דרכים למנוע מוות בעריסה

מוות בעריסה היא אחת התופעות המפחידות והלא ברורות. מדובר בתופעה בה תינוקות מתים באופן פתאומי תוך כדי שינה, ללא הסבר או סיבה (חנק, חבלה, מחלה וכו)

 

8 תינוקות שנפטרו בשבועיים האחרונים (13 בחודש האחרון) באופן פתאומי, במקומות שונים בארץ, גרמו לבהלה. מדובר בעליה של 50 אחוזים במקרים הדומים בהשוואה לשנים הקודמות.

 

עוד בonlife:

 

הסינדרום, שהרופאים לא מצליחים לתת לו הסבר מלא, מפחיד הורים רבים. במשרד הבריאות הוציאו הנחיות מפורטות להתנהלות נכונה עם התינוק, שתקטין את הסיכון למוות בעריסה. ההמלצות נכתבו לאחר מחקרים מעמיקים והשוואת נתונים מכל העולם והן גם ההמלצות של ארגון הבריאות העולמי

שינה:

להשכיב את התינוק על הגב: מדובר בכל התינוקות ולכל שעות ההשכבה, גם שנת בוקר או צהרים. חשוב להתייחס לכך וליידע את כל הגורמים המטפלים בתינוק.

פגים נמצאים בסיכון גבוה יותר ולכן חשוב להקפיד גם איתם על הנוהל

 

מיטת תינוק, מזרן ומצעים: יש משמעות למיטה ולמזרן עם תו תקן. המזרן צריך להיות קשיח והמצעים על המזרן מתוחים. כדאי להיזהר עם שמיכות עבות או שמיכות שהילד יכול להסתבך בתוכן.

 

מיטת התינוק צריכה להיות נקייה מבובות, חפצים רכים או כריות. גם מגני ראש מסוכנים ומומלץ להימנע מהם במיטת התינוק

 

בגדי התינוק: איתם הוא ישם, צריכים להיות מחממים אבל לא מסורבלים. מומלץ להימנע מכובעים או קפוצ'ונים

 

יש להשכיב את התינוק לישון במיטתו ולא בסל קל או עגלה.

 

לישון עם התינוק? ההמלצות הן לישון עם התינוק באותו החדר אבל לא באותה המיטה. שינה במיטה עם מבוגר לא מומלצת על ידי משרד הבריאות מסכנת חנק מהשמיכות והכריות.

 

אם בחרתם לישון עם התינוק באותה המיטה חשוב לא לעשן, לא לצרוך סמים או תרופות מרדימות

הנקה ומוצץ מועילים

עישון: עישון נמצא כאחד הגורמים המסוכנים ביותר למוות בעריסה. מומלץ לא לעשן בהריון, ולהימנע מחשיפת התינוק לעישון בבית, ברכב ובוודאי בחדר השינה.

 

הנקה: הנקה מפחיתה את הסיכון למוות בעריסה באופן מובהק.

 

מוצץ: מוצץ בזמן השינה מומלץ, אבל אין לחבר את המוצץ בשרשרת לבגדי התינוק

 

יש להימנע מחימום החדש יתר על המידה ולאוורר את החדר בכל יום. על התינוק ללבוש שיכבה אחת יותר מאשר מבוגר. חימום יתר נמצא כגורם סיכון למוות בעריסה

תגובות (0)
הוסף תגובה