דירסה נבארו דה קאמארגו – המיליארדרית הקשישה שמאחורי כפכפי הוויאנס

השבוע הלכה לעולמה, בגיל מאה, המיליארדרית המבוגרת ביותר בעולם, שהייתה האישה הכי עשירה בברזיל, וגם נכנסה לרשימת מאה המיליארדרים של פורבסדירסה נבארו דה קאמארגו שמה והיא הותירה אחריה שלוש בנות, תאגיד ברזילאי ענק וסכום מכובד של 11 וחצי מיליארד דולר.

 

עוד ב Onlife:

 

אז מה לה ולנו? למרבה הצער – כמעט כלום, אבל רגע לפני שאתן רצות לברר מיהו המיליונר הקשיש החדש (אני אחסוך לכן – זהו רוקפלר הנכד, בן 97) אולי תשמחו לדעת שככל הנראה גם אתן תרמתן את חלקכן, המזערי אמנם אבל בכל זאת, בבניית המעצמה הכלכלית של הגברת קאמארגו, שכן היא הייתה, בין היתר, הבעלים מותג הכפכפים בעל השם העולמי – הוויאנס.  

 

המיליארדרית המבוגרת ביותר בעולם. דירסה נבארו דה קאמארגו

 

לא סינדרלה ברזילאית שהפכה לנסיכה בעזרת כפכף זכוכית

החברה שמייצרת את כפכפי הוויאנס הוקמה בברזיל ב- 1962, צברה פופולריות בכל רחבי העולם ומייצרת כ- 150 מיליון זוגות בשנה. אפשר לומר שהחברה עשתה לכפכפים מהפך תדמיתי והפכה אותם מסוג של נעל-בית לפריט אופנתי ולגיטימי – בישראל ובמדינות אחרות אנשים נועלים אותם לעבודה כמו גם לאירועים חגיגיים.

 

דגמים ראשונים מ- 1969

 

החברה מייצרת עשרות דגמים וצבעים שמתחדשים מדי עונה, כולל כמה שכבר תופסים מקום של כבוד בהיכל התהילה של הכפכפים. אחד מהם הוא הכפכף עם הדגל, דגם שיצא לכבוד משחקי גביע העולם בכדורגל ב- 1998, אבל הבסיס – סוליית גומי ושתי רצועות, נשאר זהה.

 

הדגם מ- 1998 עם דגל ברזיל

 

בסך הכל כפכפים צבעוניים מגומי. בירושלים קוראים להם נעלי אילת, באילת קוראים להם ג'יבוטים – איך שלא יהיה, הם כיכבו על כפות הרגליים שלנו עוד הרבה לפני שההוויאנס עשו עליה, אז עם כל הכבוד להצלחה הפנומנאלית, איך לעזאזל עושים מחתיכת גומי כל כך הרבה כסף? התשובה היא שלא עושים, או לפחות לא רק מזה. סיפור סינדרלה ברזילאי על נערה פשוטה שהפכה לנסיכה בעזרת כפכף זכוכית עם דגל ברזיל קטן בצד – אין כאן. למעשה, דירסה נבארו דה קאמארגו ירשה לפני כמעט 20 שנה, עם מותו של בעלה, סבסטיו, קונצרן שלם, אחד הגדולים בברזיל, שכולל מספר חברות בתחום הבנייה והאנרגיה וגם את חברת כפכפי הגומי המפורסמים.

 

מגפי קפסולה שעיצב להוויאנס המעצב הבריטי מת'יו ויליאמסון

 

 

אישה צנועה ופשוטה, למרות הכסף

הכל התחיל מחברת בנייה קטנה שהקים סבסטיו, עד אז פועל פשוט עם חמור, ב- 1939. במהלך השנים הוא השכיל לזהות תהליכים מדיניים וכלכליים בברזיל, החברה הקטנה צמחה וסבסטיו הפך לאיש עשיר. כשדירסה ירשה את העסק כבר היה מדובר במעצמה של ממש, אך למרות גילה המתקדם, היא לא נבהלה.

 

מתוך הקולקציה של הוואינס ל- 2013

 

וכך, בגיל 80, החלה דירסה נבארו דה קאמארגו לנהל חברת ענק. אחרי שנתיים פרשה מהתפקיד אך המשיכה לעמוד בראש התאגיד שהוסיף להתפתח במשך עשרים שנה, ממש עד מותה, בגיל מאה, כאמור. בנותיה, היורשות, לא מעורבות בעסקים בכלל. דירסה, כמו בעלה, התרחקה מאור הזרקורים ולא חשפה כמעט מאומה על חייה הפרטיים. מעבר לכך שהיא מתה בביתה בשבת האחרונה, לא פורסמו פרטים נוספים והעיתונים שמסקרים את לכתה מספרים על אישה צנועה ופשוטה, למרות הכסף.

 

עושה רושם שלביליונרית הקשישה ביותר, האישה העשירה בברזיל והבעלים של חברת הכפכפים הכי מפורסמת בעולם, לא היה דחוף שתכירו את שמה. אבל את טביעת הכפכף שלה על הכדור שלנו דירסה נבארו דה קאמארגו השאירה, והיא מגיעה בהמון צבעים מדליקים.  

תגובות (0)
הוסף תגובה