התקף לב אצל נשים: 5 סימנים מפתיעים

 

למה לחכות שבועיים לתוצאות הבדיקות?

 

היום, במגדל רפואה אישית, נהנים משירות פענוח מהיר לקבלת תוצאות תוך יומיים בלבד!

 

ועוד מגוון שירותים נוספים:

1. הכוונה לבחירת הרופא המומחה הטוב ביותר לכל מצב רפואי

2. רופא מלווה אישי בביצוע ניתוח

3. שירות תור מהיר למגוון בדיקות תוך יומיים בלבד!

 

לחצו והתחילו לחסוך בזמן!

 

מחלות לב הם הרוצח מספר אחד בעולם, הן לנשים והן לגברים. הממצאים המדעיים האחרונים מראים מעל לכל ספק כי נשים לוקות בהתקף לב אחרת מגברים .כ-40% מהן ימותו, חלקן בעקבות אבחון וטיפול מאוחר .מה שזכור מהסרטים ככאב באזור הלב או הרדמות של היד השמאלית כסימפטום המפורסם ביותר, אצל כ-70%  מהנשים מדובר בעייפות יוצאת דופן לפני ההתקף וקוצר נשימה במהלכו.

 

17.3 מיליון בני אדם מתים מידי שנה ממחלות לב. לשם השוואה, ממלריה, איידס ושחפת ביחד מתים 3.83 מיליון. את הנתונים המדהימים הללו פרסמה לאחרונה עמותת הלב העולמית.התקף לב נחשבת אצל רבים כמחלה גברית, אולם מחלות לב הם גורם המוות הראשון גם אצל נשים, כשאחד מכל שלושה מקרי מוות של נשים נגרם כתוצאה ממחלה או אירוע לבבי, ובכל דקה מתה אישה ממחלת לב.

 

 

הסימנים אצל נשים מתחילים חודש לפני התקף לבלאחרונה התחילו להתבהר ההבדלים המשמעותיים ביחס לסימני האזהרה בהתקף לב המתרחש אצל גבר, לעומת אישה.אצל נשים הסימנים המקדימים עשויים להופיע אפילו חודש מראש, כשעייפות, הפרעות שינה וקוצר נשימה הם הבולטים ביותר.רק 30% מהנשים מדווחות על כאבים בחזה, סימפטום עיקרי אצל גברים.

 

"לעיתים מדובר בסימנים מבלבלים כמו עייפות או כאבי בטן", מסביר ד"ר דן גולדברג, קרדיולוג מירושלים, אבל סימנים אלה עשויים להיות קטלניים". 5 סימנים לאירוע לב אצל נשים:

 

עייפות קיצונית:

כשמדובר בעייפות קיצונית וחריגה יש חשש שהתקף הלב ממשמש ומגיע.מחקרים מצביעים כי 70% מהנשים דיווחו על עייפות קיצונית בשבועות או בימים לפני התקף הלב.

 

 

"נשים שחוו התקף לב מספרות שלפני האירוע הן הרגישו עייפות במיוחד, גם אחרי שהן נחו", מספר ד"ר גולדברג, "עייפות קיצונית שגורמת להן להימנע מפעילות יומיומית, אפילו הליכה להתקלח מעייפת אותן."

 

שינה לא רציפה:

כ-50% מהנשים שלקו בהתקף לב דיווחו כי בשבועות שלפניו הן התקשו לישון באופן רציף.

 

קוצר נשימה:

נשים רבות נוטות לחשוב כי קושי בנשימה מצביע על אסתמה, אולם קוצר נשימה חמור שמפריע לפעילות תקינה בשגרה, הוא אחד הסימנים הנפוצים להתקף לב אצל נשים."נשים מספרות על תחושה של קוצר נשימה כאלו הן סיימו כרגע מרתון, אומר ד"ר גולדברג בזמן שהן הולכות בן המדפים בסופר".

 

צרבת, הזעת יתר ובעיות עיכול:

כ-40% מהנשים שלקו בהתקף לב מספרות על צרבת מעיקה, בחילה בלתי מוסברת והקאות."תופעה של התכסות בזעה קרה עשויה להיות גם היא סימפטום להתקף לב אצל נשים, אומר ד"ר גולדברג , לפעמים נדמה לנשים שמדובר בהזעה כתוצאה ממצב של מתח, סטרס, או אפילו משהייה בשמש. לכן אם את לא מזיעה באופן כללי ואין שום סיבה להזעה כזאת, מומלץ מאוד להתייעץ עם רופא."

 

כאבים או אי נוחות בגב עליון, צוואר, כתפיים, לסת:

למרות הכאב הקלאסי בחזה, המתקשר עם התקף לב, נשים מדווחות על כאבים באזורים שונים אחרים לפני ההתקף."נשים מדווחות על תחושה של לחץ דווקא בחלק העליון של הגב ובלסת, כאילו שמשהו יושב להן על הכתפיים, זה כאב שמאוד שכיח אצל נשים, הכאב יכול להיות פתאומי או מתמשך. יש נשים שמספרות שהן התעוררו משינה כתוצאה מהכאב."

 

 

"חשוב להבין את הסימנים", מסכם ד"ר גולדברג. נשים צריכות להיות מודעות לכאבים ולתחושות שלהן ולא לבטל על הסף כאב או אי נוחות כזאת או אחרת. במידה והן חשות במשהו חריג, חשוב שיפנו לעזרה רפואית.אנחנו רואים ושומעים מכל העולם, כי נשים מרבות להמתין הרבה יותר מגברים לפני שהן פונות לעזרה או בירור רפואי ואפילו לחדר מיון הן מגיעות אחרי שלא נותר ספק, והזמן הזה עשוי להיות קריטי.

 

אפילו אם אתן חושבות שהסימפטומים לא כל כך גרועים, אתן בטוחות שזה תכף ייעלם, אל תדחו את הפנייה לעזרה, הסיכון גבוה מידיי."

 

5 ההמלצות של המרכז למניעת מחלות האמריקאי למניעת התקף לב

1.  פעילות גופנית יומית. חצי שעה עד שעה של הליכה או כל פעילות גופנית באופן שגרתי ויום יומי.

2.  הפסקת עישון

3. תזונה בריאה. פחות מוצרים עתירי שומן, הגבלה של צריכת מלח ויותר פירות, ירקות ודגנים מלאים.

4. שמירה על משקל ומדדי לחץ דם מאוזנים.

5.קשר רציף עם הרופא, שיוכל לכוון אתכן אישית ולאמוד את הסיכונים בהתחשב בהיסטוריה המשפחתית.

 

תגובות (0)
הוסף תגובה