בנימין נתניהו מתנהג כמו ילד קטן ומגלומן. טור דיעה

כשהייתי קטנה היה לי כלב מסוג אמסטף. ולמרות כל מה שאומרים בשנים האחרונות על הגזע הזה, אתם לא תשמעו ממני מילה רעה על הכלב שלי, היתה לו אישיות נהדרת והוא היה מחונך להפליא. אז למה אני נזכרת בו אחרי יותר מ-15 שנים? כי כשקראתי היום את העיתון, לא יכולתי שלא להיזכר בו.

 

כל פעם שהיינו יורדים לטיול בשכונה (תמיד עם רצועה, בכל זאת, הייתי קטנה והיה לי אמסטף), הפודל הקטן והמרגיז של השכנים היה נובח עלינו. מה זה נובח, הרגשתי שהוא כמו אחד מהערסים הקטנים האלה שאומרים לחברים שלהם "תחזיקו אותי, תחזיקו אותי שאני לא אתפוצץ עליו". זה תמיד נורא הצחיק אותי, שהפודל המצ'וקמק הזה מעיז לנבוח עלינו. זה הצחיק אותי עד היום שבו הכלב שלי ברח לי לחמש שניות. באמת. האחיזה שלי ברצועה התרופפה וזה כל מה שהוא היה צריך.

 

רגע לפני שנכנסנו הביתה ולפני שהספקתי לסובב את הראש, כבר ראיתי את הפודל של השכנים בתוך המלתעות האדירות של האמסטף שלי. אל דאגה, את הפודל חילצתי בלי פגע, הוא היה קצת בשוק, אבל בלי שריטות משמעותיות. הכלב שלי עוד לא הספיק לעשות לו כלום. אבל, איך לומר, הוא לא נבח עלינו יותר.

 

בנימין נתניהו מתנהג כמו ילד קטן ומגלומן

עכשיו, מה שגרם לי לחשוב עליו אחרי כל השנים האלה, הוא מה קורה בימים האחרונים בין ברק אובמה לביבי נתניהו. הקבלה מגוחכת אך מדויקת להפליא. ראש הממשלה ה"חזק" שלנו, זה שמנסה לשכנע אותנו שהוא המנהיג הנכון למדינת ישראל "חזקה", מתנהג כמו פודל. לא אוהבים את ההקבלה של ראש הממשלה לכלב? אין בעיה. כמו ילד. ילד קטן ומגלומן, שלא לומר טיפש, שלא יודע לסתום את הפה כשצריך. זה יותר מתקבל על הדעת?

 

כשקוראים עיתונים (פרט ל"ישראל היום"), שומעים רדיו ובאופן כללי מעודכנים במצב המדיני בישראל, אי אפשר לקרוא יותר לאנשים "ימיני" או שמאלני". כל המפלגות כבר טוחנות את אותם המים באותה הדרך, ואומרות פחות או יותר אותו דבר. הבעיה שלי היא לא עם "הליכוד ביתנו" או עם הדרך שהם מייצגים. הבעיה שלי היא בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל. וליתר דיוק, מערכת היחסים העכורה בינו ובין ברק אובמה.

 

בזמן האחרון, כשבנימין נתניהו מתבטא, ברק אובמה מפנה את הלחי השניה, כשבנימין נתניהו בונה עוד התנחלות, ברק אובמה מסובב אלינו את הגב, והשלב הבא והלא רחוק הוא היום בו אובמה יסגור את הדלת. מאחוריו.

 

ברק אובמה: קרוב לקצה הסבלנות שלו

 

מי אתם, האנשים שמצביעים לבנימין נתניהו?

יכול להיות שבנימין נתניהו לא רצה שאובמה ייבחר לנשיא ארה"ב בפעם השנייה ברציפות. יכול להיות שהוא חשב שמיט רומני מתאים יותר להנהיג את המעצמה הכי חזקה בעולם ויכול להיות שבאופן אישי הוא היה מסתדר איתו טוב יותר. אבל זה לא קרה. וברק אובמה נבחר ומכהן בתור נשיא ארה"ב, ומאחר והוא לא ימשיך לקדנציה שלישית, אין לו מה להפסיד. בעוד שלנו, יש את הכל. אנחנו נפסיד את הכל. האם ביבי באמת לא מבין את זה?

 

ואתם, האנשים שמצביעים לו, מי אתם? כל אותם אנשים שחושבים שאנחנו צריכים להוכיח לעולם שישראל חזקה, ואיתנה, ועוצמה לישראל, תגידו לי, באמת, אתם חושבים שישראל יכולה להחזיק מעמד יום אחד – אחד, לא שנה, לא חודש ואפילו לא ששת הימים – יום אחד ללא תמיכה מארה"ב? אתם עד כדי כך תמימים?

 

צר לי להיות זו שמנפצת לכם את הבועה, אבל הדבר היחיד שעוצר את כל הסובבים אותנו וגם אלו שנמצאים כמה מאות קילומטרים, מ"לזרוק אותנו לים" כפי שאנשים אוהבים להתבטא, היא ידו הארוכה של ברק אובמה. לא חומת מגן ולא עוד קרוואן פתטי ב- E1. הגב של ארה"ב הוא הדבר היחיד שגורם לכך שמדינת ישראל מרימה כל יום את הראש מעל המים. ועכשיו, ראש ממשלת רפובליקת הבננות שלנו, מחליט שישראל חזקה גם בלעדיו, והולך ושורף כל גשר אפשרי במטרה לקדם אותנו לעבר ניכור עולמי כללי.

 

הגיע הזמן להתחיל לפחד

אז אתם לא יכולים להגיד לי שזה לא הקבלה מדויקת לפודל והאמסטף שלי. כי האמסטף ישב בשקט, וחיכה, והבליג, ולא חשף שיניים, עד שרגע אחד, הרצועה התרופפה, ואז הוא נשך. והנורא מכל, הוא שלברק אובמה, אין מי שימשוך ברצועה וינסה להחזיר אותו למוטב. ברגע שהוא ישתחרר, אין לדעת מה הוא יעשה.

 

וזה כבר התחיל. בשלב הראשון "מקורבים לנשיא ארה"ב אומרים ש", זה ממשיך ב"התבטאות נשיא ארה"ב בשיחות סגורות לעיתונאי ג'פרי גולדברג" והצעד הבא הוא שברק אובמה יכריז קבל עם ועדה על חוסר התמיכה שלו בישראל. ואז, אני לא חושבת שיש ביטוי בעברית ל- all hell will break free. משהו כמו, הגיהנום יתחיל. וזה באמת יהיה גיהנום.

 

כשנשיא המעצמה החזקה ביותר בעולם "לא מבין מהם האינטרסים של ישראל, וחושב כי התנהלותו של ראש הממשלה תדרדר את ישראל לבידוד בינלאומי חמור", אנחנו צריכים להיות מודאגים. מה זה מודאגים, בהיסטריה. תבינו, זה לא שאנחנו נרצה לצאת למלחמה נגד איראן ואולי נפסיד, זה שאנחנו נפסיד את התחתונים שלנו. אנחנו נפסיד את הכל.

תגובות (0)
הוסף תגובה