סבתא של אהובה אלפרון היא האישה שהכי השפיעה על חייה

האישה שהכי השפיעה על חיי היא סבתא שלי, רחל בן חמו. היה בסבתא שלי רוגע בלתי יאומן. היא התנהלה בנועם ובשקט, היא היתה מוכנה לקבל הכל, גם דברים טובים וגם דברים רעים. את הכל היא קיבלה ברוגע. כל חיי אני מנסה לעשות מה שהיא ואמא שלי עשו במשך חייהן.

 

עוד ב-Onlife:

 

סבתא שלי הולידה שמונה ילדים ומתוכם רק תינוקת אחת, אמא שלי, שרדה (חלק מתו לפני הלידה וחלק מיד אחרי). זה בלתי נתפס לאבד כ"כ הרבה, והיא קיבלה הכל בשלווה. וזה מזכיר לי אותי. 

 

נוף ביתי, הברכיים עליהן התחנכתי, היו צניעות, ערכים, חמימות, חונכתי לתרבות, לאהבה, ללכת אחרי הילדים בים וביבשה, בטוב וברע, כי כך אמא שלי וסבתי השרישו בי.

 

לפעמים אני מרגישה שאני עוברת דברים, שהם סוג של אניגמה. כשאני מסתכלת על עצמי מהצד, אני תופסת את הראש: בעלי נרצח, ביתי מופרע מדי כמה חודשים ע"י צי של אנשי משטרה, ילדתי 7 ילדים, את רובם לבד (כי בעלי היה 15 שנה במעצר), ואני עדיין מנסה ומחייכת. רצה לכנסת, מנסה להעביר חוק, מנסה להשאיר את הראש מעל המים.

 

אני רואה את החוט שמקשר ביני ובין סבתא רחל. הרצון תמיד לחבק, להקריב, לוותר… אני ויתרתי שנים, ויתור עצום. זה מה שאני ראיתי אצל סבתי שלי, היא האישה שהשאירה בי את החותם הרב ביותר. אישה צדיקה ודתייה, שהאמינה באלוהים (למרות שלי יש חשבון מאוד גדול איתו, אני מרגישה קצת בת חורגת). 

 

סבתי נפטרה לפני 20 שנה, גם בשנים האחרונות, בבית אבות, היא תמיד חייכה.

 

היום אני אומרת, לא משנה מה אנחנו, כנשים, נעשה עם החיים שלנו – התארים, המקצוע, אנחנו בראש ובראשונה בני אדם וקודם כל אמהות. לפני כל דבר אחר.

 

אהובה אלפרון משתתפת ב"הייד פארק נשים" של Onlife ונעמת שיתקיים ב-22 במרץ בנמל ת"א, מהשעה 12:00 ועד 20:00.

100 נשים על במה אחת – במפגן של דעות, קולות והשראה נשית!

תגובות (0)
הוסף תגובה