10 טיפים לטיפוח מהיר

התקופה שלאחר ההריון היא תקופה לא פשוטה ליולדת הטרייה. עייפות והתרגשות, טיפול אינטנסיבי בתינוק ובעיקר מחסור בשעות שינה ובזמן להשקיע בגוף העובר שינויים משמעותיים.

 

עוד כתבות:

 

אחד הדברים הראשונים שאשה מגלה לאחר הלידה הוא שהטיפוח וההופעה החיצונית, שהיו אולי חשובים, מידרדרים לתחתית סולם העדיפויות. הפיג'מה תופסת את מקומם של הבגדים היפים, ימים שלמים את לא מספיקה אפילו להסתרק, ואיפור? מי בכלל מוצא זמן להתאפר.

 

קרמים ומשחות לא חסרים בבית, אבל הם כולם מיועדים לתינוק החדש ולעורו העדין. ועדיין, היכולת להשקיע אפילו מספר דקות בטיפוח עצמי משמעותית לעורך ולהרגשתך. ריכזנו עבורך 10 טיפים שלא יגזלו יותר מדי זמן, ויובילו לחזרה בטוחה לשגרת טיפוח יומיומית – במיוחד לאור כל השינויים הגופניים שהגוף עבר במהלך ההריון.

חומרים אסורים לשימוש: יש להימנע משימוש בתכשירים המכילים חומרים אסורים לשימוש בזמן ההיריון וההנקה. מדובר בחומרים חדירים היכולים לפגוע בתינוק ולעבור אליו בהנקה. חומרים מסוג זה יכולים להכיל שמנים אתריים ורטינול, למשל. יש להימנע גם משימוש בתכשירים בעלי ריח חזק, מכיוון שזה יכול להפריע לתינוק ולעורר אצלו רגישות.

 

ניקוי הפנים: טיפוח עור הפנים הוא משמעותי לאחר הלידה, לאור הפרשות חלב תכופות, זיעה ולכלוך. יש להקפיד להשתמש בסבון פנים באופן יומיומי, פעולה שלא תיקח זמן רב וניתן לעשות אותה מיד עם תום צחצוח השיניים בבוקר, או בעת הרחצה. שימוש יומיומי בסבון הפנים ימנע הצטברות לכלוך בנקבוביות והיווצרות של פצעונים על העור.

 

קרם טיפולי לעיניים: העייפות ושעות מרובות של חוסר שינה, המלוות את האם באופן יומיומי, מתבטאות בסימני העייפות המוכרים. מומלץ להשתמש בקרם עיניים טיפולי שיכול להכיל מלפפונים, למשל. אם אין בבית קרם כזה, והיציאה לחנות הפארם כדי לרכוש אותו מורכבת מדי עבורך, ניתן להשתמש בפרוסות מלפפון טרי על העיניים בזמן ההנקה.

 

חיסכון בתכשירי טיפוח: שימוש בסרום טוב לעור הפנים יוכל להחזיר לעור את תחושת הלחות, הגמישות והזוהר, שאותן איבד במהלך ההריון. הסרום מכיל ריכוז גבוה של חומרים פעילים וחוסך שימוש במספר רב של תכשירים. אפשר להניח אותו ליד פינת ההחתלה או קרוב לכיסא ההאכלה של התינוק, כך שיתאפשר לך להשתמש בו לפחות פעם אחת ביום.

כתמי הריון: כתמי ההריון נעלמים בדרך כלל לאחר תקופה של כ-3-6 חודשים לאחר הלידה, ולכן לא מומלץ להתחיל בטיפול בתכשירי הבהרה של העור. מעבר לכך, תכשירי ההבהרה השונים מכילים חומרים אסורים שיכולים לפגוע בתינוק במהלך ההנקה. בינתיים תוכלי להניח בתיק העגלה מסנן קרינה שיגן על עורך מפני השמש, ואף להסתיר את הכתמים באמצעות מייק אפ.

