מציצים לחברים שלכם במייל? אתם עלולים להשמין

האם אי פעם מצאתם את עצמכם מציצים לסמס של חברים שלכם, או לחשבון המייל של מי שעובד לידכם, או אפילו גיגלתם על מישהו שנמצא איתכם בקשר? מעבר לעובדה שזה פשוט עלול להתפרש כצעדים הרסניים ומפרי אמון, מסתבר שזה יכול פשוט להרוס לכם את הבריאות.

 

עוד ב- Onlife

לא רק העובדה שרכילות או חוסר אמון יכולים להזיק למערכת היחסים שלכם עם אנשים, הפסיכיאטר דון בילינגס מפלורידה שבארה"ב, טוען כי תגובות פיזיולוגיות ואמוציונליות לצעדים מפרי האמון הללו, יכולים להתרחש ממש בצמידות להתרחשות האירוע.

עלייה במשקל

הצורך ברכילות ובהצצה לאחרים, עלול לעלות לכם בכמה קילוגרמים. זה מתרחש כנראה, בגלל הדאגה באופן בלתי מודע לאפשרות שתיתפסו. המצב הזה גורם לכם להיות בלחץ מתמיד,  שגורם להפרשה של קורטיזול, הורמון שכשהוא נמצא בגוף בכמויות גדולות מהרגיל, פוגע במנגנון ויסות רעב – שובע, עליו אחראי ההורמון לפטין. במצב כזה, אתם עלולים להרגיש רעבים, לאכול בלי חשבון וכתוצאה מכך, לעלות במשקל.

 

בילינגס מסביר, כי עצם העובדה שאנחנו רוצים לדעת מה קורה סביבנו, גם אם יש דברים שבעצם לא קשורים אלינו, מצביעה על חוסר בטחון עצמי מובהק. לדבריו, פעמים רבות אנחנו עושים את זה בגלל ניסיון מר מהעבר, בו מידרו אינפורמציה מאיתנו או דיברו עלינו מאחורי הגב.

 

לדבריו, אם זו אכן הסיבה שאנחנו עושים את זה, כדאי לנו לפתוח את הנושא לדיון מאשר לגרום לעצמנו נזקים, באמצעות אכילת היתר שתתפתח בעקבות הצורך המתמיד להסתיר את מעשינו.

 

חוסר שינה

אם אתם כל הזמן חושבים איך לא להיתפס בזמן שאתם מנסים לדלות כמה שיותר אינפורמציה מאנשים מסביב, המוח שלכם יהיה כל הזמן במצב של ערות. לדברי בילינגס, במצב כזה קשה מאוד להגיע לרגיעה הדרושה כדי להירדם, ויותר מכך כדי לישון שינת לילה טובה. שהרי שינה טובה היא הרבה יותר מפסק זמן, היא נחוצה ליכולת שלנו להמשיך ולתפקד.

 

חרדה או חוסר שקט כללי

לדברי ליסה ברייטמן, פסיכולוגית מניו יורק, התחושה שלכם כי אתם "נדחפים" למצב של מציצנות, עלולה לגרום לכם לחרדה וחוסר שקט כללי. היא מציעה כי אם יש אפשרות לפנות אל האדם שאתם מציצים באינפורמציה שלו ולנסות פשוט לדבר איתו על הנושא. כך שתכלו לקבל את המידע באופן ישיר וללא מאמץ, מה שיכול לעזור לכם גם להירגע, וגם לדעת דברים לאשורים, אם יש לכם תחושה שמסתירים מכם אינפורמציה.

 

פגיעה בזיכרון ובשיפוט

אם אתם כל הזמן נמצאים במצב בו האדרנלין והקורטיזול בגופכם במגמת העלייה, מה שנקרא תגובת "ברח או הילחם", בגלל העירנות המתמדת הנדרשת מכם, אתם גורמים לעיוות תחושת השיפוט והזיכרון שלכם. הסיבה לכך היא פשוטה, היות שהמאמץ הגופני והקוגניטיבי מופנה כל הזמן להסתרת המציצנות, המאמץ לפעולות קוגניטיביות אחרות, יהיה פחות.

 

בילינגס טוען כי אם התחושה שלכם היא כי אין לכם ברירה אחרת, אלא להציץ לאחרים כדי לקבל אינפורמציה, יכול מאוד להיות שאתם בבעיה. השאלה היא האם מדובר בבעיה אובייקטיבית או סובייקטיבית.

 

כדי לדעת את התשובות, כדאי לכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

1.      למה אני בכלל צריך להציץ לאחרים בשביל אינפורמציה?

2.      האם אני אפגע ביחסים שלי עם האדם שאני "גונב" ממנו מידע אם אני אתפס?

3.      האם אני פוגע באמונו של אותו אדם?

אם עניתם תשובות מהימנות, תקבלו את התשובה האם אתם נאלצים להציץ כי קיימת בעיה ביחסים שלכם אם אותו אדם, אויש לכם בעיה בהערכת העצמית שלכם או אולי אתם סתם מקנאים?

תגובות (0)
הוסף תגובה