פירות יבשים: האם הם טובים לשיניים ולבריאות

טו' בשבט הגיע ואיתו השווקים התמלאו בפירות יבשים. אמנם פירות יבשים ניתן לקנות בכל השנה ועדין זה החג המזוהה יותר מכל עם אכילת פירות יבשים. לא כל הפירות היבשים זהים, ניתן לחלק את הפירות היבשים לשתי קבוצות:

 

פירות יבשים אורגניים: פירות המיובשים טבעי על ידי אור השמש.

 

פירות יבשים תעשייתיים: פירות יבשים המיובשים באופן תעשייתי. אילו מהווים את רוב הפירות היבשים הנמכרים בארץ. מדובר על פירות המיובשים בהליך מהיר של עד 24 שעות לעומת 5 ימים באור השמש.

 

כמות הסוכרים הנמצאת בפירות יבשים היא לרוב פי 7-6 מאשר בפירות טריים כאשר חלק מהפירות היבשים אף עוברים התזה של סוכר לבן בכמות נדיבה בחלקם החיצוני. פירות כמו אננס או הם דוגמא לכך.

 

לעומת פירות לעומת פירות טריים, רוב הפירות היבשים הם ללא ויטמין Cועל מנת להשלים זאת לעיתים שופכים על הפירות היבשים מיץ לימון, שיעלה את הוויטמין אך במקביל הדבר גם מעלה את חומציות שבפרי.

לאכילה של פירות יבשים ישנה השפעה על חלל הפה והשינים-

עששת: לרוב הפירות היבשים יש מרקם דביק ולכן לאחר אכילתם נתפסות שאריות רבות בין השיניים וכמות הסוכר הרבה שקיימת בהם יכולה לגרום להיווצרות עששת. כמות גדולה של ויטמין Cשהוסף לפירות מעלה מאד את החומציות של הפרי וחומציות זו מגדילה את העלייה בהתפתחות עששת.

 

צביעה של השיניים: חלק רב מהפירות היבשים כגון שזיפים שחורים, פפאיה אדומה ועוד הינם בעלי צבע עז (בין אם צבע טבעי או צבע מאכל שמוסף) המכתים את גוון השיניים ומכהה אותן. כמו כן הם אינם מומלצים לצריכה בזמן הלבנת שיניים.

 

שברים: קיימים פירות יבשים קשים מאד כמו אגוזים, בוטנים וגם אננס אורגני בעל מרקמם מאד קשה. חוסר זהירות בלעיסתם עלול לגרום לשברים בשיניים או בכתרים ישנים.

 

פגיעה בהפרשת הרוק: ריכוז רב של הכימיקלים המוספים לפירות היבשים הלא אורגניים יכול להשפיע על חלל הפה לרעה-על ידי הקטנה בהפרשת הרוק, מעבר לנזק לשאר הגוף. לפירות היבשים מוסיפים את הכימיכאלים הבאים:

 

SULFOR DI OXIDE – E-220 גופרית דו חמצנית- חומר המשמר את צבע הפרי, אך הורס את הוויטמינים שבו ויטמין A+C. אצל אסמטים חומר זה עלול לעורר רגישות.

E-905– חומר זיגוג הידוע בשם פאראפין, תוצר של תעשיות הנפט, שקשור לסרטן הקיבה.

E-202פוטסיום סורבט,מלח אשלגן-חומר לא בריא שבאיחוד האירופאי הוחלט להעמיד את כמותו על מקסימום של 25 מ"ג לק"ג ואילו בארץ הרף הוא 2000 מ"ג לק"ג.

E-223חומר מחטא, אנטי חיידקי ומעכב חמצון להעלאת זמן חיי מדף.

E-102– טארטאזין- חומר המוסיף צבע צהוב\כתום לפירות.

E-509קלציום כלוריד-חומר משמר ומייבש

איך לצמצם את הנזק?

  • אכילה מתונה של פירות יבשים
  • צחצוח שיניים יסודי בתום האכילה
  • לחצות לשניים פירות מגולענים ולוודא שאין חרצן
  • להעדיף פירות יבשים אורגניים ללא תוספת כימיקלים
  • להשרות את הפירות במים טרם אכילתם-דבר המוציא מהם כימיקלים לא רצויים ותוספי צבע וסוכרים
תגובות (0)
הוסף תגובה