אורבן אאוטפיטרס עיצבו חולצה עם טלאי צהוב

באתר האינטרנט של חברת האופנה האמריקאית אורבן אאוטפיטרס, ניתן למצוא בימים האחרונים חולצה צהובה עם טלאי על כיס שמאל, שלא ניתן לפרש אותו בצורה אחרת פרט ל"הומאז" פוגעני לסמל שנאלצו היהודים באירופה הנאצית לשאת על חולצתם.

 

בטווח של פחות משבוע מאז יום השואה, יצאה החולצה הפוגענית למכירה והיא מעוררת רעש גדול בעולם. פרט לקבוצות יהודיות שמוחות נגד השימוש הבזוי בטלאי, גם "הליגה נגד השמצה" (ADL – The Anti-Defamation League) פנתה אל החברה בדרישה להסיר את המוצר מהמדפים.

 

החולצה הצהובה עם הטלאי מוצעת למכירה באתר האינטרנט של חברת אורבן אאוטפיטרס

 

בארי מוריסון, יו"ר הליגה נגד השמצה שיגר מכתב לריצ'ארד היין, יו"ר ונשיא של חברת אורבן אאוטפיטרס, ובו נאמר: "אנחנו מוצאים את השימוש בסמל של מגן דוד צהוב, שהיהודים אולצו ללבוש בשואה, חסר טעם ומעליב, ואנחנו מזועזעים שהחברה שלך עומדת מאחורי מוצר כזה".

 

למרבה הצער, זו לא הפעם הראשונה שאורבן אאוטפיטרס מנסה לעורר פרובוקציה זולה דרך שימוש בסמלים הקדושים לעדות ועמים מסויימים, דוגמא אחת מני רבות היא חולצה שהוציאה החברה בשנת 2006 שאומרת  Erin Go F***" Yourself” – סוג של פראפרזה לא מצחיקה על הביטוי “Erin Go Bragh”, שהוא כמו הצהרת נאמנות של האירים, ואומר למעשה "אירלנד לנצח" – בשבוע בו חל יום פטריק הקדוש לאירים. גם אז הליגה נגד השמצה הוציאה מכתב רשמי ובו דרישה להתנצלות והורדת החולצה מהמדפים. 

 

רק השבוע עלתה אורבן אאוטיפטרס לכותרות בעקבות פרובוקציה נוספת, קטנה לעין ערוך בהשוואה למימדים של שימוש בסמלי השואה, לאחר שאירגון "מיליון אימהות" מחה על תמונה של שתי דוגמניות מתנשקות בקטלוג החברה ודרש להחרים את מוצריה. 

 

 הליגה דורשת מאורבן אאוטפיטרס התנצלות פומבית ושתסיר את החולצה הפוגענית מהמדפים. נכון לכתיבת שורות אלו, החולצה עדיין נמצאת עלהמדפים ומוצעת למכירה באינטרנט בסכום של 100 דולר.

 

החולצה המדוברת עומדת באותה שורה יחד עם שאר החולצות ה"רגילות"

תגובות (0)
הוסף תגובה