5 הנשים: כוהנות הכושר של ישראל

הן מעוררות הערצה ובעיקר קנאה; הן מומחיות לכושר ולתזונה ומבינות את רזי האנטומיה, והן שמחות לחלוק את משנתן באימון אישי או מול אלפי צופים. אבל יותר מכל דבר אחר – הן יודעות להיות נשות עסקים ממולחות. חמש כוהנות הספורט של ישראל שמנסות לגרום לנו לחיות בריא יותר ועם פחות אחוזי שומן בגוף.

 

עוד ב Onlife:

 

 

דליה מנטבר, בת 60

מקימה ומנהלת רשת "פילאטיס על פי דליה מנטבר"

 

דליה מנטבר (צילום: יח"צ)

 

דליה מנטבר הפציעה בחיי רובנו ב- 1986, כשנכנסה לביתנו כל כמה ימים בתוכנית "שעת כושר" ששודרה חמש שנים בערוץ 1, אבל עשור קודם לכן היא כבר הקימה את  סטודיו "פילאטיס על פי דליה מנטבר". מנטבר היתה הראשונה שהביאה לישראל את שיטת הפילאטיס, שנועדה לרפא פציעות של רקדנים ולסייע להם בהליך הריפוי.

 

דליה מנטבר היתה מורה למחול בלהקת בת דור, כשפגשה לראשונה את השיטה ב- 1976. הנהלת בת דור שלחה אותה ללמוד פילאטיס אצל אלן הרדמן, שהיה תלמיד של הוגה השיטה ג'וזף פילאטיס, כדי לסייע לרקדנים מהלהקה שנפצעו. היא כל כך אהבה את השיטה עד כי החליטה לקנות את הזכויות מבת דור ולהקים את הסטודיו השלישי לפילאטיס בעולם.

 

בתחילת הדרך עבדה מנטבר עם שחקני הקאמרי. היא ערכה להם פרזנטציה, הסבירה להם מה זה פילאטיס והתחילה לאמן את השחקנים. בראיון סיפרה כי עד היום מתאמנות אצלה שחקניות כמו ליא קניג וגילה אלמגור. באמצעות חוג מכריה שכלל שחקנים ודוגמניות, מספר המשתתפים החל לגדול מפה לאוזן. רק לאחר שלוש שנים החלה מנטבר ליחצ"ן את עצמה בעיתונות ולהרחיב משמעותית  את מעגל המתאמנים. לא מודבר באימון לצעירים או לנשים בלבד: כיום, גילם של כ- 60% מהמתאמנים אצל מנטבר הוא 40-60, ו- 40% מהמתאמנים הם גברים.

 

גם היום, כשהפילאטיס הפך לשיטת אימון רווחת בכל מכון, מקפידה דליה מנטבר לפעול בהתאם לתפיסתה כי האדם צריך להיות במרכז, ולכן יש להתאים את השיטה להתאמן. "אצלנו לא מתמקדים בשריר, מתמקדים באדם", נכתב באתר האינטרנט שלה. התפיסה הזו מיושמת בשלושת סניפיה ובבית הספר להכשרת מורים של מנטבר, ולכן השיעורים ברשת מתבצעים בשיטת אימון אישי המותאם לכל מתאמן.

 

ענת הראל, בת 42

מאמנת ושותפה בחברה לפיתוח מכישרי כושר ביתיים ובחברת אנדיור

 

ענת הראל (צילום: יח"צ)

 

עוד לפני שהפכה לדמות אהובה/שנואה בתוכנית הישרדות VIP, לפני שהייתה עסוקה בלרקום מזימות עם איתי תורג'מן ואנה ארונוב ולגרוף פרסים במשימות (בעיקר בזכות הכושר הגופני הפנומנלי שלה), הצליחה ענת הראל לשלב בין שתי אהבותיה הגדולות ביותר: פעילות גופנית וטלוויזיה. הראל בכלל למדה מדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב. אך ב- 1998 היא החליטה להפוך את התחביב שלה למקצוע ולמדה בבית ספר למאמנים על שם וינגייט.