 

שעת טיפוח משותפת: עור הגוף והפנים לאחר ההריון מאופיין ביובש וברפיון. את הבעיה הזו ניתן לפתור על ידי אמבטיה משותפת עם התינוק – יש למלא את האמבטיה במים חמים ,ולהוסיף שמן אמבט המבוסס על שמנים טבעיים. שמן האמבט מנקה את העור, שומר על הלחות שלו ומעשיר אותו. ניתן לטבול יחד עם התינוק באמבטיה במשך 10-15 דקות. פעולה זו תתרום לשיפור בתחושת היובש של העור ותהווה פעולה מהנה ומחברת לאם ולתינוק.

 

קרם לאחר האמבטיה: על מנת להעניק לעור את תחושת הלחות לו הוא זקוק, במיוחד לאחר הלידה, מומלץ  להשתמש באופן יומיומי בקרם גוף המכיל רכיבים טבעיים ואינו מכיל רכיבים שעשויים להיות מסוכנים לתינוק. את יכולה להתשמש באותו קרם עדין שבו את מורחת את התינוק – כי מה שטוב לעור שלו בטוח טוב גם לעור שלך.

 

כושר ותזונה נכונה: אחד הדברים האהובים על אמהות טריות הוא מספר השעות שבהן תינוקה ישן ובהן היא זוכה לטפל בעצמה. אפשר לנצל חלק מהזמן הפנוי לעשיית תרגילי כושר ואירובי, כדוגמת כפיפות בטן, מתיחות ועוד. יש להימנע מהתחלת דיאטה חריפה מדי, אך מומלץ לוותר על אכילת מתוקים, דברים מטוגנים וחטיפים.

 

מלבד פעילות גופנית, התזונה היא אחד הדברים החשובים לשגרת הטיפוח לאחר הלידה: יש להקפיד להוסיף לכל ארוחה ויטמינים החיוניים לעור, כמו ויטמין C, ויטמין  A  וויטמין  E, ולשתות כ-10 כוסות מים ביום.

נשירה זמנית:  שיעור יתר הוא תופעה ידועה המתרחשת בעת ההריון, אך השיער העודף נוטה לנשור לאחר תקופה של 3-6 חודשים לאחר הלידה. לכן מומלץ לא להסיר את השיער בשיטות כמו שעווה, לייזר או אפילציה.

בתום ההריון, כשכמות האסטרוגן והפרוגסטרון פוחתת באופן משמעותי, זקיקי השיער עוברים למצב של "מנוחה" טרם נשירה. צמיחת השיער מופחתת באופן משמעותי כחודשיים לאחר הלידה ובעקבות זאת יש נשירה מוגברת ודילול של השיער – גם בשיער הראש כמובן. מדובר בתופעה זמנית, וצמיחת השיער תחזור לקדמותה לאחר חודש עד שישה חודשים לאחר הלידה.

מומלץ לא להשתמש בטיפולים או בתכשירים יקרים אשר מונעים נשירה. יש להשתמש במברשת רכה, לחפוף את השיער בשמפו עדין, לנגבו במגבת עדינה ולהימנע משימוש במייבשי שיער.

 

סימני מתיחה: מתיחה משמעותית ומהירה של העור כתוצאה מההריון, בשילוב עם השינויים ההורמונליים, גורמים לירידה בתפקוד רקמות התמיכה של העור. סיבי הקולגן והאלסטין האחראים על האלסטיות של העור אינם עומדים בעודף הלחץ, ונקרעים בניצב לכיוון מתיחת העור. כך נצרים סימני מתיחה.

גם כחודשיים לאחר הלידה העור שלנו עדיין משתנה, ולכן מומלץ להמשיך ולהשתמש בקרם למניעת סימני מתיחה שהשתמשת בו במהלך ההריון. רצוי להשתמש במוצר המאושר לשימוש במהלך ההנקה ושמכיל רכיבים טבעיים.

 

לפורטל mamy

תגובות (0)
הוסף תגובה