גלוטן: נמצאה תרופה לחולי צליאק?

האם איכות חייהם של חולי צליאק, מחלה המחייבת אורח חיים קפדני של תזונה מבוקרת שעיקרה הימנעות מחלבון הגלוטן, עומדת להשתנות בקרוב? מדענים אמריקאים חשפו לאחרונה גלולה, אשר לטענתם יכולה להביא לשיפור משמעותי בחייהם של החולים ואף להביא ליכולת של עיכול מאכלים אשר יש בהם גם גלוטן.

 

מדובר בגלולה המבוססת על האנזים "קומאקס", שמפרק גלוטן בגוף בשיעור של כ-95%.  המחקר טרם אושר סופית אך פורסם בכתב העת של האגודה האמריקאית לכימיה. אבל מוקדם להתרגש. "זה לא חדש", מצנן את ההתלהבות פרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרו ותזונה במרכז לרפואת ילדים שניידר מקבוצת הכללית.

 

עוד ב-Onlife:

 

"הטיפול היחיד כיום לצליאק הוא תזונה נטולת גלוטן, וזה צ'ופר גדול: אין הרבה מחלות שלא מצריכות תרופה כימית כדי לטפל בהן. אבל טבע האדם הוא כזה שכשיש ויתור על אוכל הוא רוצה תרופה. בכל מקרה, שנים מנסים לייצר תרופות שמנסות לפרק את הגלוטן. האנזים הזה ספציפית הוא חדש, אבל גם כיום יש טיפולים דומים דרך אנזימים אחרים, והם עדיין לא משנים את התייחסות הרפואה לאופי הטיפול".

 

זהירות, לחם

 

סכנה: התרופות לא מפרקות את כל הגלוטן

"באף אחת מהתרופות האלו לא מדובר ב-100 אחוז פירוק הגלוטן", מסביר פרופ' שמיר, "וגם 5 אחוזים שנשארים במערכת יכולים להזיק. מעבר לכך, אני גם לא מכיר תרופה שאין לה תופעות לוואי". כך שנכון להיום אין בשוק תרופה שאפשר באמצעותה לאכול גלוטן באופן חופשי, כמו שקיימת עבור אלו הרגישים ללקטוז: "יכול להיות שבעתיד זה ישתנה. כרגע הטיפול היחיד הוא הימנעות מאכילת גלוטן".

 

בשורה לחולי צליאק: קמח בננות

הבשורה החדשה בתחום האוכל הבריא: פסטה מקמח בננות ירוקות. מהן התכונות הייחודיות של קמח הבננות, למי הוא חיוני ומתי הוא יגיע לישראל?

לכתבה המלאה

מה בנוגע לאנשים שאינם חולים, אך נמנעים מגלוטן כדי לשמור על הבריאות? "כיום אופנתי לעשות דיאטת נטולת גלוטן אבל כל פעם האופנה משתנה: פעם תוקפים חלב, פעם סויה והיום תוקפים את הגלוטן. זו בעיה בעיקר עם אלו שחולים בצליאק ולא אובחנו, שמתחילים בדיאטה כזו על דעת עצמם, בלי להתייעץ עם תזונאי או רופא. הדרך הזו מובילה למלכוד, כי ככה יהיה קשה יותר לאבחן את המחלה. ההמלצה היא להשלים קודם את הבדיקות: מי שאין לו רגישות בפירוש אין המלצה שלא לאכול כלל גלוטן".

 

"היום אופנתי לתקוף את הגלוטן"

 

להימנע ממאפים, בצקים ומשחת שיניים

"הגלוטן הוא חלבון הנמצא בחיטה, שעורה, שיפון ושבולת שועל ובכל מזון או משקה שמכיל אותם או בא במגע איתם", מסבירה עדינה בן אהרון, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה בביה"ח 'סורוקה' בב"ש, "ולכן צריך להימנע ממאפים, בצקים, דגני בוקר, עוגות, מוצרי סויה, מצות, פסטות, רטבים מוכנים ואבקות מרק. גלוטן יכול להופיע גם בתרופות, תוספי מזון ומשחות שיניים ומשקאות אלכוהוליים כמו בירה ווויסקי".

 

כיום יש מזונות רבים המותרים לאכילה כמו קמח ללא גלוטן, מוצר מסובסד במקרה הצורך, קמח אורז, קמח שעועית, קורנפלור וטפיוקה, שמהם אפשר להכין לחם, עוגות ועוגיות. בנוסף יש כמובן אורז, תירס, קטניות ,ירקות, פירות מוצרי חלב, בשר, תבלינים טבעיים או קנויים ללא גלוטן וגם פיצוחים וגרעינים טבעיים.

 

 

חולי צליאק מחויבים בקריאת "האותיות הקטנות" שעל אריזות המוצרים, המעידים על העדר גלוטן, אך נראה שעם השנים התפתחה מודעות לא רק בקרב הצרכנים, אלא בקרב היצרנים. ברשתות שיווק רבות ניתן למצוא מדפים מיוחדים עם מוצרים ללא גלוטן וישנן מסעדות מציאות תפריט מיוחד ללא גלוטן לחולי צליאק.

 

"המודעות גדלה בשנים האחרונות לחשיבות הדיאטה ללא גלוטן הביאה לכך שברוב חנויות המזון הגדולות יש פינה למזונות ללא גלוטן, נפתחו חנויות רבות שמוכרות מוצרים ללא גלוטן. יש גם ספרי בישול רבים לבישול ללא גלוטן, ובאתרים שונים יש מתכונים ואפילו אפשר לקנות מזונות ללא גלוטן דרכם", מסכמת בן אהרון.

 

העמותה הישראלית לצליאק 

תגובות (0)
הוסף תגובה