מהן הסכנות הבריאותיות בחזייה שאינה מתאימה

הגב שלך כואב? הכתפיים מציקות? את הולכת כפוף והחזה רגיש? כדאי שתבדקי את מגירת החזיות בארון שלך. לדברי האורטופד ד"ר איתן טובי, חזייה איכותית אשר מותאמת למידותייך תוכל למנוע כאבים ובעיות ביציבה . "נשים בעלות חזה גדול סובלות מכאבי גב, וחזייה תומכת יכולה להקל על הכאבים והפגיעה בגב. כמובן שזה תלוי באיזו תמיכה הוא מקבל ובאיזה גודל של חזה מדובר".

 

עוד ב- Onlife

 

האגודה לכירופרקטיקה בבריטניה הוציאה אזהרה כי לבישת חזייה בגדול שגוי, בצורה שלא מספקת תמיכה ראויה, יכולה להוביל למספר בעיות ביניהן: כאבי גב, קשיי נשימה, שפשופים, כאבי חזה, יציבות לקויה וכאבים בשד. צרות מסוג זה יכולות להימנע אם תצטיידו בחזייה נכונה.

 

גם הילה וייס מנהלת תקשורת שיווקית בטריומף אומרת כי נשים בעלות חזה גדול, סובלות מכאבי גב, והתאמה של חזייה תומכת חשובה במקרים האלו. "אם את בעלת חזה גדול חשוב שתתאימי חזייה למידותייך, כזו שתתמוך בחזה בצורה הטובה ביותר. למשל, הייתי ממליצה על חזיות בעלות כתפיות עבות שיכולות להחזיק את המשקל של החזה ובכך ימנעו עומס מהגב".

למה בעצם כואב לכן הגב?

מחקרים מצאו כי חזה גדול היא הסיבה העיקרית לכאבי גב אצל נשים. 70% מהנשים שנבדקו סבלו בשלב כלשהו בחייהן מכאבי גב, ו-47% מהנשים, כמעט מחצית, טענו כי גודל השד משפיע על היציבה שלהן.

 

"חזה גדול עלול להגיע למשקל של שני קילו, זהו משקל שנשים סוחבות כל רגע ביום ללא אפשרות למנוחה", מסביר ד"ר טובי, "אילו הם מסה ומשקל גדול שיושבים על בית החזה ומושכים את האישה כלפי מטה, והגב נפגע כתוצאה מהמשיכה".

 

לדבריו, כאשר אין תמיכה, הגב העליון סופג את העומס, בית החזה אינו יכול להכיל את המשקל והחלק העליון של עמוד השידרה פונה קדימה ומטה ואז נוצרת גיבנת קטנה אשר גורמת לכאבים. "במצב כזה גם הכתפיים יכולות להיפגע".

 

טובי  מוסיף כי מגיעות למרפאה נשים שמותלוננות על כאבים בגב העליון, הכתפיים שלהן שמוטות והן מתקשות להרים ידיים למעלה ובעצם התנועה נפגעת. "לא סתם קופות החולים מממנות ניתוח להקטנת חזה לנשים שסובלות מכאבים עקב גודלו; במקרים חריפים כאשר הבעיה לא נפתרת על די חזייה תומכת, ניתוח להקטנת חזה יכול לפתור את הבעיה".

האם גודל החזה משפיע על הצורך בחזייה?

עם זאת, למרות התפיסה כי חזה קטן יכול לפתור את כל בעיות הבריאות, מחקר בריטי מצא כי נשים רבות הפונות לניתוח להקטנת חזה עקב כאבים היו יכולות להמנע ממנו אילו הותאמה להן חזייה נכונה. כך שבעצם, הבעיה מתחילה בחוסר מודעות לצורך הבריאותי בלבישת חזייה מתאימה.

 

מעבר לכאבים, ויתור על חזייה תומכת כשאת אשה שופעת חזה יכול להוביל למצב בו העור נפגע. טובי מסביר," כאשר החזה גדול, הוא לא עומד, לרוב מדובר בחזה בצורת אגס שעם הזמן הופך לצורה של חציל, אז כשאין הרמה והחזה יורד מטה, יכולה גם להיגרם פטרת מתחת לחזה. זה מצב מאוד לא נעים".

היתרונות בלבישת חזייה

מניעת כאבי גב. הרמה ותמיכה נכונה על ידי חזייה ישמרו את השכמות במקום וכך ימנעו את כאבי הגב העליון. באופן כללי כאשר חזייה מבצעת את עבודתה בצורה נאמנה תרגישי שאת סוחבת פחות משקל, דבר שיוביל להרגשה קלה וטובה יותר.

 

שמירה על עמידה יציבה.  תמיכה נכונה של חזייה תשמור על השכמות שישמרו על עמידה יציבה.

 

מניעת שפשוף בעור. לבישת חזייה תמנע השתפשפות של חזה נפול בעור ואת התפתחותה של פטריה או זיהום במקום.

 

אבל כאמור, לא כל חזייה תספק את התמיכה הרצויה. "כדי שחזייה תעשה זאת היא צריכה לתמוך בשדיים לא רק מלמטה אלא גם מכיוון הכתפיות, כלומר הרמה של החזה ומשיכתו כלפי מעלה", מסכם ד"ר טובי.

תגובות (0)
הוסף תגובה