לקראת אוסקר 2012: סצינת הסקס בסרט המזכירה עם ג'יימס ספיידר

הסרט "המזכירה" משנת 2002 אולי לא ייכנס לעשירייה הפותחת במשאלי אהבה וסקס בקולנוע, אבל לעין המנוסה, קיימים בו כל כך הרבה רבדים של אהבה וסקס, גם אם הם מגיעים על מגש של סאדו מאזו.

 

עוד ב – Onlife:

 

לי הולווי, בגילומה הפנומנלי של מגי ג'ילנהול, היא צעירה מזוכיסטית שמשתחררת מבית חולים לחולי נפש, לומדת הקלדה עיוורת ומוצאת עבודה כמזכירתו של עורך הדין אדוארד גריי, בגילומו של ג'יימס ספיידר (החובב תפקידים מאתגרים של בעלי נטיות מיניות לא נורמטיביות).

 

כשעו"ד גריי קולט אותה חותכת את עצמה, הוא מצווה עליה להפסיק עם ההתמכרות שלה לכאב, ובו בזמן סוחף אותה להתמכרות לכאב מיני.

 

מחד, ניתן לחשוב כי לי היא המזכירה הנשלטת, הנתונה למרותו של עורך הדין, ולמשחקי השליטה שלו. מנגד, ניתן לראות כיצד לי אמנם לא "חזקה" במובן הרגיל של המילה, אך אדוארד הוא הפחדן, הוא זה שמרגיש שהאינטראקציה ביניהם אסורה, הוא מתחיל להתרחק בעוד לי הולכת בעקבות התשוקות העמוקות ביותר שלהם.

 

אז נכון, זה לא סיפור האהבה הקלאסי, למרות שגם פה יש שמלת כלה בסוף הסרט. הסרט מספר על אהבה מסוג אחר, אהבה שמצילה בנאדם מעצמו, נטייה מינית שמוצאת פורקן בריא ושותף לחיים ויותר מכל, העצמה נשית. לי קיבלה את החופש לבחור. היא בחרה ב – s&m.

את אחת מסצינות האהבה (?) המפורסמות בסרט, תוכלו למצוא בקישור הזה:  

 

 

ועוד אחת קטנה:

שיר הרקע שמתנגן בסצנת הסיום הוא "Chariots Rise" של ליזי ווסט. המילים המקוריות של השיר בתירגום חופשי היו: "איזו טיפשה אני להתאהב ככה" ("What a fool am I, to fall so in love,"), אבל הבמאי של הסרט, שלא רצה שיתפרש בשום צורה שהיא שלי היא בחורה חלשה או טיפשה, ביקש מווסט לשנות את המילים, והגירסה שהופיע בסרט היא "איזה חסד קיבלתי, להתאהב ככה" ("What grace have I, to fall so in love). 

תגובות (0)
הוסף תגובה