ילדה בת 11 עם גידול של 10 ק"ג בבטן

זה נשמע כמו סיפור ממאה אחרת לגמרי או מקרה שקרה במדינת עולם שלישי, אבל זה קרה בפלורידה, ממש עכשיו: ילדה בת 11 הסתובבה עם גידול במשקל 10 ק"ג בתוך הבטן, כשרוב האנשים סביבה היו עסוקים בחרושת שמועות על הריון.

 

עוד ב Onlife:

 

הרופאים לא מצאו כלום

ג'נט רוברטס, אימא ל- 4 מג'קסונוויל בפלורידה, נקראה לבית הספר של בתה בת ה- 11 כדי לשמוע כי בטנה המתנפחת של בתה מעוררת שמועות מרושעות בדבר הריון. "הייתי בשוק", מספרת האם. "חשבתי שזאת בדיחה". אבל זאת רק ההתחלה בהשתלשלות אירועים מטרידה.

 

האם המודאגת לקחה את בתה לבדיקות, שלא העלו דבר. "לא מצאו כלום", מספרת רוברטס, אבל הבטן של הילדה המשיכה להתנפח. "בדקתי אותה כל שבועיים, והתשובות היו שליליות", אומרת האם. "אז אמרתי היי, אם את לא בהריון, משהו כאן ממש לא בסדר".

 

יותר מזל מכל דבר אחר

כשבטנה של בתה הגיעה לממדים של בטן בחודש חמישי של הריון, רוברטס פנתה לרופא אחר, שגילה גידול במשקל כמעט 10 ק"ג שמתפתח בתוך הבטן של הילדה. "ברגע שהגענו לשם, זה נגמר, לא הייתה חזרה הביתה", מספרת רוברטס. בתה הובהלה ישירות לחדר הניתוח, כדי להסיר את הגידול הענק. "בגלל שהיא כל כך קטנה, היו צריכים לנקז את הגידול חמש פעמים לפני שיכלו להוציא אותו", היא אומרת.

 

למרבה המזל (ולא בזכות עודף של שום דבר אחר חוץ ממזל) הגידול התגלה כשפיר, אבל קיים עדיין החשש שהוא יחזור. רוברטס מספרת כי בתה הולכת כעת לייעוץ, בניסיון לעכל את מה שקרה לה – גם את חרושת השמועות וגם את מה שגדל לה בתוך הגוף.

 

קן אמארו מדווח ל NBC:

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

 

 

קל מדי להתעלם מהסכנה האמיתית

למען האמת, מה שבאמת מזעזע בכל הסיפור הוא השתלשלות האירועים, שמזכירה ימים אחרים, כשגופן של נשים עוד היה משהו מסתורי, שקל יותר לשפוט אותו מאשר לטפל בו. בארה"ב של שנת 2013, רוב הסביבה מניחה שילדה בת 11 היא בהריון, ולא מעלים על דעתם למצוא סיבה בריאותית אחרת. אני יכולה להניח שאם גידול כזה היה צומח באיבר אחר, או בבטן של גבר, הוא היה מטופל בשלב מוקדם הרבה יותר.

 

גם ג'נט רוברטס, אמה של הילדה, בוחרת לסכם את האירוע ב"אל תשפטו ספר על פי הכריכה שלו", שזה כמו לומר שהחלק הטראומטי ביותר בכל הסיפור הזה היה חרושת השמועות בדבר ההיריון, ולא הסכנה הבריאותית שנשקפה לבתה. לי זה נראה כמו סדר עדיפויות מעט מטריד, אם כי אני בהחלט מצטרפת עליה בחצי הראשון של המשפט. אל תשפטו, שום דבר טוב לא יוצא מזה.

תגובות (0)
הוסף תגובה