 

ענת הראל החלה לעבוד כמאמנת כושר אישית ומאמנת קבוצות, והחלה להתמחות בהתאמת תוכניות אימון לאורח חיים בריא עבור קבוצות שונות. ב- 2003 הפציעה לראשונה בטלוויזיה כשהגישה את פינת הכושר בתוכנית של אודטה. מאז הגישה את "אימון אישי עם ענת הראל" בערוץ החיים הטובים; "שעת אושר" ו"תהיי בריאה" של קשת; ו"גוף ונפש עם ענת הראל" בערוץ 10.

 

לפני חמש שנים החלה לשמש כפרזנטורית של דגני הבוקר נסטלה פיטנס ופרצופה הפך מוכר גם בפריים טיים. ענת הראל גם שותפה בחברה יזמית לפיתוח מכשירי כושר ביתיים ובחברת אנדיור, המפעילה קבוצות אימון לקהל מסוגים שונים. לאחרונה החלה הראל להגיש תוכנית יומית ברשת יחד עם סופי צדקה.

 

למרות גזרתה המושלמת והרגליים הארוכות, ענת הראל טענה לא פעם כי גם היא צריכה לעבוד קשה, כי יש לה נטייה להשמנה, וכי במהלך גיל ההתבגרות, הרגליים הארוכות שלה היוו יותר נטל מנכס.

 

בהישרדות VIP התגלו כישוריה הגופניים של ענת הראל כחיוניים מאוד, כמו גם חוכמתה וערמומיותה שהביאו אותה עד לגמר של התוכנית, בו הפסידה לאיתי שגב. התוכנית חשפה פן אחר בהראל, שמדמות חייכנית שידועה בעיקר בעצות הכושר שלה, הפכה לתככנית ומניפולטיבית, השנואה על חלק גדול מהמתמודדים.

 

סמדר אשכנזי, בת 42

מנכ"לית רשת סטודיו סי

 

סמדר אשכנזי (צילום: יח"צ)

 

ב-2001 החלה סמדר אשכנזי רייויט, רואת חשבון המקצועה, לעבוד כמנהלת כספים בסטודיו סי. לאחר 9 שנים, במהלכן שימשה גם כמשנה למנכ"ל, מונתה למנכ"לית. את עבודתה תיארה כ"מנהלת 'בית' המכיל 25 אלף נשים, שנותן פתרון לאורח חיים בריא". הייחוד של סטודיו סי טמון בכך שהוא הפונה לנשים ולצרכיהן, וכולל מערכת אימונים שמותאמת לגוף הנשי. כחלק מהקונספט, הרוב המוחלט של העובדים הן נשים.

 

אשכנזי למדה לפני יותר מ- 20 שנה ראיית חשבון באוניברסיטת תל אביב, ועם סיום לימודיה החלה לעבוד במס הכנסה. התחנה הבאה הייתה מנהלת כספים בחברת עמילות מכס ושילוח. לבסוף הגיעה לסטודיוסי.

 

אשכנזי-רייויט חברה גם בפורום נשות העסקים של רוח נשית, עמותה המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, ומשתפת פעולה עם העמותה באמצעות משרות פנויות שצריך לאייש בסטודיו סי או במתן מינויים, אותן מחלקת הנהלת הרשת לפי הצורך. 

 

ענת צחור, בת 50

מורה ליוגה, מקימת יוגה סטודיו

 

ענת צחור (צילום: יח"צ)

 

בשנות השמונים הייתה ענת צחור חלק מנוף ילדותם של רבים, כשהופיעה בסדרות כמו "קרובים קרובים" ו"זהו זה". היא למדה ספרות ופסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, לימודי משחק בניסן נתיב ואמנות פלסטית במדרשה ברמת השרון, ובמשך שנים רבות שיחקה  בסרטים ובהצגות.

 

ב-1987 החלה לתרגל יוגה ולהתעמק בטאי-צ'י, בודהיזם וטאואיזם, וב-1994 חדלה ממשחק והתמסרה ללימודי יוגה ומדיטציה בודהיסטית. היא סירבה לסטיבן שפילברג שהציע לה תפקיד ברשימת שינדלר, וב-1999 הוסמכה להיות מורה ליוגה בשיטת איינגר, לאחר שלמדה בהודו אצל מפתח השיטה, היוגי איינגר.

