שושנה דמארי: האישה שהשפיעה על עינת שרוף

מדובר במסע. מסע שהוא ארוך ובתוכו מקופלים שמחות ורגעי עצב. במושב אחד רחוק הייתה ילדה אחת קטנה שיותר מכל אהבה לשיר ושישירו איתה, ואישה אחת גדולה מהחיים שלימים התברר לי שפיזית היא ממש לא גדולה.

 

עוד ב-onlife:

 

אצלנו בשבתות בבוקר היה נפתח מועדון הזמר. היה שם פטיפון של אותם ימים עם מחט שהיה צריך להחליף כל הזמן מרוב שנשחקה והמון מוזיקה. ב-9:00 בבוקר הסתובב לו תקליט שחוק של פריד אל אטרש שההורים הביאו משם. מיד אחריו הסתובבה לה בניחותא המלכה של הזמר הערבי, אום כולתום, ואחר כך עלו ובאו "התרנגולים", "הצ'יזבטרון", ולהקת הנחל ואריק אינשטיין ומי לא?!

 

אבל היה תקליט אחד שכשהוא התנגן והתחיל להסתובב אז גם הראש שלי התחיל להסתובב. בלי לחשוב פעמיים כשהיא שרה על "מרים בת ניסים" לבשתי את שמלת הקטיפה של "משכית" וכשהיא זימרה על "בת שבע, בת שבע הזמר הוא לך" שמתי על תנוכי אוזניי עגילים גדולים, וכשהיא שרה על "כלניות" לא התאפקתי ומרחתי אודם על השפתיים. כמוה. ואני הייתי רק בת 8.

 

אז זהו תחילתו של המסע. לימים מצאתי את עצמי נודדת על במות ברחבי הארץ והעולם. בימים שמחים ובימים קשים – תמיד נשאתי את דמותה כאור גדול ללכת בדרכו. שושנה דמארי – מלכת הזמר העברי. קולה מלא הלהט והרגש הם הזרעים והמים שהשקו את עץ הנדודים האומנותי שלי ובימים אלה כשנשאלת השאלה מה ישראלי בעיניך? האישה הקטנה-גדולה מלאת ההשראה הזו היא פסגת הישראליות שלי. 

 

עינת שרוף משתתפת ב"הייד פארק נשים" של Onlife ונעמת שיתקיים ב-15 במרץ בנמל ת"א, מהשעה 12:00 ועד 20:00.

100 נשים על במה אחת – במפגן של דעות, קולות והשראה נשית!

תגובות (0)
הוסף תגובה