אוסקר 2012: נשים לוחמות בקולנוע, לינדה המילטון בשליחות קטלנית

הפעם הראשונה שבה אנחנו פוגשים את שרה קונור (בגילומה החד פעמי של לינדה המילטון) בסרט שליחות קטלנית (1984), היא בבית חולים לחולי נפש. שם היא מתויגת כמטורפת השכונתית, עושה שכיבות סמיכה בטירוף ומוכנה לנעוץ עיפרון מחודד בכל מי שיעצבן אותה.

 

עוד ב-Onlife:

 

הבחירה למקם את קונור, אמו של מושיע האנושות, בבית משוגעים איננה מקרית. לא פעם במהלך ההיסטוריה תוייגו נשים חזקות ואמיצות (עם יכולת ראיית הנולד) כמשוגעות. חלקן אפילו נשרפו על המוקד בשל כך.

 

הפיכתה לקדושה מעונה / גיבורה מתחזקת במהלך הסרט כשמתברר שקונור ניסתה להציל אותנו מעצמנו כבר שנים, כשהיא נראית נהדר בדגמ"ח וגופיית סבא ומחזיקה בידע פלילי בנוגע לכלי נשק.

 

לינדה המילטון מחכה שארנולד שוורצנגר יחזור. שליחות קטלנית

 

לרוע המזל מריה מגדלנה המודרנית לא השכילה לנצל את הקריירה שהסרט פתח בפניה ו'שליחות קטלנית' נחשב לשיא הקריירה של המילטון, אם לא כוללים את תפקיד היפה שגילמה ב"היפה והחיה" לצידו של רון פרלמן בשנת 1987 או את נישואיה הקצרים לבמאי ג'יימס קמרון, אותו הכירה על הסט של "שליחות קטלנית".

 

הערת שוליים: המילטון כנראה לא הפנימה את העובדה שאם היא היתה אשה מס' 4 של הבמאי המפורסם, וגם אותה הוא הכיר על הסט, קרוב לוודאי שגם את אישה מס' 5 הוא יכיר שם, וממש לפי כל הכללים, קמרון עזב את המילטון בשביל שחקנית טיטאניק, סוזי אמיס. ובמשפט אחד: once a cheater always a cheater.

 

לינדה המילטון וג'יימס קמרון – ברגע וחצי שלהם יחד, לפני שהטיטאניק שקעה

 

הטריילר של שליחות קטלנית 2: 

 

תגובות (0)
הוסף תגובה