משרד הבריאות: תרסיס HCG אסור לשימוש בדיאטה

משרד הבריאות פרסם אזהרה נגד הורמון ה – HCG  למטרות הרזייה. כמו כן, מזהיר משרד הבריאות שלא לרכוש מוצרי דיאטה וירידה במשקל המכילים HCG דרך אתרי אינטרנט, זאת לאחר שבתקופה האחרונה משווקת בישראל בכמה אתרי אינטרנט ערכת דיאטה המתוארת כתגלית מהפכנית, שהופכת שמנים לרזים ברגע.

 

גם בארה"ב נאסר המוצר על ידי ה – FDA (רשות המזון והתרופות האמריקאית) לשימוש למטרת הרזיה וננקטו צעדים כנגד מי ששיווק את החומר שלא כחוק. מי שהעלתה את הדיאטה למודעות הייתה אודטה שוורץ שסיפרה כי היא רזתה באמצעותה 13 ק"ג.

המשווקים: ההורמון מדכא את תחושת הרעב

לדברי המשווקים מקור הקסם הוא נוזל המכיל את ההורמון HCG שמופיע בגופה של אישה בהריון. הורמון  HCG- (Human Chorionic Gonadotropin) הוא הורמון שמיוצר בתקופת ההיריון ומשמש בעיקר כתרופת מרשם בטיפול באי פריון אצל נשים.

 

בדברי ההסבר הארוכים באתרים בעברית ובאנגלית מוסבר כי ההורמון HCG גורם לגוף לפרק את מאגרי השומן ומדכא את תחושת הרעב. אולם לדברי מומחים מדובר בהטעיה לשמה.

 

ד"ר בני שכטר מומחה לרפואת נשים, מילדות ובריאות מינית מסביר: " HCGמיוצר על ידי השלייה במטרה לתמוך הורמונאלית בהריון, אין לו כל קשר לתחושת הרעב או השובע, ולא נמצאה כל עדות לכך שהוא גורם להפחתת השומן בגוף".

 

גם אסתר גונן, דיאטנית קלינית וספורט, מרצה במרכז האוניברסיטאי אריאל ובמכללה האקדמית תל-חי, אומרת: "אני לא מכירה את הטיעון שהורמון HCGגורם לפירוק שומנים, להיפך אישה בהריון אוגרת שומנים שישמשו אותה אחר כך להנקה".

 

"אוכלים פחות, מרזים גם ללא ההורמון"

בערכת הדיאטה, העולה 987 שקלים, מצוי תפריט יומי המכיל כ-500 קלוריות. בעוד הצרכנים מתפלאים מכוחו של השיקוי, הם אינם שמים לב לעובדה כי התפריט היומי שלהם שווה בערכו האנרגטי להמבורגר וחצי. 

 

הדיאטה, הנמשכת כ-40 יום, מתחילה ביומיים של אכילה ללא הגבלה שנועדה, לטענת החברה המשווקת את הערכה עם השיקוי, לצבור שומן שישמש בהמשך מקור אנרגיה לגוף. בתקופה הבאה הנמשכת 40-23 ימים נצמדים על פי ספר הוראות לתפריט המכיל 500 קלוריות ביום. במשך תקופה זו מתבקשים הלקוחות להשתמש בתרסיס 3 פעמים ביום.

 

לטענת המשווק התרסיס, המכיל HCG או חומר המדמה את פעולת ההורמון, מפרק את השומן בגוף וכך הדיאטה יעילה יותר וגם לא מרגישים רעב.בסיום התהליך ממליצים ללקוחות להתמיד עוד 3 ימים בדיאטת ה-500 קלוריות, הפעם ללא תרסיס כדי לאפשר לגוף "להיפטר משאריות של  HCG".

 

על פי הנמסר ממשרד הבריאות, מתברר כי חלק מהערכות כלל לא מכילות HCG. לדברי ה-FDA ומומחים לתזונה הדיאטה מסוכנת בגלל התפריט הדל שאינו מספיק לקיומו של אדם בוגר.

 

גונן מסבירה: "גם ללא אותו הורמון כל מי שיאכל 500 קלוריות ביום ירזה. בנוסף לכך, אחרי שמפסיקים דיאטה קיצונית כזו, מעלים במשקל בחזרה, בגלל שהגוף שמתגונן מפני הרעב במהלך הדיאטה מאט את מנגנון חילוף החומרים. מעבר לכך, 500 קלוריות הן הרבה פחות ממה שבן אדם צריך לקיום. במהלך הדיאטה חוסכים מהגוף לא רק שומנים, אלא גם חלבונים, מינרלים ועוד חומרים חיוניים. הדבר יכול לגרום לאנמיה, חולשה, כאבי ראש ותופעות רבות נוספות".

 

גם מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, כאמור אסר על שימוש בהורמון לצורכי הרזיה. על פי פרסומיהם, הדיאטה מסוכנת במיוחד משום שהצרכן שמבצע אותה לא מצוי במעקב רפואי הכרחי בתנאי תזונה שכאלה".

 

"חברת  L.T. Power Technologies  המשווקת היחידה של  דיאטת ה- hcg המקורית בארץ המיוצרת במפעל בעל אישור משרד הבריאות  מעוניינת להבהיר כי הדיאטה המדוברת  מורכבת מתוסף תזונה המופק מאצות, המדמה את פעילות הורמון ה-HCG ולא מדובר בהורמון עצמו או בזריקות כפי שנרמז מהכתבה, לדיאטה ישנם  הצלחות מסחררות  בקרב לקוחותינו".

תגובות (0)
הוסף תגובה