מחזור חודשי: תחבושות רב פעמיות זה הטרנד בחדש

הפרסומות בטלוויזיה משווקות לנו את המחזור החודשי ואת התחבושות ההיגייניות כדבר מרגש, אפשר לרוץ איתם, לקפוץ ולהיות מאושרות. מה שלא מספרים לנו זה שקיימות חלופות בריאות יותר, זולות יותר, נוחות, ואקולוגיות הרבה יותר לספיגת המחזור החודשי הנשי. הטמפונים האקולוגיים, לדוגמה, מתאימים מאוד גם לנשים אלרגיות ונשים רגישות.

 

עוד כתבות:

 

מפתיע כי נשים רבות מחליטות להשתמש בחיתולים רב פעמיים עבור תינוקן כדי לעבור להשתמש במוצרים ירוקים, לא לזהם את הסביבה ולשמור על גוף ילדן בסביבה ירוקה, אך לא דואגות לעצמן, וזאת למרות שקיימות חלופות אלטרנטיביות לספיגת המחזור הנשי. אז רגע לפני שאת מחליטה על סביבה ירוקה  עבור ילדיך, כדאי אולי להתחיל לדאוג לסביבה ירוקה גם עבורך.

 

אם את אם צעירה לפני לידות נוספות, מניקה או  רגישה, כדאי שתערכי הכרות עם האלטרנטיבה הנשית הירוקה, שיכולה לעזור לך לשמור על גופך ועל הסביבה. למרות שהמוצרים הירוקים לנשים לא מופיעים על המדף יחד עם טמפונים ותחבושות רגילים, הם צצים על המדפים בסביבה הירוקה. 

לטמפונים האורגניים הגעתי במקרה. הפסיקו לייבא לארץ את טמפוני פלייטקס בהם השתמשתי שנים רבות, והטמפונים שמצאתי כתחליף על המדף לא היו נוחים עבורי.

 

כשהתחלתי לחפש אלטרנטיבות, גיליתי שיש אלטרנטיבה אורגנית נהדרת, אבל משום מה היא אינה מוצגת עם הטמפונים הרגילים באותו מדף, אלא נמצאת על המדפים הירוקים בחנויות וניתן גם להשיגם במרבית החנויות הירוקות. כנראה שזאת הסיבה שנשים רבות מפסידות את השימוש בהם כיוון שאינן יודעות על קיומם.

 

אמהות רבות שאני מכירה, דואגות מאוד לגופם של ילדיהן, שלא יחשפו לכימיקלים ולחומרים מלבינים. אך גם גופנו שלנו, בשימוש פנימי בו, לקראת לפני ואחרי הלידות, בזמן ההנקה ובימים רגילים, זקוק גם הוא לניקיון מחומרים אלה. נשים רבות דואגות לאוכל שהן אוכלות ולמוצרים המקיפים אותן, אך לא דואגות למוצרים הנכנסים אל גופן בזמן המחזור החודשי.

 

אין ספק שקל יותר להנחיל את השיטה הירוקה על ילדינו. ולמרות הקושי של השימוש היום יומי, ללמד אותם להשתמש בחיתול רב פעמי במקום בחיתול חד פעמי. אך האם אנחנו באמת נותנות לילדים שלנו דוגמא אישית? האם אנחנו מסכימות להשתמש בטמפון רב פעמי במקום בטמפונים החד פעמיים? האם אנחנו מוכנות לתרום לסביבה ולגופינו את אשר קל לנו לכפות על ילדינו הקטנים?

 

לדעתנו, שווה לכן לבדוק את האלטרנטיבות. שווה להחליט איזה מוצר מתאים לכן: האם מתאים לכן להשתמש במוצר רב פעמי או במוצר אורגני רב פעמי. אם כל אחת מאיתנו תדאג להשתמש במוצרים ירוקים, ביחד נתרום כולנו לאיכות הסביבה ולשמירה על הגוף שלנו.

 

והמחיר? יש הבדל במחיר בין המוצרים האורגניים למוצרים הרגילים, אבל המחיר לא בשמיים, וההבדל יחסית לא גדול.

Mooncup  – טמפון רב פעמי או תחליף טמפון

 ה-Mooncup, המכונה הוא טמפון רב פעמי. מדובר בגביע בצורת פעמון המשמש כתחליף לטמפון. הוא מיוצר מסיליקון רפואי רך והיפו-אלרגני, אינו מכיל חומרים רעילים שנמצאים לעיתים בטמפונים חד-פעמיים, אינו גורם לגירויים, ומתאים גם לנשים עם אלרגיה לגומי, או אלרגיה לחומרים השונים הנמצאים בטמפונים הרגילים.

 

המונקאפ, בשונה מהטמפונים, אוגר את נוזלי הוסת ולא סופג אותם. קיימים גדלים שונים של המוצר: לאמהות שילדו בלידה וגינלית, ולאמהות שילדו רק בלידות קיסריות. יש להוציא ולרוקן את הגביע  מדי 4-8 שעות, בהתאם לזרימת הדם.

 

למה כדאי להשתמש ברב פעמי?

 לטמפון הרב פעמי יתרונות רבים: עבורך, חיסכון גדול בכסף, כיוון שהרכישה היא חד פעמית אמנם ההשקעה הראשונית קצת גבוהה אבל אחריה, לא תצטרכי לבזבז עוד כסף על טמפונים.

 

המוצר אינו חושף את האישה לחומרים מלבינים הוא אינו גורם ליובש ומפחית סיכון לגירויים או זיהומים ומיועד גם לנשים רגישות במיוחד ובעלות עור רגיש. גם עבור נשים הרגישות לדלקת בשלפוחית השתן.

 

עבור הסביבה, הטמפון הוא רב פעמי ולכן חוסך את זיהום הסביבה מתחבושות וטמפונים המתכלים לאחר שנים. הטמפון רב פעמי ולכן, אל תיבהלו מגודל הטמפון הרב פעמי, הוא מוחדר לגוף כאשר הוא מקופל, השימוש בו נוח, רק צריך להתרגל.

 

אורגניק: תחבושות אורגניות

מדובר בתחבושות אורגניות ללא חומרים מזיקים ועשויים מאה אחוז כותנה. מונעים גרויים ומיועדים גם לעור רגיש והיפו אלרגי. התחבושות נעימות מאוד למגע ואינן מכילות חומרי בישום כלור לטקס פלסטיק מרכיבי ספיגה פטרוכימיים או חומרים סינתטיים. התחבושות מתכלות בתשעים ושש אחוזים ממרכיביהם, ולא נוסו על בעלי חיים.

 

טמפון אורגני עם מוליך

ניתן להשיג במידות שונות. הטמפונים עשויים מאה אחוז כותנה אורגנית ואינם מכילים ויסקוזה. הטמפונים היפו אלרגיים. הם ידידותיים לעור נושמים ובעלי PH נטרלי.

 

לכתבות נוספות באתר mamy

תגובות (0)
הוסף תגובה