ביקורת קולקציית חורף 2012: רונן חן אוהב נשים

נהוג להאשים מעצבי אופנה שהם "שונאים" את הגוף הנשי העגלגל ובעל הקימורים, ומנסים לשוות לו מראה נערי ודקיק, אידיאל היופי המודרני, כפי שמשקפות רוב הדוגמניות בעולם. אולם, גם בסדום נמצא צדיק. 

 

רונן חן מעצב לכל הנשים. ממידה 0 ועד מידות גדולות. ולא 42, אלא גדולות באמת. והוא גם לא מאבד את הגזרה בדרך. רונן חן אוהב נשים. אוהב באמת ובתמים. לא סתם הוא מקיף את עצמו בצוות נשי לחלוטין שהולך איתו כבר שנים, "הרצות למרחקים ארוכים" הוא קורא להן, והן בתמורה מסתכלות עליו בעיניים מצועפות. 

 

עוד ב-Onlife:

 

 

בקולקציית סתיו חורף 2012, רונן חן אמנם לא המציא את הגלגל, אבל הוא שיפר ושיכלל אותו. הקווים אותם קווים נקיים, מדגישי גוף וצורה, הקפלים מתאימים היטב לגוף הנשי הישראלי וההדפסים הנעים בין גאומטריים לצבאיים, מתאימים לרוח הסתיו האופנתית. 

 

קולקציית סתיו חורף 2012 של רונן חן

צילום: אלון שפרנסקי

 

את הקולקציית הציג רונן חן בסטודיו האינטימי שלו, וחשף באהבה ומסירות אין סופיים את הדגמים החדשים תוך כדי הסבר מפורט על כל שלב בעבודה, החל מהרעיון ועד לביצוע. ואכן, הפרזנטציה השיבה לו חסד. אם היו בגדים שכשישבו על על הקולב נראו קצת חסרי צורה או בעלי חיתוכים משונים, ברגע שרואים אותם מקרוב, על דוגמנית, הכל מתבהר. לא סתם דברים שרואים מפה לא רואים משם ועם ההדגמה החיה, הכל קיבל פנים אחרות. החל מהקווים הא-סימטריים, דרך הקפלים שלעיתים לא נראים קשורים אבל ברגע האמת מחמיאים ומוסיפים ועד ההדפסים שלא מתאימים לכל אחת, אבל בשילוב הבדים הרכים, יוצרים מראה נגיש יותר.

 

החיסרון העיקרי בקולקציה, הוא המחירים הגבוהים שרונן חן לוקח על עיצוביו. מחד, מדובר במחירים שלא כל אחת יכולה להרשות לעצמה, ובטח שלא לקחת הביתה פריטים רבים. ומנגד, המחירים אינם יוצאי דופן בזירת המעצבים הישראלית, איכות הבדים טובה יותר משל רוב המעצבים, והפריטים שלו הם באמת על זמניים. לשיקולכן.

 

קולקציית סתיו – חורף 2012 חולקה ל-5 חלקים:

Brick Lane – בהשראת בתי הלבנים האדומות-חומות של לונדון. בקולקצייה פריטים בעלי צורות מובנות וחיתוכים ברורים, קווים נקיים, צורות גרפיות והדפסים א סימטריים. רונן חן מעצב בטקסטורות שונות ובקווים שעל המדף נראים לעיתים לא קשורים, ואז רואים את השמלה על הגוף ומבינים שבעיני רוחו, חן כבר ידע איך השמלה תשב על גוף האישה. מתניים מודגשים, אורך מצוין ובדים איכותיים.

 

פריט אחד לקחת הביתה: סריג קובייה.

 

סריג קובייה של רונן חן. מחיר: 400 שקל

 

במבט ראשון נראה כי מדובר בסריג בעל מבנה לא ברור (לא סתם הוא נקרא קובייה) שלא יכול להחמיא לאף אחת. וברגע שהוא עולה על הגוף, הופך בשניה לפריט הכי מדליק בסביבה.

