש התחזוקה והמוציא לפועל. היפוך מחייהם הקודמים, הם מחייכים.  "קראנו לזה ג'וב אנד ג'וי כי זה בדיוק אנחנו. אנחנו כאלה גם בחיינו הפרטיים וגם בחיינו המקצועיים. אנחנו מכניסים אנשים הביתה, תרתי משמע, לבית עצמו ולחצר ולחדרי הישיבות שבנינו, כי אתם באים אלינו, הביתה, ואתם צריכים להרגיש את זה".

הזוג מארח את הקבוצות שמגיעות בדיוק כמו שהיו מארחים אצלם בבית. וכל מה שאתם חולמים למפגש היצירתי שלכם  – יכול לקרות. "אנחנו נותנים סדנאות צחוק וסדנאות יוגה על הגג או על הדשא מול הנוף, לפעמים זה בין ערביים וזה פשוט מדהים" מספרת סמדר.

כל קבוצה והאופי שלה, מספר אריק. "אנחנו מצליחים להבין את הראש אחרי כמה דקות – יש את השקטים ויש את הרעשניים ויש את הסקרניים, ויש את אלה שצריכים הרבה שקט, והם מקבלים את היום תפור למידותיהם – זה אירוע בוטיק שיענה על כל הצרכים שלהם באותו היום", הוא מרחיב. באותו היום שתתארחו בג'וב אנד ג'וי, לא תפגשו אף אחד אחר חוץ מהחברים לעבודה שלכם. הזוג מקפיד שלא לערבב שמחה בשמחה ואין שני ימי-סדנאות שמתקיימים במקביל. המקום  שלכם לאותו היום כי מגיע לכם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לעולם לא מאוחר מדי

מסר אחרון וחשוב שהשניים רוצים להעביר, שהוא מעין מסר אישי: מעבר לעסק ולחוויה ולכיף  – יש פה שיעור חשוב לכולם. לעולם לא מאוחר מדי – גם בגיל קרוב לפנסיה או אחרי שעשיתם קריירה ענפה ומספקת – תמיד תוכלו להגשים את החלום ולבנות עסק אחר, קריירה אחרת, שתגרום לכם אושר וסיפוק. בדיוק כמו אצל הגלבועים מג'וב אנד ג'וי.

——————————————————————————————————-

ג'וב אנד ג'וי

מושב סלעית 7,  jobandjoysalit@gmail.com