הייד פארק נשים: הסיפור של נטלי עטיה עם מדאם לוסי

מעט מאוד אנשים מכירים את השם השני שלי – לוסיה, על שם סבתי, מדאם לוסי. הסיפור של מדאם לוסי ושלי אינו מתחיל כסיפור אגדה טוב ורומנטי של סבתא ונכדה, להיפך – בתור ילדה מאוד התנגדתי לה.

 

עוד ב-onlife:

 

לא הייתי מוכנה לקבל בשלום את נוכחותה. את חדרי נאלצתי  לחלוק  עמה, מהיום בו נולדתי ועד גיל 13. רציתי פרטיות ובעיקר את אמא שלי כנוכחות נשית בלעדית. אפילו המטעמים שלה התקבלו אצלי בפרצוף חמוץ. לא ידעתי אז כמה צער יהיה בי על אותן שנים אבודות בהם לא השכלתי לראות את כוחה של סבתי בחיי. 

 

רק כשהיא הודיעה שהיא עוזבת הבנתי מי היא

עד שבוקר אחד היא הכריזה שהיא עוזבת. היום קוראים לזה "דיור מוגן", אז קראו לזה פשוט "בית אבות". כמו סרט נע לאחור, רצו לי חיי עם סבתא. הפעם ההיא שהגיעה לגן להגן עלי מפני איציק ועידן שהציקו לי והם כל כך נבהלו והתחבאו בארגז החול יום שלם, על מרק העדשים החם שחיכה לי אחרי כל מבחן, על הסריגה והרקמה, הספניולית והעברית.

 

ברגע ההוא, ערב עזיבתה, היא הפכה לאדם הקרוב ביותר אלי. סבתא שלי מעולם לא שפטה אותי. היא סמכה עלי. בביקוריי הייתי מניחה את ראשי על ברכיה והיא הייתה מלטפת לי את השיער כשאני מספרת לה על הגבר שהיה אז בחיי. ברגעים קשים היא אף הייתה מנטרלת עין רעה ממצחי, תוך כדי תפילות בספניולית וזריקת מלח. תמיד הרגשתי טוב יותר לאחר הטקס הזה. 

 

מדאם לוסי הייתה אחת ההחמצות הראשונות בחיי

כשאני נזכרת בסבתי אני למעשה נזכרת באחת ההחמצות הראשונות – איך יכול להיות ש-13 שנה חיה לצידי אישה כזאת וגיליתי אותה רק אחרי שעזבה? מאותו רגע ועד גיל 21, אז היא נפטרה, היא פשוט הייתה איתי. היא לא הייתה דומיננטית כמו אמא שלי או מרכזית כמו אבא שלי אבל היא הייתה רשת הביטחון שלי.

 

כאישה, כאמא, כבת זוג וכמי שעובדת ומנהלת מערכות יחסים עם אנשים בעבודה אני יודעת כמה רשת הביטחון הזו יכולה להיות חשובה מבחינה נפשית ושבלעדיה החיים יכולים להפוך לבלתי נסבלים. מדאם לוסי היא האישה שהשפיעה על חיי. דווקא בגלל שהיא הייתה שם כל כך בשקט ובגלל שהיא קיבלה הכל בנתינה אינסופית. היא לימדה אותי הקשבה, כלי יקר ונדיר בעידן המלל של היום. אני רק יכולה לקוות שלכל אחד ואחת יש מדאם לוסי משלו, אותי היא פשוט הפכה לאדם טוב יותר.

 

נטלי עטייה משתתפת ב"הייד פארק נשים" של Onlife ונעמת שיתקיים ב-15 במרץ בנמל ת"א, מהשעה 12:00 ועד 20:00.

 

100 נשים על במה אחת – במפגן של דעות, קולות והשראה נשית!

תגובות (0)
הוסף תגובה