בוטוקוס: האלטרנטיבה לבוטוקוס וחידושים בעולם הטיפוח

עולם הביוטי והטיפוח משתנה מיום ליום וכמו כל ענף אחר של מדע, גם הוא לא שוקט על השמרים ובודק דרכים חדשות להמציא את עצמו.

 

אם לפני כמה שנים הרעיון של הזרקת רעל לפנים (בוטוקס) נחשב למהפכני, הרי שהיום, נשים עושות מסיבות בוטוקס כבר בגיל 25. אם חומרים מעכבי הזדקנות (אנטי אייג'ינג) נחשבו לפריצת דרך מדעית, הרי שהיום הם נמצאים בכל קרם שאפשר לקנות בסופר-פארם.

 

עוד ב-Onlife:

 

משיחות שערכנו ב-Onlife  עם מומחי הטיפוח בישראל, עולה כי המחקרים הגדולים ביותר בחברות הקוסמטיקה הגדולות בעולם כיום, מתרכזות בנושא עיקרי אחד – אנטי אייג'ינג על כל צורותיו. מי אמר שזקנה זו לא מילה גסה?

 

שימו לב להמצאות החדשות בתחום הטיפוח – שלא תגידו שלא ידעתם.

 

האלטרנטיבה השפויה לבוטוקס

הקוסמטיקאית מימי לוזון מספרת על סרום ATX שהולך לתפוס בשוק בתור האלטרנטיבה החדשה לבוטוקס. הסרום, שמכיל חומצת אמינו אצטיל 3, מפחית את התכווצות השרירים שגורמים לקמטים בפנים ומסייע למניעה של קמטי הבעה עדינים שנגרמים מתנועות חוזרות ונשנות בפנים (כמו חיוך).

 

"אנשים מתבאסים על בוטוקס כי זה מפחית להם את קמטי ההבעה" אומרת לוזון, "יש אמנם פחות קמטים אבל אנשים מאבדים את ההבעה הטבעית של הפנים שלהם. הנוסחה החדשה מצליחה לצמצם את הקמט, ולהפחית את העוצמה שלו, אבל לא להעלים אותו לגמרי כמו שהבוטוקס עושה". מדובר בפעולה שאינה משתקת את עור הפנים. בנוסף לשמירה על עור הפנים בצורתו הטבעית, השינוי הגדול ביותר מהבוטוקס הוא כמובן העובדה שאת הסרום מורחים מדי יום, ולא מזריקים, דבר שגרם להרבה נשים וגברים לחשוש מבוטוקס.

 

גם לחברת הקוסמטיקה לנקסטר יש פתרון ריאלי לבוטוקס. סדרה חדשה שנקראת fill and perfect מדברת על התפיסה שלנשים נמאס להסתיר את הגיל או לנסות להקפיא אותו באמצעות הזרקות. "לנשים נמאס להקפיא את הרגשות שלהן" אומרת ורדה שחף, מנהלת ההדרכה של לנקסטר בישראל, "אני בת 50 וגיליתי שהשד לא כל-כך נורא כמו שאומרים שהוא. נשים רוצות לחייך ושיראו שהן שמחות, שהעיניים יחייכו. וכן, אפשר להיראות אסתטית ומוקפדת, גם בלי להתבייש בגיל. איך אמרה חווה אלברשטיין – לא לקמץ בחיוכים".

 

קרם שהוא כמו קרן לייזר

גם לחברת לוריאל יש את הבשורה שלה נגד הקמטים. והפעם – הלייזר. בסדרה החדשה של המותג, Revitalist laser x3, יש חומר פעיל שנקרא pro-xylane, שהוא מולקולה שמדמה את הפעילות שיוצרת קרן לייזר על העור. היא גורמת לו לשקם את עצמו על ידי התחדשות של תאי הקולגן בעור. כלומר, מדובר בפתרון לנשים שלא רוצות ללכת למכון או לקוסמטיקאית, ויכולות מעכשיו לעשות בבית את אותה פעולה, שעד היום, רק דרמטולוגים מומחים היו מורשים לעשות אותה.

 

 

לוריאל פריז, סדרת רויטליפט לייזר, צילום מוטי פישביין

 

קרם שיוציא אותך מהממת בתמונה

ידוע שלפני אירועים חשובים, חתונות, ימי הולדת, בריתות וכו', נשים מחליטות להיכנס למשטר אימונים קפדני, שנועד לגרום לכך שהן יראו טוב באותו ערב. הסיבה? לא האורחים, הם רק האמתלה. הסיבה האמיתית היא הצלם שיחוג סביבן כל הערב ויתעד אותן לשנים הבאות. לא סתם נשים נתקפות ב"פניקה" לפני אירועים ומליטות כי הן רוצות לעשות תיקונים קוסמטיים פה, או דיאטה כללית שם. אז נכון, אין מניעה שכל אישה תיראה בשיאה בערב המיוחד שלה, אבל כמה נחמד כשאפשר לצמצם נפגעים.

