סקס: איך הוא עוזר לשמור על הזוגיות?

אמש שודר הפרק הראשון בסדרת הדוקו-ריאליטי "61 ימים של אהבה" בו התבקשו 5 זוגות לקיים יחסי מין במשך 61 ימים רצופים. הרעיון נולד בעקבות הניסוי של זוג האמריקאים אנני ודאג בראון, שבשנת 2008 עשו סקס במשך 101 ימים ברציפות וכתבו בלוג על הנושא שבהמשך תורגם לספר "just do it" שהפך רב מכר.

 

עוד ב-Onlife:

דמי מור ואשטון קוצ'ר: בדרך לפיוס?

מעושרות: מה היה קורה אם זו היתה סידרה על גברים?

ואיך ג'ניפר אניסטון ואנג'לינה ג'ולי שומרות על העור, השיער והגוף?

 

"זוגיות ארוכה היא נושא שמסקרן את כולנו. כולנו רוצים אותה וכולנו מפחדים ממנה", אומרת אלונה עבדי, עורכת התוכנית. "אנחנו מבלים את חיינו בחיפוש אחר אהבה ולבסוף נשאבים לשגרה. סקס הופך למותרות ומאבד מהערך שלו עם הזמן. הניסוי הזה בא לבדוק מה קורה לזוגיות כשלרגע מחליטים לשבור את השגרה ולהתחייב לפרויקט משותף יחד. כל הזוגות בתוכנית הם וותיקים, רק לאחד מהם אין עדיין ילדים. היה מעניין לבדוק איך ההתחייבות הזו תשפיע עליהם. ברגע שסקס הופך למטלה, הוא משמש ככלי מצוין לבחינת הזוגיות שלך". 

 

וזו אכן ההתייחסות שלה זוכה הסקס ב-"61 ימים של אהבה": בניגוד למה שהייתם מצפים, כאן לא מדובר באקט אינטימי, חייתי ובלתי ידידותי לילדים, כי אם בפרויקט משותף של הזוגות, שרואים בו  משימה הזהה לניקיון הבית ולהחלפת חיתולים, הרבה יותר מאשר טבילה בסרט פורנו ביתי. 

חמשת הזוגות הם: אודי וענבל גבאי, הורים לשלושה הנשואים 15 שנה; הילה ופריאל הרמלין, נשואים שלוש שנים והורים לבן שנתיים; לילי ומתן בנישתי, נשואים חמש שנים והורים לשניים; יוסף ומיטל בן לולו, זוג דתי חוזר בתשובה, נשואים ארבע שנים והורים לשלושה ילדים שהחליטו לפרוש אחרי תקופה קצרה וקלמונטין וחיים זיו, נשואים תשע שנים וללא ילדים. כולם התחייבו לקיים יחסי מין באופן רציף לאורך 61 ימים ואחת לשבוע נפגשו עם צמד המטפלים של התוכנית – הסקסולוגית ד"ר חגית כהנא והפסיכולוג גיא דהן, כדי לדסקס את התובנות החדשות. והיו הרבה כאלה.

 

"מדובר בזוגות שרובם עם ילדים. הם דיווחו על תדירות סקס של פעמיים-שלוש בשבוע לפני הניסוי. בשבועיים הראשונים כל הזוגות היו בהיי. אחר כך הם כבר נעשו עגמומיים", מסבירה עבדי. "לא היה בזה שום דבר סקסי או מחרמן – הרבה מהם עשו את זה על הדרך, מהר מאוד, רק כדי לסמן וי. הם למדו מה יותר מתאים להם – לעשות את זה בבוקר כשהם פחות עייפים או לפני השינה, כי אחרת זה פשוט לא יקרה.

 

"היה זוג אחד שחזר מאוחר מביקור אצל חברים והזדרז לעשות את זה על הספה רק כדי להספיק. הכל במhן התכוונות משימתית כזו, חוויה משותפת של בני הזוג. זה גם לא היה פשוט – החיים שלהם קרו תוך כדי. אחד מהם פוטר מהעבודה, אחת נכנסה להיריון. ליווינו אותם למפגשים עם המשפחה והחברים. כל החיים שלהם פתאום זכו לתיעוד".

לא סקס – באנו לתת עבודה

המתבקש מתוכנית דוקו ריאליטי שכזו, הוא סט חדש של תובנות על אחד הנושאים החשובים בחיים. אבל אם חשבתם שמישהו משם יצא עם טריק חדש למולטי אורגזמה, תחשבו שוב. "הדבר הראשון שלמדנו על סקס במהלך הצילומים הוא שמדובר בנושא שאנחנו עדיין מאוד מתביישים לדבר עליו, לפחות כשזה נוגע לסקס הפרטי שלנו", אומרת עבדי.

