מבצע טיוח: מיכל ינאי רוצה לטשטש את הגבולות

עד לא מזמן בכל פעם כשמישהו לידי הזכיר חיתולים, מגבונים, או מחלות ילדים, הייתי מפסיקה הכל ומיד מטה ראשי לעבר האמא המתלוננת/משוויצה/מייעצת: ?אני מעדיפה שבבית הילד יהיה בלי חיתול, אלו איזורים שצריכים לנשום?, או ?שכנה שלי הביאה קרם החתלה מגרמניה, תאמיני לי הגרמנים יודעים את העבודה?, או ?אני נגד חיסונים, מה שצריך לקרות, קורה?.

 
 
 
היום, בהקבלה, שיחות על גובה התקרה, גודל פרופיל האלומיום או איכות הפירזול של הדלת במטבח יכולות לגרום לי התרגשות שקשה לתאר במילים.
 
אז אני מקשיבה, ובזמן האחרון הטרנד שאני שומעת את כולם מדברים עליו, הוא הרצון לטשטש את הגבולות בין פנים וחוץ והכמיהה להכניס את הטבע לתוך הסביבה הביתית.
 
כן כן, המגמה, כבר כמה שנים, הסתבר לי, היא החזרה לטבע, והיופי במגמה הזו היא שהיישום שלה יכול להשתלב בכל סגנון עיצובי בו תבחרו, עיצוב חם, קר, כפרי, תעשייתי, או אקלקטי. עצים לא מעובדים, קורות חשופות, רצפות מאבן טיבעית, קירות לבנים חשופות, גינות פראיות וצביעת פנים בטיח – כי גרגור וחספוס על פני הקיר היוצרים מראה טבעי לחלל כולו. 
 
 
 
 
 
 
מה זה טיח פנים וטיח חוץ? טוב ששאלתם. גם אני שאלתי, את קרן מ"נירלט".
 

 

אני אוהבת תחושה של קירות חשופים, קירות שמספרים סיפור. טקסטורה שמדמה מרקם של סלע, של אדמה, של טבע. כל כך פשוט וכל כך יפה. ומה שמגניב הוא שאפשר לגוון את הטיח במאות גוונים. אפשר לבחור קיר אחד, או את החדר כולו, ובעצם, המינונים השונים יכתיבו את עוצמת המגמה.
 
 
אבל רגע. הסתייגות. זה נכון שניתן לגוון את צבע טיח בכל גוון שמרגיש לכם נכון ומתאים, אבל תחושת הבטן שלי אומרת לי שהכי נכון לצבע טיח, הוא להיות בסקאלה של הגוונים הטבעיים, המעושנים, כמו צבעי אדמה, אבן, צמחייה מדברית, ים, חול, שקיעה או סקאלה עם גוונים מעורבבים עם אפור.
 
 
ואם הולכים על הכחולים או הירוקים מעושנים, האדומים, הכתומים, הסגולים, או הצהובים, כדאי ללכת עם עכירות שתוריד אותם בכמה טונים טובים.  
 
 
 
זה, למשל, הצבע החביב עליי
 
 
 
 
 
וזה נועז יותר, לאמיצים שבינינו
 
 
אם זה הכיוון שלכם,  נראה לי שכדאי שהסטיילינג, ישלים את המראה הכולל. סטיילינג שנשען על סקאלת חומרים טבעית של עץ, זכוכית, ברזל, אבן, טקסטיל מאריג טבעי או קלוע, כותנה או פשתן, וגימורים בעלי מרקם מחוספס עדין יותר או פחות. העיצוב מקבל אופי פשוט ואמיתי, נטול רשמיות וגחמות עיצוביות.
 
 
 
 
יצאתי לגעת, להרגיש. יש מצב שאני מחליפה מקצוע !
 
 

זה פשוט לא נגמר, העולמות החדשים שמתגלים, לא יודעת מה איתכם, אבל באופן מפתיע אני נהנית מהמסע הזה בטירוף.

 
ובבקשה – אל תתקמצנו – תשלחו אליי טיפים – אל תשכחו לכתוב לי, להציע הצעות, להגיב ולספר על השיפוץ שלכם, אפשר גם לשלוח תמונות:
 
Michalyanai2@gmail.com
זה פשוט לא נגמר, העולמות החדשים שמתגלים, לא יודעת מה איתכם, אבל באופן מפתיע אני נהנית מהמסע הזה בטירוף..!
 
ובבקשה – אל תתקמצנו – תשלחו אליי טיפים!

תגובות (0)
הוסף תגובה