היפנוזה כדי לרדת במשקל

דניאל דיוויס בת ה- 26 מצאה דרך מקורית לרדת במשקל: היפנוזה. ולא סתם היפנוזה. אימא של דיוויס היא, לגמרי במקרה, מהפנטת מקצועית, שהחליטה לעזור לבתה ולהפנט אותה לחשוב שהיא עברה ניתוח קיצור קיבה. בתוך חצי שנה דניאל דיוויס השילה כמעט 40 ק"ג ממשקלה.

 

עוד ב Onlife:

 

 

השינוי מורגש בתוך שעות

דיוויס התחילה לעלות במשקל בסביבות גיל 18, כשהתחילה ללמוד מחוץ לבית. "הסתמכתי על אוכל של טייק אווי כמו פיצה, המבורגרים ואוכל הודי", מספרת הצעירה הבריטית. אחרי שנפרדה מבן זוגה התחילה דיוויס לאכול יותר ויותר, ומצאה את עצמה בגיל 23 בחזרה בבית הוריה, כשהיא נושקת כבר לתשעים קילו, ולא מצליחה לרדת במשקל, לא משנה איזו דיאטה היא מנסה.

 

בסופו של דבר, לפני כשנה וחצי, החליטה דיוויס לקבל את ההצעה של אמה, בברלי, לנסות לעזור לה באמצעות היפנוזה. "כשאימא הציעה להפנט אותי כך שאחשוב שעברתי ניתוח קיצור קיבה, זה נשמע מטורף. אבל במשקל של כמעט תשעים קילו – הייתי מיואשת", אומרת דניאל ומוסיפה כי היא "מרגישה קצת אשמה על כך שהייתי סקפטית".

 

דניאל דיוויס לפני ואחרי (צילום מסך מתוך Daily Mail)

 

בברלי דיוויס היפנטה את בתה לחשוב שהיא עברה ניתוח קיצור קיבה, והדבר גרם לדניאל לקצץ משמעותית בצריכת הקלוריות. "תהיתי אם זה עבד, כי לא הרגשתי שום הבדל", מספרת דיוויס. "אבל תוך שעות פשוט לא הרגשתי רעב כמו פעם. במקום להשתוקק לשוקולד וחטיפים אחרים, חיפשתי סלט בריא לארוחת ערב". בתוך חצי שנה, דניאל דיוויס עברה ממידה 46 למידה 36, ובגובה 1.67 היא שוקלת כחמישים קילו. "אני לא יכולה להודות לאימא מספיק", אומרת דיוויס. "אני כל כך מאושרת עם הגזרה החדשה שלי. ניסיתי כל דיאטה אפשרית, וההיפנוזה הייתה מוצא אחרון".

 

קולה של אמי מזהיר אותי לא לאכול יותר מדי

בברלי דיוויס, 48, עוזרת היום לאחרים לרדת במשקל באותו האופן. "הכנסתי את דניאל למצב של כמו חלום, בו התת-מודע פתוח להצעות", היא מספרת. "אז אמרתי לה שהקיבה שלה קטנה יותר, כאילו שהיא עברה ניתוח לקיצור קיבה, והיא לא יכולה להכיל כל כך הרבה אוכל". בנוסף, בברלי דיוויס אמרה לבתה כי היא תרגיש לא טוב אם היא תאכל ג'אנק, וכי מאכלים בריאים יהיו אטרקטיביים יותר בעיניה. היום, כשנה אחרי הירידה הגדולה, דניאל דיוויס עדיין שומרת על הגזרה. "אני אוכלת מה שאני רוצה", היא אומרת, "אבל תמיד בתודעה אני שומעת את קולה של אמי שאומר לי לא לאכול יותר מדי".

 

הסיפור הזה מעלה הרבה שאלות. כמו, למשל, בשביל מה ניתוח קיצור קיבה? כלומר, אם את כבר מסוגלת לטעת בבתך תובנות בצורה עמוקה כל כך, למה לא להכניס לה לראש תפיסות מעוותות פחות של אוכל? למה לא ללמד אותה להיות שלמה ונינוחה יותר, לא לברוח לאכילה רגשית, לעשות קצת ספורט ולאכול בצורה בריאה יותר? על הדרך, למה לא להכניס גם דימוי גוף בריא יותר, כזה שלא צריך להגיע למשקל 50 ק"ג בגובה 1.67 בשביל להרגיש טוב? כי אכילת יתר והשמנה קיצונית הן אכן מסוכנות, אבל קל מאד לצאת מאיזון גם לכיוון השני. ועכשיו, משאמרתי את זה והייתי אחראית, לא נותר אלא לשאול איפה נרשמים.

תגובות (0)
הוסף תגובה