 

"לכל הזוגות וגם לנו היה קשה להשתמש במלים גסות, כמו 'זין', שהיא מלה מאוד יומיומית וטריוויאלית. אנחנו הרבה יותר שמרנים ממה שאנחנו חושבים ויש משהו מעודד בלדעת שכולם מתביישים באותה המידה. לילי הגדירה את זה הכי טוב: 'אנחנו נותנים עבודה'. זו הייתה עבודה לכל דבר. זה לא היה כיף כמו שזה נשמע וזה גם מה שלמדנו מהעבודה על התוכנית הזו – שבסקס בנישואים יש גם משהו מאוד שגרתי, לא בהכרח סקסי ומעניין. שאי אפשר כל הזמן לשמור על האש ושצריך ללמוד לקבל את המצב כמו שהוא".

הם לא היו נבוכים לחשוף מידע כל כך אינטימי?

"בהתחלה הם באמת פחדו נורא לשתף פעולה, אבל צריך לזכור שאנחנו לא נכנסים כאן לרזולוציה של תנוחות ואביזרים. התוכנית היא דיבור מעל. הפלישה לזול בסקס היא נורא מהירה והיה לנו חשוב שזה יישאר תמיד בגדר הדיבור על הנושא, לא חדירה לפרטים. לזוגות היה מאוד קשה למשל לדבר על פנטזיות או על סקס מחוץ לבית. הם תהו איך זה יתקבל אצל השכנים והמשפחות. מה יקרה לילדים שלהם בבית הספר ביום שלמחרת. אבל לאט לאט הם נפתחו. זה היה תהליך של בניית אמון".

 

הגברים בטח היו אלה ששמחו במיוחד לשתף פעולה.

"לא בהכרח. החלוקה הייתה די שווה. כשעושים סקס בזוגיות ארוכה, כבר יש מערכת שלמה של חוקים – מה עושה אותו טוב יותר, מה פחות, מה כן נחשב לאינטימיות ומה לא, מה זה מגע בלי סקס וכן הלאה. בשביל לילי ומתן זו הייתה הרפתקה. הם הזוג הכי חי וסקסי, סוג של 'בואו נראה אם אנחנו יכולים'. בשביל אודי וענבל זה היה גיוון בשגרה וגם דרך להוכיח לעצמם שהם זוג מצוין. הם זוג מאוד רומנטי והסקס בשבילם הוא רק תוספת. במקרה של הילה ופריאל, הזוג התל אביבי שלנו – הוא נורא רצה. מבחינתו סקס כל יום היה מתנה. היא באה בשבילו".

 

מיטל ויוסף, כאמור, החליטו לפרוש מהתוכנית באמצע הצילומים. "מיטל פשוט אמרה שאין לה כוח יותר. היא הייתה בהיריון מתקדם והיה להם יועץ דתי מיוחד, אבל היא הסבירה שזה כמו חנוכה – לפני החג את משתוקקת לסופגניה. אחרי יומיים את כבר נגעלת. הם זוג מקסים, מאוד מצחיק. הם סיפקו הצצה לעולם שהוא לא חילוני. היה להם אפילו שם אחר לסקס, שאני לא זוכרת מה הוא. משהו מהתורה".

 

איך יכולתם לדעת בוודאות שהזוגות אכן עומדים בהתחייבות שלהם?

"סמכנו עליהם. יכולנו לזמן אותם לפוליגרף אבל לא היה צורך. עברנו תהליך של בניית אמון הדדי. לא ציפה להם פרס בסוף, אז לשקר זה פארש, הם יכלו לפרוש באמצע אם הם רצו, כמו שמיטל ויוסף עשו". 

יצאנו עם תובנות

לא רק הזוגות סיימו את הצילומים עם ארסנל חדש של תובנות על זוגיות וסקס. "הניסוי הוכיח לכולנו שכשיש מטרה, זה רק נעשה יותר כיפי. אתגר מצחיק כזה", אומרת עבדי. "זה תורם לזוגיות במובן הזה של אתה צריך לעשות את זה כל יום, אז אי אפשר לריב. לא פלא שאנשים שמתגרשים יוצאים לשוק ומגיבים כאילו הם לא היו מעולם עם גבר או אישה.

 

זה לא סקסי במובן הזה, לא היו הארות מיניות, אבל היו המון תובנות על זוגיות. זה כמו שאת עוברת דירה, זה לא כזה מגניב. את רק עסוקה באריזות ובמה את עושה קודם. אבל ההוכחה שפרויקט משותף, בין אם הוא קשור לסקס או לא, יכולה לחזק את הזוגיות ולגלות לנו דברים חדשים על בני הזוג שלנו ועל עצמנו – היא שוות ערך כשלעצמה". 

תגובות (0)
הוסף תגובה