נמצאה תרופה שתציל את האורגזמה הנשית

תרופה חדשה, שאמורה להוות את הגרסה הנשית לכדורי ויאגרה, עומדת להיכנס לשלב הניסוי הקליני באוסטרליה, קנדה וחלקים נוספים בעולם. התרופה, הנקראת "טפינה", מכילה ג'ל טסטוסטרון בתרסיס אף, ויש להשתמש בה כשעה לפני המגע המיני. לטענת מפתחי התרופה, "טפינה" אמורה להגביר את החשק והסיפוק המיני אצל נשים הסובלות מ"הפרעת אורגזמה נשית".

 

עוד ב Onlife:

 

האם מדובר בתרופה שמתעלמת מהבעיה האמיתית?

הפרעת האורגזמה הנשית מתייחסת למצב קבוע או חוזר של חוסר בחוויית האורגזמה, לאחר שלב הריגוש. ההפרעה יכולה להיות ראשונית (אישה מעולם לא חוותה אורגזמה) או נרכשת (אישה שחוותה אורגזמה ומשהו עורר את ההפרעה), כללית או ספציפית. חשוב לציין כי מרבית הגורמים לבעיה הם דווקא רגשיים (חוסר היכרות עם הגוף, בעיית דימוי גוף, בושה, חרדה, מערכת זוגית לקויה) ולא פיזיים.

 

כאן טמונה רוב הביקורת על התרופה החדשה. בעוד רבים רואים ב"טפינה" התפתחות חשובה והכרה בהנאה המינית ובסיפוק המיני של נשים, אחרים טוענים כי מדובר בעצם בפתרון לבעיה פיקטיבית. או, אם לדייק, טיפול פיקטיבי, משום שכאמור, על פי רוב, מקור הבעיה אינו פיזי, כך שטיפול פיזי פשוט לא יכול להיות פתרון אמיתי.

 

ד"ר ריק גורדון, מומחה פוריות, הסביר בראיון ל ONENews כי "גברים משתמשים בסקס על מנת לפרוק לחצים, ונשים צריכות לפרוק את הלחץ כדי לעשות סקס, כך שמדובר בנושא רגשי מורכב מאד". מבקרים נוספים חוששים שמא הסיבות האמיתיות לבעיה נדחקות הצידה, וכי אלמנטים במיניות הנשית ממותגים כמחלה ומנוצלים על ידי גורמים אינטרסנטיים בתעשיית התרופות.

 

פתרון לבעיה פיקטיבית? טסטוסטרון בתרסיס אף (צילום אילוסטרציה)

 

כשמין הופך למטלה

לעומתו, יש מי שטוענים שמדובר בתרופה שתשנה חיים של נשים ברחבי העולם. סוזן דייוויס, מנהלת התכנית למחקר בריאות האישה באוניברסיטת מונש באוסטרליה, כתבה מאמר במגזין Herald Sun: "נשים רבות הסובלות מבעיות מיניות יודעות שהבעיות שלהן ממש לא מומצאות, הן אמיתיות לגמרי, ובעקבותיהן מערכות היחסים שלהן, ואפילו איכות החיים, נפגעות. הן רוצות אופציות טיפול, וחוקרים כמוני מנסים לספק להן אותן. 

 

"אנחנו יודעים שרוב הנשים שנמצאות במערכת יחסים מקיימות יחסי מין, אולם רוב הנשים שמקיימות יחסי מין אינן חוות את הסיפוק המיני במלואו, ומחקרים מראים כי יותר מ- 30 אחוז מהנשים אינן גומרות בחדירה. עבור הרבה מאוד נשים, חוסר היכולת הזו מתרגם לכך שקיום יחסי מין הופך להיות בגדר "חובה" או מטלה, להבדיל מחוויה זוגית משותפת. מדובר במצב מאוד מתסכל עבור נשים שנהנו בעבר ממערכות יחסים מיניות".

 

נשים לא מבינות את המיניות שלהן?

למעשה, רוב הביקורת נשמעת מעט פטריארכלית ומתנשאת, כאילו שנשים אינן מבינות את המיניות של עצמן ולא יודעות כיצד לנהל אותה. אין ספק שנשים צריכות להיות מיודעות באשר למרכיבי התרופה, ליתרונות ולחסרונות שלה, אבל הדבר נכון לגבי כל תרופה. הדבר קצת מזכיר את הטיעונים שנשמעים נגד אמצעי מניעה לגברים, כאילו שגברים לא מסוגלים לקחת אחריות על מניעת הריון, או שאין להם אינטרס לעשות את זה.

 

הלא בסופו של דבר מדובר בבחירה של אנשים בוגרים, ולכולנו יש את הזכות לקבל גישה לאמצעים האלה. בהנחה שהם יעילים ובטוחים, אנחנו יכולים להחליט בעצמנו כיצד כדאי לנו להשתמש בהם.

תגובות (0)
הוסף תגובה