 

Autumn Leaves – ממש כמו השם שלה, הקולקציה נגזרת מצבעי השלכת: ירוק, זית, חום וחרדל, בשילובים של א-סימטרי עם נגיעות ומוטיבים צבאיים ברורים כמו רוכסנים וכפתורים. ההדפסים בצבעי השלכת וצבעי הסוואה, הופכים לרכים יותר באמצעות שילוב בין סוגי הבדים השונים, ובכך מאפשרים ללובשת אותם מראה פחות קשוח.

 

פריט אחד לקחת הביתה: שמלת קפלים שחורה.

 

שמלת קפלים שחורה של רונן חן. מחיר: 750 שקל

 

Equilibrium – אורבני. קולקציה במראה של בטון, צבעים "משעממים" לכאורה של אבנים ומדרכות. מוטיביים גבריים כמו חליפות המכנסיים שחזרו לאופנה.

 

פריט אחד לקחת הביתה: מעיל שחור.

 

מעיל שחור של רונן חן. מחיר: 1400 שקל

 

למעיל גזרה נפלאה שמחמיאה בכל גיל ובכל מידה. שיירת הכפתורים נעלמת מתחת למעיל פרט לכפתור גדול ובולט אחד. זהו רונן חן בתמציתיות. 

 

 

Cocktail – קולקצייה אלגנטית יותר, לא עוד בגדי קז'ואל ליום יום אלא למסיבה או אפילו לחתונה. הצבעים נעים על כחול כהה ועד בורדו עם הדפסים יפניים וכמובן השחור הבלתי נמנע. כמו כן, הקטיפה חזרה ובגדול, בין אם בשמלה קצרה ושחורה שהיא הפרשנות העונתית של רונן חן ל"LBD" (השמלה השחורה הקטנה) ובין אם בשמלת מקסי בצבע כחול דרמטי, הקטיפה כאן ויש לה נוכחות.

 

פריט אחד לקחת הביתה: שמלת קטיפה קצרה עם קפלים

 

שמלת קטיפה שחורה. מחיר: 700 שקל

 

גם בשמלה הקטנה הושקעה הרבה מחשבה קדימה והקפלים יחמיאו לנשים בכל המידות. בנוסף, ע"י הקפלים ובד הקטיפה, הצליח רונן חן לעורר עניין גם במותג הכי "שחוק", כמו השמלה השחורה.

 

Partly Cloudy – הקבוצה החורפית ביותר, עוצבה בהשראת עננים שמעניקים השראה להדפסים החמים.

 

פריט אחד לקחת הביתה: מעיל אפור בגזרה א-סימטרית

 

מעיל של רונן חן. מחיר: 1300 שקל

 

בנוסף ל-5 הקולקציות, יש את Grainy day – קולקצייה של סריגים בצבע שמנת שנצבעו בעבודת יד בצבע אפור וכמו באפקט של נייר קופי, חלחל הצבע לחלק הקדמי של הסריגים. כמו כל עבודת יד, אין פריט אחד שזהה לשני, ולכן יכולות הקונות לדעת בבטחה שאין לאף אחת אחרת את אותו הדבר בדיוק.

 

 

 

רונן חן אמר בעבר שהוא בכלל רצה להיות אדריכל, והקווים הברורים שלו מעידים היטב על סגנון מובהק שהוא הצליח לתרגם לבגדים בעלי צורה וזרימה אופייניים. באהבה ובמסירות השמורים רק ליוצר שמציג את בני טיפוחיו בפני מבקריו הקשים ביותר, הצליח המעצב  לגרום גם לאחרונת הסקפטיות להבין שהגבר שיצר את הבגדים האלו, מבין ואוהב את גוף האישה הרבה יותר ממעצבי ואולי אפילו מעצבות אופנה אחרות.

תגובות (0)
הוסף תגובה