 

ב-2000 הקימה בת"א את "יוגה סטודיו" – מרכז ליוגה, מדיטציה ובודהיזם טהרווידי, והחלה ללמוד בו ובמסגרות נוספות בארץ ובעולם ולהנחות קבוצות לחקר "האני". ב-2004 הנחתה סדרת תרגול יוגה, ששודרה בערוץ 2 ובערוץ החיים הטובים. מ-2006 היא מכשירה מורים ליוגה בביה"ס ליוגה "דהרמה".

ביולי 2007 היא הוזמנה ללמד בכנס מורים בכירים בארה"ב, שנערך לכבוד 90 שנות חייו ופועלו של ב.ק.ס איינגר. ב- 2008 היא הקימה את בית הספר למורים בכירים ליוגה, בשיתוף פעולה עם קמפוס שיאים באוניברסיטת תל אביב.

 

ענת צחור מתגוררת עם בן זוגה ד"ר ראובן ברק ושלושת ילדיהם בדרום תל אביב. יחד כתבו בני הזוג את הספר "מדריך מפה לריפוי טבעי – הדרך לחיים בריאים", בו הסבירו השניים את תפיסת עולמם הטאואיסטית ובודהיסטית. 

 

טל שחם, בת 54

מאמנת, ממציאת שיטת הסייקלינג

 

טל שחם (צילום: יח"צ)

 

קשה להאמין שפעם, לפני כמה שנים, לבשה טל שחם, שמתהדרת ב- 9.6% שומן בלבד, חליפות במידה 44. שחם היא דוגמה מהלכת לכוחו האמיתי של הרצון, כשהשליכה לפח את כל התירוצים הרגילים ובנתה את גופה מחדש.

 

בזמן שירותה הצבאי הכירה את בעלה, מולה שחם. השניים התחתנו ויצאו לשליחות בארה"ב ובאירופה, שם הוא שימש כנספח צבאי. כששהו בגרמניה, הציעה חברה שילכו לחוג התעמלות לנשים. "זה היה חוג של כל הקובבות במכון הכושר, שרוב הזמן קישקשו על הבעל והילדים. אבל ככה זה התחיל", סיפרה שחם. כעבור שנה שאלה מנהלת המכון את שחם אם תרצה להפוך זאת למקצוע.

 

לטל שחם למדה פעילות גופנית בסן דייגו, בגרמניה וגם במכון וינגייט והתחילה לאמן. אחרי היעדרות של 20 שנה, נחתה ב- 1998 משפחת שחם בישראל, וטל החלה ללמד ברשת הולמס פלייס. בזכות שיעורי הסייקלינג – הגרסה שלה לספינינג – אספה סביבה שחם עדת מעריצים, בהם גילת אנקורי, מאיה ישעיהו וסנדרה רינגלר.

 

לפני כשלוש שנים נפצעה שחם: ברך אחת התרסקה, רגל אחת הייתה משותקת וחמש חוליות יצאו ממקומן. הרופאים הספידו את הקריירה שלה ואמרו שלא תוכל לחזור להתעמל, אבל טל שחם לא ויתרה. צעד אחרי צעד היא שיקמה את עצמה וכעבור שלושה חודשים היא חזרה ללכת.

 

בתחילת 2012 הגיעה שחם עם בתה מור לעונה השנייה של המרוץ למיליון. למרות יתרון הכושר של שתיהן, הן סיימו את המרוץ בשלב מוקדם יחסית והגיעו למקום העשירי, אבל בעקבות החשיפה קיבלו השתיים תוכנית כושר בערוץ 2, "בוקר גוף".

 

  • סייעו בהכנת הכתבה: מירי נבו וליהי גורלניק

________________________________________________________

עוד לא הצטרפת לפורום נשים ועסקים של Onlife? היכנסי לפורום ופתחי אתר עסקי משלך בחינם

תגובות (0)
הוסף תגובה