בדיקה צביקה 2

תוכן תוכן .

בדיקהעל שמנים אפשר לצחוק

החברה שלנו למדה לקבל הומואים ולסביות, ולדעת שאסור לצחוק עליהם, לקבל נכים או אנשים עם מוגבלויות פיזיות, ולדעת שזה לא יפה לצחוק עליהם, ואפילו מחלות נפש מקבלות ייצוג רומנטי בספרות ובקולנוע. עם שמנים זה אחרת. על שמנים אפשר לצחוק, כי שמנים זה מגעיל. לשמנים יש תכניות שמנסות "להמיר" אותם לרזים.

 

עצות הבריאות הגרועות בהיסטוריה: צפו בפרסומות

לפני 50 שנה המליצו לנו על סיגריות כדי לשמור על הגזרה ובשנות ה-40 מכרו לנו תולעים. איך הזהירו בשנות ה-30 את הגברים ממחלות מין?

לכתבה המלאה

בעיניים של החברה אם אתה שמן, אתה מוקצה ודוחה, ובעיקר אתה חלש אופי, אחרת בוודאי היית רזה. הכול שאלה של כוח רצון, לא? אתה שמן כי אכלת סיר פסטה שלם. אף אחד לא שואל למה הגוף שלך מרגיש שהוא צריך סיר פסטה שלם. אתה אוכל סיר שלם, לא בגלל שהגוף שלך עובד אחרת, והמדע לא מצא לזה פתרון, אלא בגלל שאתה חזיר. אנשים לא מבינים את המוגבלות הפיזית, את הקלקול של הגוף, את היעדר השליטה. משווקים לנו שזה עניין של כוח רצון.

 

על כל אחד שהצליח לרזות – יש אלפים שנכשלו

זה משווק כמו החלום האמריקאי הקלאסי בו השמיים הם הגבול, כי הנה, היה ילד אחד נורא עני שעבד קשה והפך עשיר בזכות השיטה האמריקאית שמאפשרת את זה. אף אחד לא מספר על כל הילדים העניים שגדלו להיות מבוגרים עניים. דבר דומה קורה ביחס לשמנים. על כל אדם שנאבק מאבק מר לרדת במשקל והצליח, יש אלפים שנכשלו, בגלל עניין פיזיולוגי לחלוטין, ובגלל שהמדע מצא גלולת קסם לזקפה, אבל לא מצא גלולת קסם לתיאבון חולני.

 

רוב השמנים שיצליחו לרזות יעלו בחזרה את הקילוגרמים האבודים. גם את זה לא מספרים. זה יקלקל את תאוריית כוח הרצון ויהרוס תעשייה שלמה שחיה מהחלום שמוכרים לשמנים "איך להיות רזים". יש אינספור דיאטנים, קואצ'רים, סדנאות, אבקות פלא וצמחי מרפא, וכולם עושים כסף רק מהמוטו הכוזב שלהיות שמן זאת בחירה. אף אחד לא מספר על האנשים שהלכו הכי רחוק, חתכו בבשר החי וקיצרו את קיבתם, ואפילו הם העלו בחזרה במשקל. זה יהרוס את תעשיית השקר שמגלגלת מיליארדים.

תגובות (0)
הוסף תגובה