חוטיני – לא סקסי, לא בריא, וללא ביקוש

החוטיני מהווה שם נרדף לפריט הלבשה תחתונה סקסי ורבות, והמכורות לתחתונים אלו, מחזיקות במגירה שלל סוגים וצבעים. מתברר בשל התדמית של התחתונים האלו נשים רבות מוכנות ללבוש אותם. אך האם תחתונים אלו באמת סקסיים ומחמיאים לגוף הנשי על סוגיו, ולא פחות חשוב, האם יש מחיר בריאותי ללבישת תחתוני החוטיני?

 

עוד ב-Onlife:

 

על אף התדמית הסקסית, תחתונים אלו "חותכים" את מראה המותניים ומעוותים במקרים רבים את הגזרה. זו אחת הסיבות שהשם שניתן לתחתונים אלו בברזיל הוא  "חוט דנטלי". סיבות נוספות קשורות לבעיות הבריאותיות שגזרת התחתונים, אותו חוט, עלולה ליצור.

 

 

 

 

האם תחתוני חוטיני באמת תורמים למראה הסקסי?

רוב הנשים בוחרות בחוטיני מהסיבה האסתטית, גם בגלל האווירה הסקסית שמלווה את התחתונים וגם מעצם הסיבה שמתחת למרבית הבגדים היעדר הבד נראה יותר טוב מאשר עודף הבד שניתן למצוא בתחתוני הסבתא.

 

חוטיני או תחתוני סבתא, מתוך הסרט "יומנה של בריג'ט ג'ונס"

 

אך זו לא באמת המציאות. רוב תחתוני החוטיני יחתכו את המותניים ויבלטו מתחת לבגדים – כך שהישבן יהיה חלק אך ייווצר כפל במותן. למי שבכל זאת חשוב להן ללבוש תחתונים מתחת לבגדים צמודים, אך כאלו שלא יחתכו את המותן כמו החוטיני או שיראו "סבתאיים" כדאי תמיד לבחור בתחתונים ללא תפרים ועם בד כמה שיותר דקיק.

 

חוטיני של ויקטוריה סיקרט

 

אז איך לובשים חוטיני?

מידה: כשלובשים חוטיני כדאי לשים לב שהוא במידה הנכונה ואפילו מעט גדול יותר. כאשר הוא צמוד למתניים, הוא בעצם חותך את קו המותניים.

בד ועובי: לבעלות גוף מלא יותר מומלץ להשתמש בחוטיני מבד אלסטי יותר משולב עם פוליאסטר וכותנה. כמו כן עדיף שהרצועות הצדדיות יהיו עבות ולא דקיקות – וזאת כדי למנוע את החיתוך של המותניים.

 

גובה: כאשר לובשים מכנסיים בגזרה נמוכה, יש לשים לב כי גם התחתונים באותו הגובה, וכי החולצה מכסה את איזור האגן. כך נימנע מהצצה לא אסטטית של החוטיני והישבן. 

בגדים צמודים: במידה ובחרת בבגד בהיר ושקוף וגם צמוד, כדאי לבחור בתחתונים בגוון גוף כדי לא לפגוע בהופעה הכללית, כי חוטיני בולט זה לא שיק.

 

תחתונים גבוהים יותר מהמכנסיים. טעות נפוצה

 

תחתונים וקוץ בהם

לתחתוני החוטיני גם מתלוות שלל תופעות ומחלות שהפער בינן לבין "סקסיות" הוא גדול, כפי שאומר ד"ר ערן גולד, מתמחה ברפואת נשים ומיילדות בבית החולים וולפסון: "ללבוש תחתונים כאלה זה לא כל כך בריא". לדבריו, תחתוני חוטיני עלולים להזיק לבריאותך ואף לפגום ביחסי מין, וליצור זיהומים ודלקות. "כדאי מאוד להיזהר לפני שלובשים את התחתונים האלה, כי זה יכול לגרום לבעיות שונות".

 

זיהומים ודלקות – חוט הביקיני משמש כמסלול גלישה מצוין לחיידקים מאזור הרקטום, ישר לאיבר המין. מכאן הדרך לדלקות בדרכי השתן ובאיבר המין קצרה מאוד.

חומרים סינטטיים –  אם החוטיני עשוי מחומר סינטטי, גלישת החיידקים נעשית באופן מהיר וקל יותר.

ריחות רעים – לבישת חוטיני מתחת לבגדים הדוקים מונעת "אוורור" תקין וספיגה של הפרשות, מדובר בקרקע פורייה להתפתחות של חיידקים ופטריות.

פוליקוליטיס – הקיץ החם יחד עם ביגוד צמוד תחתון עשוי לגרום להתפתחות של דלקת זקיקי השערות. מה זה בדיוק? מדובר בפצעונים קטנטנים על פני העור ממש כמו אקנה.

כמו כן, תחתונים אלו עלולים לגרום לפצעי חיכוך ושפשוף ולסתימה של בלוטות במפשעה.

 

ללבוש חוטיני – ואפילו ליהנות מזה

מי שלא מוכנה לוותר על החוטיני, ממליץ ד"ר גולד לאמץ כמה כללים:

1.      שימוש בחוטיני מכותנה ולא בבד סינטטי.

2.      לבישת בגדים מאווררים.

3.      אכילת יוגורטים פרוביוטיים – לשמירה על האיזון של הפלורה הטבעית.

4.      לבישת תחתונים אלו לזמן קצר.

קונים פחות חוטיני

ובכן, כנראה ששחרור האישה וההתחממות הגלובלית עשו את שלהם, ובעיתונים בריטיים מדווחים על ירידה במכירות תחתונים אלה ב-17% מהשיא שלהם ב-2003. כיום הם עומדים על כ-3% מסך קניות התחתונים.כנראה הנשים של היום הבינו את מה שהסבתות שלנו הבינו כבר מזמן – שתחתונים גדולים שמכסים הרבה נראים טוב יותר מתחת לבגדים; והם גם בריאים יותר.

תגובות (0)
הוסף תגובה