שריל סנדברג: מה הייתן עושות אם לא הייתן פוחדות?

מה היית עושה אם לא היית פוחדת? את השאלה הזאת, שמתנוססת במשרד פייסבוק, מפנה סמנכ"לית פייסבוק שריל סנדברג לנשים ונערות ברחבי העולם.

 

עוד ב Onlife:

 

אחת התופעות הבולטות שסנדברג שמה עליהן את האצבע ומבקשת ללחום בהן באמצעות ארגון  Lean In שהקימה, היא הדרך בה אנחנו מחנכים ילדות להיות מתוקות ונחמדות, בעוד ילדים בנים מחונכים להיות אסרטיביים ומובילים. בסרטון חדש שהעלה הארגון, מספרות נשים צעירות ומוכשרות על הפחד וחוסר הביטחון שלהן בנוגע לשאיפות והיכולות המקצועיות שלהן.

 

 

צפו בסרטון מעורר ההשראה שהפיקה סנדברג.

 

שריל סנדברג הקימה ב- 2013 את ארגון Lean In, ארגון ללא מטרות רווח ששם לו למטרה לקדם מנהיגות נשית בעולם העסקים. כבר שנים רבות שסנדברג, אחת הנשים החזקות בעולם, עוסקת בשאלת חוסר השוויון המגדרי בעולם העסקים, מה מקורו ואיך אפשר לנצח אותו, מהרגע שמבינים מאיפה הוא מגיע ועד כמה הוא עמוק.

 

בהמשך הסרטון, על רקע תמונות של נשים פורצות דרך ולוחמות הפמיניזם של עשורים קודמים, נפרשים נתונים על כמות עצומה של נשים שיסיימו את הקולג' ויצאו לשוק העבודה, ואף יהוו בו רוב. למרות זאת, על פי מחקרים, עדיין לא ינהיגו ועדיין, ככל שעולים במעלה הפירמידה – יהפכו למיעוט זעום.

 

או אז עולה השאלה המעניינת באמת: אבל מה הייתן עושות אם לא הייתן פוחדות? אחרי שהמשתתפות מעיזות לחשוב על השאלה וגם לענות עליה, סנדברג מציעה לכולנו לעשות את אותו הדבר: לחשוב על התשובה לשאלה הזאת – מה היינו עושות אם לא היינו פוחדות – ואז פשוט ללכת ולעשות את זה.

 

בהקשר הסרטון הזה, חשוב לציין כי לפני מספר חודשים עלה סרטון מטעם חברת דאב המזכיר מאוד את הסרטון הנוכחי של סנדברג וחברותיה. אלא שהסרטון של חברת דאב, שהוכתר כסרטון הפרסומת הנצפה ביותר ביוטיוב השנה, עסק בחששות וחוסר הבטחון של נשים בנוגע למראה החיצוני שלהן.גם פה התמונה עגומה, כפי שתראו.

 

הסרטון של דאב, המדגים את הפער בין הדרך בה נשים תופסות את המראה החיצוני שלהן לבין איך שהן נראות באמת:

תגובות (0)
הוסף תגובה