גווינת פאלטרו מסכנת את חייה בשביל הגזרה

גווינת' פאלטרו ידועה בגזרתה מעוררת הקנאה. השחקנית ההוליוודית, שזכתה השנה (בגיל 40) בתואר האישה הכי יפה בעולם מטעם מגזין פיפל, ידועה כמי שמקפידה באדיקות יתרה על הגזרה שלה (ושל ילדיה). היא גם חתומה על ספרי בישול ותזונה, אבל בראיון שהעניקה לעיתון הבריטי "הדיילי טלגרף" היא חושפת, שהדיאטות הקיצוניות שהפכו לשגרת חייה, גרמו לא פעם לסכן את בריאותה.  

 

כוכבת הסרט "איירון מן 3" חושפת כי באחד מניסיונות ההרזייה שלה, היא ניסתה דיאטת מיצים שאמורה לטהר את הגוף, אבל גרמה לה הרבה יותר נזק מאשר תועלת: "עשיתי טיהור גוף ע"י מיצים, שנקרא 'המאסטר לטיהור', שהותיר אותי בהזיות לאחר 10 ימים". פאלטרו אף מספקת אזהרה למי שרוצה ללכת בעקבותיה: "היו זהירים ושימו לב, טיהור הגוף ע"י דיאטת המיצים עלול להרוס את המטבוליזם שלכם ולהוביל לעלייה במשקל בעתיד".

 

גווינת' פאלטרו – גורו לאכילה נכונה או מטיפה לרזון מוגזם ולא בריא?

צילום: shutterstock

 

נירה אולנד, ה"דיאטנית הירוקה", חברת פורום צמחונות וטבעונות של עמותת עתיד, מסבירה כי בדיאטת המיצים מקבלים ריכוז גדול, מוגזם אפילו של חומרים מסויימים ומעט מדי מחומרים אחרים (כמו סיבים תזונתיים ומינרלים, שנשארים במסננת ולא מגיעים לגוף).

 

על פי אולנד, "צום המיצים אולי טוב ליומיים-שלושה, אבל ברגע שעוברים אותם, נוצר בגוף מחסור בחלבון, בשמנים חיוניים ובסיבים תזונתיים, שמובילים לתת תזונה וזה בדיוק מה שחוותה גווינית' פאלטרו, וסיכן את בריאותה. תזונה צריכה להיות מאוזנת וקרובה לחיים האמיתיים, כלומר, לדרך בה אנחנו אוכלים בדרך-כלל".

 

"בנוסף", אומרת אולנד, "קיימת פגיעה במטבוליזם של הגוף, החל מהעובדה שמונעים מהגוף רכיבי התזונה חיוניים ועד הירידה הדרסטית במשקל, שמאטה את חילוף החומרים. כתוצאה מכך בעתיד, העלייה במשקל תהיה מהירה יותר".

 

אולנד ממליצה להימנע מניקוי הגוף על ידי מיצים (ומוסיפה כי הרפואה המערבית לא מכירה בניקוי הגוף וטיהור רעלים, מאחר ומדובר במושגים אלטרנטיביים). אבל "אם כבר רוצים לעשות את זה, עדיף לעשות שייק מדי פעם, כי בבלנדר שמים גם פחות פירות וירקות משמעותית, וגם מקבלים את כל החלקים של הצמח, להבדיל מהמיץ". אולנד מבקשת גם להבהיר שהדרך הטובה ביותר לעשות טיהור של הגוף, היא ע"י אכילת סיבים תזונתיים: "הם גורפים וסוחפים איתם את כל השאריות. תאכלו ירקות, פירות, דגנים מלאים, וזה ינקה לכם את המערכת".

 

בשורה התחתונה, פאלטרו שמתחזקת את מעמדה כאחת הכוכבות הבולטות של הוליווד היא אישה בת 40 ולא נערה קלולסית שרוצה לרזות לקראת נשף הסיום בתיכון, מוכנה לסכן את הבריאות כדי להוריד כמה קילוגרמים מהמשקל.

 

כשחקנית פופולרית זוכת אוסקר ומי שעומדת בראש אתר המלצות באינטרנט שיש לו קהל קוראים רחב, היא הופכת אוטומטית למובילת דעה. התזונה הסגפנית שלה והדוגמא לדרך בה בחרה להוריד במשקל (היא מכנה אותה דיאטה, בעוד שמדובר בצום) משמשת דוגמא לא רק לילדיה, אלא לכל האנשים שרואים בה דמות לחיקוי. אולי סוף סוף הם יבינו, כי מדובר במודל מעוות למדי.

תגובות (0)
הוסף תגובה