מי לא היה רוצה לחיות בחברה שוויונית?

תארו לכם משק ישראלי משגשג ומצליח בו העובדים נבחרים רק על פי הכישורים והיכולות המקצועיות ולא על פי השתייכות למעמד מסוים, דת, לאום או צבע עור. מי לא היה רוצה לחיות בחברה שוויונית ומכבדת את כל בני האדם באשר הם? זה בדיוק מה שעושים בעמותת קו משווה בחמש השנים בהן העמותה קיימת: פועלים לשם כך שחברות במשק הישראלי יעסיקו אקדמאים ואקדמאיות ממוצא ערבי משום שהם מוכשרים ומתאימים, ולא יפסלו אותם (למרות שהם מתאימים בכישוריהם לתפקיד) משום שהם ערבים.

 

 

עוד ב Onlife:

 

 

חצי מהאקדמאים הן נשים

לכאורה, מצב התעסוקה בקרב אקדמאים ערבים הוא מצוין: מתוך 100% אקדמאים יהודים, 90% מוצאים תעסוקה ואילו מתוך 100% אקדמאים ערבים 89% משתלבים בתעסוקה. אך כאשר בודקים נתונים אלו לעומק, מתגלה כי רק 20% מהאקדמאים משתלבים בתעסוקה הולמת (עיסוק המתאים לתחום הלימודים) ואילו כל השאר מועסקים בעבודות אשר אין להן ולו קשר מקרי למקצוע אותו למדו.

 

נתון משמח הוא כי 50% מהאקדמאים הערבים הן אקדמאיות ועם זאת, מצב התעסוקה בקרב נשים ערביות הוא החמור ביותר ואין זה מפתיע כאשר מדובר על נשים. נשים מופלות מעצם היותן נשים, ומצבן של הנשים הערביות קשה יותר, משום שהן משתייכות למיעוט מופלה. ניתן לומר שנשים ערביות הן מיעוט בתוך מיעוט מופלה, וכאשר אנו נחשפים לנתונים, ניתן להבין עד כמה חמור המצב.

רק 20%-24%  (הנתונים משתנים בהתאם למקורות) מועסקות בשוק העבודה הישראלי – מדובר על 80%  אבטלה. רבים סבורים כי הנשים עצמן אינן מעוניינות לצאת לשוק העבודה, אך טיעון זה אינו מעוגן במציאות. נכון שמדובר בחברה מסורתית בעיקרה, אך גם בחברה הערבית חלים שינויים, יותר ויותר נשים פונות ללימודים גבוהים ויותר נשים רוצות לצאת לשוק העבודה.

 

מה מקשה על ההשתלבות בשוק העבודה?

בנוסף לחסמים המקשים על השתלבותם של אקדמאים ערבים בשוק העבודה הישראלי, גברים ונשים כאחד, לנשים יש קשיים נוספים. שני החסמים העיקריים העומדים בדרכן של נשים ערביות ומקשים עליהן להשתלב בשוק העבודה לא נובעים כלל ממסורת או פער תרבותי, אלא מפער חברתי כלכלי, ומהזנחה של המדינה.

 

1. תחבורה
מאחר שמעל 60% מהאוכלוסייה הערבית מתגוררת בצפון הארץ ואילו רוב מקומות התעסוקה ממוקמים במרכז הארץ, על מנת שאישה תגיע מהצפון למרכז יש צורך בדרכי גישה ותחבורה ציבורית. מצב דרכי הגישה ותדירות התחבורה הציבורית (אם היא קיימת) הוא בכי רע וכך מתאפשר רק למי שבבעלותו רכב להתגבר על מכשול זה.

 

2.  מעונות יום וגני ילדים
יש חוסר עצום בגני ילדים ומעונות יום בחברה הערבית, וכך אין לנשים פתרונות עבור הילדים כאשר הן רוצות לעבוד. ובמידה ויש, מדובר על פתרונות עד הצהריים, דבר אשר מאלץ את האישה למצוא מקום עבודה אשר קרוב למקום מגוריה ובמשרה חלקית.

 

מה היתרונות בהעסקת אקדמאי ערבי?

מעבר לעובדה כי ערביי ישראל מהווים 20% מאזרחי המדינה וכי הם זקוקים לזכות הבסיסית להתקיים בכבוד, יש סיבות רבות נוספות שבגינן כדאי לארגון להעסיק אקדמאי ערבי. להלן חלק מהן:
 

  • בתעשיות עתירות ידע ובארגונים נוספים, יש תחרות על הטאלנט, ואקדמאים ערבים מהווים מקור טאלנטים בלתי ממומש.
     
  • שילוב אקדמאים ערבים יאפשר למעסיקים להבין, לפתח ולהתאים מוצרים ושירותים למאפיינים הייחודיים של החברה הערבית.
     
  • כשמעסיקים עובדים אשר גדלו והתחנכו בתרבות אחרת, הם מביאים זווית ראייה שונה, דבר המתבטא ביצירתיות – חשיבה על מוצרים חדשים ודרכים נוספות לפתרון בעיות.
     
  • בעולם תחרותי חדשנות היא שם המשחק, וכאשר מעסיקים עובדים אשר שונים אחד מהשני וחושבים אחרת, מקבלים תמהיל המנצח.

 

עמותת קו משווה פיתחה כלים ותוכניות על מנת לסייע למועמדים הערבים לתכנן את הקריירה כבר משלב התיכון, וללמוד את חוקי המשחק המאפיינים את המשק הישראלי, תוך כדי עבודה אינטנסיבית עם ארגונים רבים ומובילים על שינוי המודעות והתפיסה לגבי העסקת אקדמאים ערבים.

 

אני משוכנעת שאנו בדרך הנכונה, ומזהה שינוי חיובי כיום לעומת המצב בו התחלנו לפעול, לפני 5 שנים. עם זאת, נדרשת עוד עבודה רבה על מנת שכולנו נוכל לחיות בחברה שוויונית, הוגנת וצודקת.

תגובות (0)
הוסף תגובה