 

קרם להעלמת קמטים בצילום, Instant wrinkle erase , ניתן לרכישה אצל מימי לוזון, ומיועד לעמידה מול המצלמה, בין אם בצילומי אופנה ובין אם באירועים, הקרם גורם לטשטוש אופטי של הקמטים, ל-4-6 שעות.

 

איך זה קורה: בחומר יש מרכיב שנקרא  Polymethylsilsesquioxaneשיוצר אשליה אופטית באמצעות מילוי החריצים בעור, ומטשטש את הפוקוס של אזורי הקמטים. בתמונות, הקמטים יוצרים משחקים של ניגודי אור וצל, שמדגישים את החריצים והפגמים. הקרם, מטשטש ומרכך את הפוקוס של המצלמה ומפחית את הדגש על הניגודיות בין קווי המתאר של עור, באמצעות פיזור קרני האור, ויוצר מראה פנים חלק באופן מיידי.

 

קרם שעשוי מחמנייה

גם בחברת קלרינס לא נחים על זרי דפנה ופריצת דרך מדעית חדשה שעומדת כיום לפני רישום כפטנט, מגלה איך מקבלים השראה, מפרח. אורלי עוז שמואל, מדריכה ראשית בקלרינס ישראל, מספרת כי הבוטניקאים של החברה "העתיקו" מפרח החמנייה את זקיפות הקומה שלה – בגבעול החמנייה הזקוף קיים הורמון בשם אוקסין, שיש לו את היכולת להחזיק את הגבעול יציב וזקוף למרות המשקל הגדול באופן יחסי של התפרחת עצמה. המדענים של קלרינס הצליחו לשלב את האוקסין לתוך סדרת האקסטרה-פירמינג שעוזרת בריפיון עור הפנים, למצק ולהגדיר אותם וליצור אפקט הרמה מיידי.

אקסטרה פירמינג קרם יום וקרם לילה קלרינס. צילום: דיוויד מוריס

 

 

סרום שחודר לDNA

סרום שיצא השנה בשם 365 אינטנס מבית לנקסטר מתקן נזקים ל-DNA  של התא, שנגרמו מזיהום אוויר, לחץ, ואפילו בגלל השעון הביולוגי. לאחר גיל מסוים, מערכת השיקום העצמית של ה-DNA  – שמכיל תוכו את ה"קודים" לתפקודים החיונים של העור שלנו – הופכת פחות ופחות יעילה ואינה מצליחה לשקם את מגוון הנזקים שאנחנו נחשפים אליהם מדי יום.

 

הסרום החדש מציע נוסחא חדשה ובלעדית: ליפוזום שמכיל 4 אנזימים המשפיעים באופן ישיר על הנזקים ב-DNA  של העור ובגוף שלנו הולכים ונחלשים עם הגיל. הקרם פועל את אותה פעולה שהגוף עושה מבפנים, רק באופן חיצוני – הוא משקם את התא ובונה את עצמו מחדש בצורה תקינה.  

 

למעשה, לראשונה הבינו כי יש לטפל במקור להזדקנות העור, ולא רק בסימפטומים שלו על פני השטח.

 

קרם שהוא חומת מגן נגד סרטן

חלוקת טווח קרני השמש היא כזו: 35% קרני UVA  ו-UVB, 15% קרניים שאחראיות לקשת הגוונים ועוד 50% קרני אינפרא-אדום. חברת הטיפוח לנקסטר עשתה השנה צעד קדימה בניסיון להגן על העור שלנו בצורה יותר אגרסיבית ופרט להגנת ה-UVA  ו-UVB  הכניסה גם הגנה נגד קרני האינפרא-אדום.

 

מסתבר כי חלק הארי של הקרינה, קרני האינפרא-אדום, הן אגרסיביות וארוכות יותר מהאחרות, והן אלו שגורמות גם לריאקציות של מחלות חמורות (כמו סרטן). לנקסטר עוד לא באמת מצאו תרופה למחלות אלו, אבל מצאו את הדרך להפחית ב-95% את הריאקציה שהקרניים עושות לעור.

 

סדרת השמש החדשה של לנקסטר

 

קרני האינפרא-אדום מגיעות לשכבות העמוקות ביותר של הגוף, הרבה יותר מה-UV, ופוגעות בגמישות העור ומייצרות רדיקלים חופשים הפוגעים ב-DNA. בחברה הצליחו לשלב את מסנני הקרינה של ה-UV  עם האינפרא-אדום, כך שהם מנטרלים את הריאקציה של העור ונותנים, לראשונה, הגנה באמת מקסימלית עבור העור שלנו.  

תגובות (0)
הוסף תגובה