צמחי המרפא: ג'ינסנג ואורז נלחמים במחלות

עוד לפני 3,000 שנה, חקרו הסינים את יכולותיהם של צמחים לסייע לבריאות האדם. הם התחקו אחר הנעשה בטבע ובדקו כיצד משתמשים בעלי החיים בצמחים ומתעלים לטובתם את יתרונותיהם: מאיזה חלק הם ניזונים, מדוע בצמחים מסוימים הם אוכלים את הפקעת ובאחרים את השורשים, העלים או הגבעולים? הם בדקו את האנרגיה של הצמחים, מה כל אחד מהם תורם לחיה ואם יוכלו לתעל את היתרונות לטובת בני אדם.

 

עוד ב-Onlife:

 

צמחים פועלים היטב על מערכת הדם, העצבים והשרירים. השפעתם ישירה ויעילה  לעיתים הם משפרים מצבים כרוניים, או מצבים אקוטיים חריפים וחדשים. הצמחים במינון המתאים אינם פוגעים בכבד או יוצרים תופעות לוואי ולכן ניתן להשתמש בהם לתקופה ארוכה במקרים כרוניים בהמלצת מטפל.

 

 

לאילו בעיות מתאימים צמחי מרפא?

בעיות פיזיות ורגשיות: מיגרנות, לחץ, בעיות קשב, בעיות גיל המעבר, אלרגיות, עצירויות או שלשולים, חוסר אנרגיה ובעיות שינה, פציעות ספורט, תופעות לוואי בעקבות טיפולים כימותראפיים ומחלות אוטו-אימוניות.

 

מיליארד סינים לא טועים. איך הם כל כך רזים?

מה עושה את אנשי המזרח הרחוק רזים, בריאים וחיוניים? או במילים אחרות – אני אקח את מה שהם אוכלים! כך תצליחו לרזות "סין סטייל"

לכתבה המלאה

בעיות פריון: במקרים של שחלות פוליציסטיות,  . במצבים של " רחם קרה" – כפי שאף מכונה ברפואה המערבית – מצבי  קור פנימי  ברחם. ניתן להיעזר בצמחים גם כדי להסדיר ביוץ ולעבות את רירית הרחם וכמובן – להרגיע מתחים, לחץ, דיכאון וחרדות הידועים כמעכבי פריון. גם בתסמונת קדם וסתית ניתן להקל על כאבים, לחץ, עצבנות וכדומה. לעיתים, להקלה מרבית ויעילה, משלבים בין צמחי מרפא ודיקור.

 

כיצד צורכים את הצמחים? בעבר, השתמשו בפעולה שבמהלכה יובשו הצמחים ובושלו. עם השנים, נכנסה לשימוש שיטה נוספת של ייבוש לאבקה. בשיטה זו מבשלים את הצמח, אוספים (מקפים) את האבקה הנוצרת בעת הבישול מעל המים ומייבשים אותה. אבקה זו מרוכזת פי 5 מהצמח הטרי ועל כן קלה יותר לשימוש.

 

 

מי שאינו אוהב את טעם האבקות יכול ליטול אותן בקפסולות, בטבליות או בתמצית – תערובת צמחים במיצוי אלכוהולי. בקרב ילדים למשל, צורת הנטילה המומלצת היא במיצוי, אז ההשפעה היא המהירה ביותר, והילד לא צריך להתמודד עם בליעת הקפסולה.  איך מתאימים תרופה לחולה? הסינים רקחו כמה מאות תרכובות קבועות ויעילות שניתן להתאים למטופלים כדי לפתור בעיות שכיחות  יחסית מהן סובלת מרבית האוכלוסייה. אם מדובר במקרה מורכב, המטפל מרכיב למטופל מרשם המבוסס על מספר צמחים, בהתאם למקרה.

 

המטפל מתחקר את החולה על  הרגלי החיים, האוכל שהוא צורך, בעיות בריאותיות בהן נתקל בעבר וכדומה ומתאים לו את התרכובת המתבקשת, כאשר הסינרגיה בין הצמחים היא שמביאה לריפוי. איך זה פועל? בכל תרכובת, צמח אחד משמש הצמח הראשי, ואילו צמחים אחרים הם "העוזרים" ו"המשרתים" המסייעים. בהתאם למקרה, צמח קיסר בפורמולה אחת יכול להיות משרת בפורמולה אחרת, וכדומה.

 

מדריך צמחי המרפא

צמח הגי'נסנג: צמח מחזק, מתאים לאיברים כמו הטחול והריאות ועל כן מצוין לטיפול בבעיות אסטמה, כאבי גב תחתון, צניחת רחם ובריחת שתן. גם אנשים הסובלים מתשישות או עייפות יכולים להסתייע בו אולם כיוון שהוא נחשב לצמח מחמם – אם העייפות שלהם מלווה בעודף חום, יינתן להם צמח אחר, מקרר דווקא.

 

קינמון: מחמם, מגן ומיזע. יעיל בהתקררויות, פותח נקבוביות ומגן על הגוף. הקינמון מסייע לסובלים מקור ועקב כך מבעיות בגב התחתון. גם קליפת הקינמון מסייעת במקרי התקררויות ללא חום. תמצית זו מחזקת את הכליות, מסייעת בבעיות פריון גבריות כמו ספירת זרע נמוכה או אימפוטנציה.

 

שן הארי: מחזק ומניע את אנרגיית הכבד, מנקה רעלים ומתח, לחץ וכעסים שגורמים חוסר תאבון ושלשולים או עצירויות. עוזר במיגרנות, מקל על כיבים ודלקות במערכת העיכול, מסייע לאקזמות בעור ולוחם בגידולים.

 

 

ליצ'י: מחזק את הדם ומצוין בבעיות פריון, באנמיה וחוסר וסת. טוב לעיניים, עוזר במקרים של סחרחורות.

 

שום: מצוין למיגור תולעי מעיים.

 

גי'נג'ר: טוב נגד כאבי גב או שלשולים כתוצאה מקור. טוב למצבי קור ברחם, ומסייע בבעיות מחזור ופריון.

 

בצל ירוק: מסייע במקרי התקררויות לא דלקתיות, כאלה כרוכות בהתעטשויות, נזלת מימית ועיניים דומעות.

 

כורכום: מסייע מאוד בבעיות פריון – מחמם ובעל אנרגיה המניעה את הדם ברחם. יעיל ל"רחם קרה" ולבעיות שמקורן בקור פנימי ממנו סובלות נשים שמבססות את מזונן בעיקר על ארוחות קרות כמו כריכים, סלטים ומוצרי חלב. הכורכום יכול לסייע גם במקרי אנדומטריוזיס או במקרים של נשים הסובלות מכאבי מחזור.

 

אורז: האורז מחזק אנרגיה, ויתרה מכך, לעיתים מוסיפים אותו כדי שיהווה גורם מאזן בפורמולות מסוימות.

הארץ

תגובות (0)
הוסף תגובה