התאבקות סומו לנשים: אוהבות את עצמן כמו שהן

אחרי שבריטניה תרמה לנו עשרות מודלים דקיקים כמו ויקטוריה בקהאם וקייט מידלטון, סוף כל סוף מגיעה מהממלכה אישה מאוד גדולה (חוץ מהזמרת אדל) שאומרת: "אני אוהבת את עצמי כמו שאני". 

 

עיתון "הסאן" הבריטי פירסם בשבוע שעבר את סיפורה של שאראן אלכסנדר, בת 46 ואמא לשלושה מלונדון, 1.83 מטר ו-220 קילו והמתאבקת הבריטית היחידה בענף הסומו.

 

עוד ב – Onlife:

 

אלכסנדר נכנסה לתחום לפני שש שנים, לאחר שהשתתפה בתוכנית ריאליטי שחיפשה נשים לתחרות סומו. היא התחילה להתאמן עם קבוצת נשים שהרכיבו את נבחרת הסומו הנשית בבריטניה, אלא שכולן נטשו את הספורט עם הזמן וכעת היא הנציגה היחידה של אנגליה. עד היום, גרפה כמות מכובדת של מדליות זהב בתחרויות סומו ברחבי העולם. בשבוע הבא היא תיסע ליפן, כדי להתאבק בתחרות הסומו העולמית לנשים.

 

אגב, באותה התקופה בדיוק, נישואיה התפרקו והיא טוענת שהסומו נתן לה ביטחון לצאת ולחפש אהבה. "התביישתי בגוף שלי", היא אמרה השבוע לצהובון הבריטי "הסאן", "אחרי שהתחלתי להתאבק בסומו, למדתי לאהוב את הגוף שלי. פעם שנאתי את העובדה שאני גבוהה, משום שהיה לי קשה למצוא גברים גבוהים ממני. היום לא אכפת לי להיות עם גבר שקטן ממני – כשאני עם אחד כזה, אני מרגישה כמו האישה שנועדתי להיות".

 

אישה אישה. שאראן אלכסנדר (צילום מסך מתוך: The Sun)

 

סומו אינו הספורט הפופולארי ביותר בקרב נשים, שלא לומר בעולם המערבי, בלשון המעטה, ולכן אלכסנדר מוצאת את עצמה נודדת לא מעט למזרח הרחוק, שם נערכות עיקר התחרויות. בנוסף, הספורט אינו מוכר על ידי ממשלת בריטניה ולכן אין לה מי שיאמן אותה או ייסע איתה לתחרויות.

 

אבל בשביל מה יש חברים? היא גוררת את חבריה איתה לאימוני שחייה והליכה, כדי לשמור על כושר, ובנוסף מקפידה על תפריט של 5000 (!) קלוריות ביום (3,000 יותר מכמות הקלוריות היומית המוצעת לנשים), אותן היא צורכת באמצעות ארוחות עשירות בפחמימות וסוכרים ופחות או יותר, מדווחת שהיא אוכלת מה שהיא רוצה.

 

בעולם שבו רובנו נאבקות לרדת במשקל, או לפחות לשמור עליו בתחומי הסביר, מרענן ונחמד לפגוש אישה שעושה בדיוק את ההיפך ונהנית מכל רגע. ואם זה נשמע לכם מוגזם, כדאי שתדעו שרופאיה של אלכסנדר, שנמצאת תחת מעקב רפואי קבוע, מדווחים שהיא במצב בריאותי נהדר, תודות לספורט הרב שהיא עושה.

תגובות (0)
הוסף תגובה