קייט אפטון, נערת השער של ספורט אילוסטרייטד: לא מתכוונת להרעיב את עצמי

בשבוע שעבר הרשת געשה ורעשה בעקבות פוסט שפורסם באתר שנקרא Skinny Gossip שמעודד אנורקסיה, ובו התייחסו לדוגמנית קייט אפטון, נערת השער של מגזין בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד לשנה זו, כ"שמנה". 

 

עוד ב-Onlife:

 

הפוסט האכזרי קרא לאפטון פרה, עצלנית, וולגרית, ואפילו חזרזירה. בניתוח "מעמיק יותר" של גופה של הדוגמנית, אמרה הכותבת שיש לה ירכיים עצומים, אין לה מתניים, החזה שלה נפול ובאופן כללי, שיש לה גוף איום ונורא. 

 

קייט אפטון צועדת על מסלול בהלבשה תחתונה

ככה נראה גוף "איום ונורא"?

 

בהמשך היא כתבה "הידעתם שבני אדם דומים גנטית ב-80% לפרות? ובכן, תנו לי להוכיח לכם את זה" והצמידה את המשפטה לתמונה אחורית לא מחמיאה של אפטון. בנוסף, היא צירפה תמונה של קייט אפטון אוכלת המבורגר (מתוך פרסומת לבורגר קינג) וכתבה "חשבתי שקניבליזם הוא לא חוקי?! אם זה לא זן אחר של פרה, קייט אפטון יכולה להיות בצרות משפטיות". לסיום, קינחה במשפט "קייט אפטון צעדה על המסלול כאילו בסופו מחכה לה בופה".

 

התמונה האחורית של קייט אפטון שמזכירה לכותבת פרה

 

אתמול פירסמה קייט אפטון הודעה, ובה ירתה בחזרה לכל אלו המתקיפים אותה. אפטון אמרה שהיא אינה מתכוונת להרעיב את עצמה כדי להיות "רזה" לפי הסטדנרטים שלהם, ואמרה "אני רוצה ליהנות מהחיים ואני לא יכולה לעשות את זה אם אני לא אוכלת או אומללה". 

 

קייט אפטון היא אכן לא דוגמנית מסלול. היא אינה דוגמנית הוט קוטור והיא אינה מתיימרת להיות. היא צעדה על המסלול בהלבשה תחתונה, ובתחום דוגמנות זה הנשים מעט יותר מלאות מדוגמניות מסלול רגילות. אגב, עם יד על הלב, את מי את הייתם רוצים לראות עם הלבשה תחתונה, מבין שתי הדוגמניות שלפניכם?

 

מימין: קייט אפטון. משמאל: דוגמנית מסלול

 

יותר מכך, קייט אפטון, היא פצצת סקס וכל סרטון שלה הופך ויראלי תוך ימים. דוגמא מצוינת לכך הוא סרטון צילומי מאחורי הקלעים של פרסומת שצילמה אפטון, ובה היא רוקדת במשך חצי דקה, כשלגופה בגד ים זעיר. 

 

הסרטון רץ ברשת כל-כך מהר שביוטיוב הורידו אותו מהפחד שהצנזורה תחסום אותו, ואחרי שהפך לשיחת היום ולסחורה לוהטת באתרים לא חוקיים, הוא הוחזר ליוטיוב במהירות וצבר מיליוני צפיות בעולם.

 

הסרטון של קייט אפטון:

 

 

הדבר העצוב באמת בכל הסיפור הזה הוא השימוש של הבלוגרית במילה "שמנה" כמילת גנאי. ולא רק היא. המילה "שמנה" הפכה להיות הדרך הכי קלה של נשים להעליב זו את זה, ולקבוע סטנדרטים לא אנושיים בנוגע למשקל גוף רצוי. 

 

בהגדרתה, שמנה היא אישה שיש לה יותר שומן גוף ממה שבריאותית צריך להיות לה, וזה נקבע ע"י ה-BMI שלה (Body Mass Index) – כלי שנועד לקבוע את תקינות היחס בין משקל הגוף לגובה הגוף. איך מלהיות מצב בריאותי גרידא, "שמנה" הפך לשם גנאי?

 

אחרי המהומה התקשורתית שנוצרה בעקבות הפוסט, הכותבת פירסמה התנצלות חלקית באתר שלה, ואמרה שמדובר באתר רכילותי עם קריצה, והיא לא מעודדת אנורקסיה בשום צורה שהיא. אגב, באתר שלה מפורסם "טיפ יומי להרעבה עצמית", אז אנחנו לא כל-כך מאמינים לה שהיא לא מעודדת אנורקסיה. אבל יותר מזה, אנחנו די מרחמים עליה.

תגובות (0)
הוסף תגובה